הקלק על התמונה להגדלה והסבר על הפעולה שבוצעה בניתוח העפעפיים.

ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים ניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים

 

דניאלה05/08/2008

אני בת 45. בשנים האחרונות אני סובלת מצניחת עפעפיים ונראית מבוגת ועייפה יחסית לכל חברותיי.מה יכולה להיות הסיבה להפרעה זו בגילי הצעיר.

שלום דניאלה,

הסיבה השכיחה ביותר לצניחת עפעפיים גם בגילך הנה צניחה על רקע הגיל. עם זאת כדאי לשלול סיבות חשובות הגורמות לצניחת עפעפיים כגון הרכבת עדשות מגע , דלקות כרוניות של לחמית העין וסיבות נויולוגיות הקשורות לשרירים המרימים את העפעף. ניתן לשלול את רוב הסיבות לצניחת עפעפעיים על רקע מחלה כלשהיא בבדיקת עיניים פשוטה ע"י רופא מומחה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורחנה11/08/2008

אני בת 64 העפעפיים שלי צונחות ולעיתים נסגרות לי העיניים לבד.
שאלתי היא: יש לי כללית מושלם מה האפשרויות שלי לנתח במסגרת קופ"ח?
אינני מרכיבה עדשות מגע ואין לי דלקת כרונית בעיניים.
ממתינה לתשובתך.
חנה

שלום חנה,
ניתוח דרך חברות הביטוח (כולל מושלם) ניתן לבצע כאשר ישנה הסתרה של ציר הראיה ע"י העפעף או קפל העור מעל העפעף. קשה כמובן לקבוע ללא בדיקה האם את מתאימה לקריטריונים של חברת הביטוח.
בברכה, ד"ר יפתח יסעוררחל מתתיהו19/08/2008

שלום רב,
לפני כחודשיים אובחן בעיין ימינית כהגדרת הרופאים "חלזיון", בהתייעצות עם מספר רופאים נאמר לי שעלי לעבור ניתוח להסרת החלזיון, אני מאד חוששת מהניתוח והשלכותיו.
אנא יעץ לי מה עלי לעשות בנידון.
המון תודה,
ישר כח על האתר.
בברכה, רחל מתתיהו

שלום רחל
ניתוח להסרת כלזיון מומלץ כאשר הכלזיון גורם להפרעה לעין (גירוי, אי נוחות או טשטוש בראיה) או כאשר נגרמת הפרעה קוסמטית שמפריע למטופל. אם אין הפרעה לעין או הפרעה קוסמטית אפשר להשאיר את הכלזיון, היות ורובם נספגים לבד לאורך זמן (לרוב בשבועות הראשונים) . קומפרסים חמים עם מיים או תה קמומיל יכולים לזרז את ספיגת הכלזיון. לעיתים ניתן לתת גם משחה המכילה סטרואידים למשך זמן מוגבל. לעיתים הכלזיון אינו קטן בצורה מספקת ונותר כגוש קבוע בעפעף.
הניתוח עצמו , במידה ונדרש, הינו קצר ופשוט ומבוצע בהרדמה מקומית בלבד. זה לא ניתוח קשה וההחלמה ממנו בד"כ מהירה מאד.מי שמאד חושש מהניתוח יכול לבחור בחלופה של טיפול בהזרקה של סטרואידים לכלזיון. בד"כ זריקה אחת או שתיים מכווצות את בכלזיון בצורה משמעותית.
אשמח לראותך במרפאתי, ולהעריך את הצורך בניתוח מול טיפוןל שמרני.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורפרי13/09/2008

שבוע לאחר הזרקת בוטוקס בצידי העניים והעפעף התחתון, יש לי שקיות מחרידות מתחת לעניים האם יש כמה זמן להמתין עד תיקון בעזרת ניתוח?

שלום פרי,

בוטוקס מחליש את פעולתו של שריר האורביקוריס שאחראי על סגירת העין. לעיתים החלשת השריר מאפשרת לשומן שסביב העין לבלוט קדימה ואני מניח כי אלו הן השקיות מתחת לעיניים שהופיעו אצלך. האפקט של בוטוקס הנו זמני ונמשך מספר שבועות עד מספר חודשים. לאחר תקופה זו השרירים חוזרים לרוב לעוצמת פעולתם המלאה וסביר להניח כי השקיות מתחת לעיניים ישובו למצבם הקודם.
כמובן שלא כדאי לבצע שום פעולה כירורגית לעת עתה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורטלי קרן14/09/2008

שלום דוקטור
אני בת 42 ניראת טוב מאד מלבד בעיה של אפעפיים תחתונות נפולות ונפוחות
בעיקר דוקא בבקר לאחר שינה טובה .
הבעיה קיימת מזה שנתיים בערך ויתכן שהיא מחמירה לאט עם הזמן

יש לי 3 שאלות בהקשר לכך:
1) אני מבקש לדעת כיצד מתבצע נתוח לתיקון בעיה מסוג זה
2) האם נותרות צלקות חיצוניות - על העור ?
3)האם יש סכנה לקבל תוצאה אסימטרית ?
שהרי מדובר בשני נתוחים נפרדים בשתי עיניים שונות ?

מודה מראש על תשובתך המלומדת
תילי

שלום טלי
ניתוח עפעפיים תחתונים יכול להתבצע בשיטות שונות, הכל בהתאם לבעיה הבססית. אם יש מעט שומן עודף בלבד ניתן לבצע את הניתוח דרך חתך פנימי נסתר ללא צלקת חיצונית כלל. במקרים בהם אין הרבה שומן עודף אלא בעיקר בליטה של השוצמן קדימה על רקע חולשה של שרירי העפעפיים, עדיף לחזק את שרירי העפעפיים ולא להסיר שומן. מקרים כאלה כמו גם מקרים בהם יש עודף של עור מבוצעים בחתך חיצוני. גם כאשר הניתוח מבוצע בחתך חיצוני הצלקת לרוב אינ נראית כלל בתוך זמן קצר.
קשה לקבוע איזה ניתוח מתאים לך ללא בדיקה יסודית של מצב העיניים, שרירי העפעפיים, השומן, ויתר אזורי הפנים סביב העין.הבדיקה חשובה מאד ויש להקדיש לה זמן היות והיא תקבעהאם בכלל יש צורך בניתוח, ומה השיטה הניתוחית המועדפת.. הניתוח נתפר לכל מטופל ומטופל ע"פ הממצאים. התייחסות לכל החולים בצורה שבלונית וביצוע סוג אחד של ניתוח לכל המטופלים הנו מתכון לאכזבה לאחר הניתוח.
אסימטריה בהחלט אפשרית בדיוק מהטעמים שציינת. הסבירות לכך איננה גבוהה, ביחוד אם מקפידים לבצע פעולות דומות בשתי העיניים.הדבר מצריך ניסיון רב. במידה ונוצרת אסימטריה בולטת לאחר ניתוח המפריעה למטופל,יש לתקן זאת בניתוח נוסף.
תוכלי למצוא מידע נוסף באתרשלי תחת הכותרות "ניתוח עפעפיים תחתונים", ו"חדשנות בניתוחי עפעפיים תחתונים".
מקווה שעניתי לשאלתך. אשמח לבדוק אותך במרפאתי .
בברכה, ד"ר יפתח יסעורחגית21/09/2008

ראיתי בתמונות שלא רואים את הצלקת של הניתוח. איך יכול להיות שעושים חתכים בניתוח עפעפיים ואין צלקת?

שלום חגית,

חגית שלום
אכן את צודקת בדברייך. בכל מקרה בו מבצעים חתך בניתוח עפעפיים חייבת להיווצר צלקת. החוכמה היא כיצד להסוות את הצלקת כך שלא תיראה כלל או שתיראה כמה שפחות לאחר הניתוח.
בחלק מהמקרים שאת רואה בוצע ניתוח הרמת עפעפיים לחיזוק השריר דרך החלק הפנימי של העפעף. במקרים אלה הצלקת היא פנימית ולא ניתן לראותה כלל. בחלק מהמקרים בוצע ניתוח עפעפיים סטנדרטי עם חתך חיצוני. במקרים אלה מוחבאת הצלקת בדיוק בתוך קפל והעפעף לכן היא מוסווית ואינה נראית לעין.
גם בניתוח עפעפיים תחתונים ניתן להסוות את הצלקת בחלק הפנימי של העפעף במקרה של חתך פנימי. או ממש תחת קו הריסים במקרה של חתך חיצוני.
בשל העובדה שהעור מאד דק באיזור לא נוצרת לרוב צלקת מעובה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורבתיה בריל04/10/2008

לפי גלרית התמונות אני רואה שרוב החולים מבצעים ניתוחים בעפעפים העליונים. מה לגבי ניתוח המשלב עפעפיים עליונים, תחתונים ותיקון פטוזיס. האם זה ניתוח שכיח או שהוא נדיר ובגלל זה אין פה תמונות של "לפני ואחרי"?

שלום בתיה
נדיר ושכיח זה עניין יחסי.
70% בערך מהניתוחים אותם אני מבצע הם ניתוחים של העפעפיים העליונים בלבד. בעיות בעפעפיים העליונים שכיחות יותר וגורמות להפרעה גם מבחינה תפקודית . ניתוחים אלה גם מוכרים ע"י חברות הביטוח כניתוחים רפואיים במקרים מסויימים. מסיבות אלה הניתוחים של העפעפיים העליונים שכיחים הרבה יותר. השילוב של ניתוח בעפעפיים העליונים (עם או ללא פטוזיס) והתחתונים שכיח פחות אך אני עדיין מבצע אותו באופן תדיר .
בברכה, ד"ר יפתח יסעורמאירה אצילי05/10/2008

בגלרית התמונות מופיעים רק ניתוחי עפעפיים .כיצד נראה ניתוח dcr לפני ואחרי והאם הוא נכנס לקטגורית הניתוחים הפלסטיים.

שלום מאירה
DCR או בשמו המלא DACRYOCYSTORHINOSTOMY (ניתוח לפתיחת חסימה בדרכי הדמעות אינו ניתוח קוסמטי. זהוא ניתוח רפואי לכל דבר שמטרתו לפתור בעיה של עודף דמעות או זיהומים חוזרים הנגרמים ע"H חסימה בדרכי הדמעות.
הניתוח יכול להיות מבוצע באחד משתי דרכים עיקריות:
1. ניתוח חיצוני בו מבוצע חתך קטן בצד האף בין זוית העין הפנימית לגשר האף ודרכו מבוצע הניתוח. הצלקת במקרים אלה הנה זעירה ובמעל 94% מהחולים אינה מורגשת כלל.
2. ניתוח פנימי דרך האף המבוצע בעזרת מצלמת אנדוסקופ זעירה. במקרה זה אין צלקת כלל.
אחוזי ההצלחה בין שתי השיטות דומים ועומדים על מעל 90%.
ישנם שיקולים שונים לבחור בין גישה פנימית או חיצונית. הצלקת שאינה מהווה בעיה משמעוטתית אינה העיקרית שבהם
בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה
, ד"ר יפתח יסעורקובי09/10/2008

שלום רב!
מתעניין לגבי ניתוח עפעפיים וקמטים מסביב לעיניים…
אני בן 36, העפעפיים שלי דיי צוחות, ויש לי קמטים מסביב לעיניים שמאד מאד מפריעים לי…
נא חומר בעניין למייל.
בתודה מראש.

שלום קובי,
קובי שלום
הפתרון לעפעפיים צנוחות הינו ניתוח שבמסגרתו מסירים עודפי עור או שמחזקים את שרירי העפעפיים כך שהעין תהיה פקוחה יותר. . אין לצניחת עפעפיים פתרון אחר.
לגבי הקמטים מסביב לעין העניין מעט מורכב יותר.ישנם מספר סוגים של קמטים והטיפול הוא בהתאם
ניתוח יכול להעלים אך ורק קמטים גסים יחסית אשר נוצרים כתוצאה מעודפי עור.
קמטים בצידי העיניים הנוצרים כתוצאה מתפקוד שרירי ההבעה ומתגברים בזמן חיוך או כיווץ העין, אינם נעלמים לרוב בעקבות ניתוח. סוג קמטים זה מגיב הכי טוב להזרקות של בוטוקס.
קמטוטים קטנים ועדינים ע"פ העור גם הם אינם מגיבים טוב לניתוח. קמטים אלה ניתנים לשיפור ע"י טיפולים המשנים את אופי העור דוגמת פילינג או לייזר. חלם מגיבים להזרקות של חומרי מילוי.
קשה לדעת ללא בדיקה איזה מהטיפולים מתאים במקרה שלך. גם בעידן האינטרנט אין תחליף לבדיקת מומחה.

אשמח לראותך במרפאתי.
בברכה, ד"ר יפתח יסעורדניאל15/10/2008

שלום דוקטור,
כל התמונות הן של מבוגרים. האם יש לך נסיון (ותמונות) עם תינוקות בני מספר חודשים אשר אובחן להם פטוזיס סימטרי?
תודה.

שלום דניאל,

הגלריה מציגה מן הסתם את המקרים השכיחים ביותר. צניחת עפעפיים בילדים אינה אחד מהם. אנצל את שאלתך ע"מ לתת הסבר קצר על צניחת עפעפיים בילדים:

צניחת עפעפיים מולדת הנה כמעט תמיד על רקע חוסר התפתחות תקינה של השריר העיקרי המרים את העפעפיים והקרוי שריר הלבטור.ה במקרים המולדים השריר אשר אמור להתכוןץ ולהתארך בדומה לגומיה מתנהג יותר כמו מיתר ואינו מתארך ומתקצר. כמובן שיש דרגות חומרה שונות לחוסר התפתחות השריר והטיפול הוא בהתאם למידת חוסר תפקוד השריר.בד"כ אנו דוחים את גיל הניתוח לגיל 4-5 שזה הגיל בו הילדים מתחילים להיות מודעים לפגם הקוסמטי ובטרם מתפתח פגם בדימוי הגוף. עם זאת במקרים הקשים יותר יש לנתח בגילאים מוקדמים הרבה יותר . אלו כוללים מצ בו העפעפים מכסים את ציר הראיה ואת האישון ומפריעים להתפתחות התקינה של הראיה. במיקרים אלה בהם יש סכנה להתפתחות של עין עצלה יש לפתור את הבעיה בהקדם האפשרי ע"י ניתוח. סוג הניתוח תלוי במידת תפקוד השריר. סיבה נוספת להחלטה על ניתוח בגיל צעיר הנו מצב בו התינוק נאלץ להרים את הסנטר רוב שעות היממה ע"מ לראות קדימה. במקרים אלה עיכוב בביצוע הניתוח עשוי להביא לשינוים קבועים בחוליות הצואר כתוצאה ממנח הראש. כמובן שניתן להבחין בבעיה זו כאשר התינוק מתחיל לשבת או לעמוד ולא בחודשים הראשונים בהם התינוק בעיקר שוכב.
צניחת עפעפיים מולדת יכולה להיות חד צדדית או דו צדדית, אסימטרית או סימטרית. הטיפול במקרים דו צדדיים סימטריים הנו לרוב מוצלח יותר מאשר במקרים החד צדדיים.
בבי"ח שניידר לילדים אני מנתח מספר מקרים מסוג זה מידי חודש. הטיפול במקרים הדו צדדיים מוצלח במיוחד אם עדיין לא התפתחה עין עצלה.
אשמח לראות את התינוק במרפאתי לבדיקה מדודקקת. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .יש לפנות גם לרופא עיניים מומחה לילדים שיעריך האם יש התפתחות עין עצלה ע"מ לקבוע מה הדחיפות של הניתוח.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורמנו20/10/2008

האם יש אפשרות לעשות את הניתוח בגיל 18 או שזה מוקדם מידי? והאם זה ניתוח אחד לכל החיים או סדרת ניתוחים?

שלום מנו,
ניתוח עפעפיים ניתן לבצע בכל גיל. ניתחתי ילדים בני חודש ומבוגרים בני מעל 90. ברוב המקרים הניתוח מבוצע בשלב אחד. אם מדובר בצניחת עפעפיים אמיתית - מצב בו העפעף עצמן צנוח ומכסה חלק מהעין הניתוח לרוב מחזיק לכל החיים ואין צורך לחזור עליו. במקרים בהם מדובר בצניחת עפעפים מדומה- כלומר כאשר עודפי העור מכסים את העין, יש לעיתים לחזור על הניתוח בשלב מאוחר יותר של החיים. קשה לנבא מראש כמה שנים "יחזיק" הניתוח. מקובל לומר כי הניתוח מחזיק 10-15 שנה בממוצע. ככל שהגיל צעיר יותר הניתוח מחזיק יותר שנים היות ובגיל צעיר העור איכותי יותר ואינו נמתח מחדש בקלות כמו בגיל המבוגר.
בברכת חג שמח
, ד"ר יפתח יסעוריפה משולם23/10/2008

לד"ר יסעור שלום רב!
לפני 5 שנים עברתי ניתוח עפעפים עליון ותחתון,וכעט יש לי צניחה שלהעפעפים העליונים,האם יש אפשרות להרים את הגבה ולמתוח מצדי הרקה בניתוח? והאם אתה מבצע ניתוח כזה?מבלי לנתח את העפעפים.
בתודה מראש יפה.

שלום יפה
ניתוח צניחת עפעפיים "מחזיק" לרוב 10-15 שנים אולם ישנם מקרים ( כמו במקרה שלך) שהאפקט של הניתוח פוחת לאחר תקופה קצרה יותר.
החזרה של צניחת העפעפיים יכולה להיות על רקע מתיחת העור, החלשות שרירי הרמת העפעף או צניחת הגבות. לפני ניתוח חוזר צריך לקבוע מה מהמצבים שתיארתי הוא העיקר וע"פ הבדיקה להחליט על סוג הניתוח הדרוש. אני מטפל בכל המצבים הללו.
אשמח לראותך במרפאתי.

בברכה, ד"ר יפתח יסעוריורם אור29/10/2008

אני בן 59. אובחנתי על ידי מכבי מושלם כעומד בקריטריונים הרפואיים לניתוח אפעפיים. שאלתי. מה הסיכוי לקבלת תוצאה א -סימטרית. במידה ותתקבל תוצאה א-סימטרית האם ניתן לתקנה ? תוך כמה זמן ממועד הניתוח ? כיצד ? ומי אמור לשלמה?

בתודה מראש

יאיר.

שלום יורם ,

הסיכוי לקבל אסימטריה בניתוח עפעפיים תלוי בסוג הניתוח המבוצע. אם מדובר בהסרת עור בלבד(בלפרופלסטיקה) הסיכוי נמוך 1 ל30 מקירם (לערך). במקרים של צניחת עפעפיים אמיתית המצריכה גם חיזוק שרירי העפעף הסיכוי מעט גבוהה יותר. אם משתמשים בשיטה הפנימית ללא צלקת חיצונית הסיכוי הוא בערך 1 ל 20 ע"פ עבודות שונות שבדקו את הנושא. לא בכל המקרים ניתן להשתמש בשיטה הפנימית ללא צלקת וולעיתים יש צורך לחזק את השרירים מהצד החיצוני עם חתך חיצוני. במקרים אלה הסיכוי לקבל אסימטריה הוא הגבוהה ביותר ועומד על 5-15 % ע"פ עבודות מחקר שונות.
בכל מקרה של אסימטריה ברורה רצוי לתקן בהקדם האפשרי לעיתים אף ביום הביקורת כשבוע לאחר הניתוח.יש לחכות ברוב המקרים עד חלוף הבצקת היות וחלק מהמקרים שנראים כמו אסימטריה הם למעשה החלמה איטית יותר של אחד הצדדים ולא אסימטריה אמיתית. ניתוח התיקון לרוב מהיר וקל יותר מהניתוח הראשוני ביחוד אם מדובר בניתוח בלפרופלסטיקה.
לכל ביטוח תנאים משלו לגבי עליות התיקון.
בברכה, ד"ר יפתח יסעורטמיר גוס21/11/2008

ד"ר יסעור שלום רב!
אני בן 33. יש לי שקיות מתחת לעיניים. במצבי מתח השקיות גדלות יותר מהרגיל. נבדקתי ע"י מספר רופאים מתחומים שונים אך לא אותרה הסיבה להיווצרות השקיות.
האם ניתוח פלסטי עשוי לעזור? אם כן איזה סוג ניתוח.
בתודה מראש
טמיר גוס

שלום טמיר
שקיות מתחת לעיניים יכולות להופיע כחלק משינויי הגיל החל מהעשור הרביעי. ברוב המקרים הללו הסיבה להופעת השקיות הנה החלשות של שכבות שרירים ורקמות חיבור מה שגורם להתבלטות השומן התקין המקיף את העין קדימה והווצרות שקית מתחת לעין. במקרים אלה ניתן לבצע ניתוח קוסמטי אשר מהדק את השרירים ורקמות החיבור וגורם לשומן לחזור למקומו. לעיתים הסיבה להווצרות השקיות היא עודף של שומן ובמרים אלה ניתן לבצע ניתוח אחר בו מסירים את השומן הבולט קדימה. בשני המקרים השקיות נעלמות לאחר ניתוח. בגילאים מבוגרים יותר יכולות להיווצר שקיות על רקע עודף של עור. גם שקיות אלה ניתנות לטיפול ע"י ניתוח אחר בו של מסירים עודפי עור . בכל מקרה לגופו, ע"פ בדיקה, ניתן לקבוע את הסיבה לשקיות ולהתאים את סוג הניתוח לבעיה.

ישנן סיבות נוספות להווצרו שקיות שאינו קשורות לגיל. אלה כוללות בצקות על רקע מחלת כליות, אלרגיה, הפרעות בתפקוד בלוטת המגן ועוד. במקרים אלה הטיפול אינו ע"י ניתוח אלא ע"י טיפול בבעיה הראשונית. הסיבה הרפואיות הללו הרבה פחות שכיחות אולם יש חשיבות לזהות ע"י בדיקה.
אשמח לראותך במרפאתי ולראות כיצד ניתן לעזור.
ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מהנל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, מחלות ארובה ודרכי דמעות (אוקולופלסטיקה)
מרכז רפואי רביןיהודית פרץ02/12/2008

שלום ד"ר
לגבי נפילת עפעפיים יש לי נפילת עפעפיים ושחור מסביב העיניים וקמטוט לפעמים זה מפריע לי בראיה . אני בת 43 זה מכביד לי על העיניים . לציין אני אלרגית , במשך כל השנה אני מנוזלת . האם אם אטפל באלרגיה הבעיה תקטן כי כרגע בבקר יש פחות נפילה לציין אני עובדת מול מחשב האם זם זה משפיע ?
מה לדעתך הפתרון ?
תודה יהודית

שלום יהודית

האלרגיה בוודאי משפיעה על העיגולים השחורים סביב העיניים והנפיחות סביב העיניים. כמובן שכדאי לטפל בכך אם אפשר. אין פתרון טוב אחר לעיגולים השחוריים.
לגבי צניחת העפעפיים, תלוי למה את מתכוונת. אם הכוונה רק לעור עודף הפתרון היחידי הוא ניתוח. אם הכוונה למצב בו העין נעצמת ללא עודפי עור המכסים את הריסים, הדבר דורש בדיקה. לעיתים הפתרון הוא ניתוח ולעיתים יש פתרון לא ניתוחי.
אשמח לראותך במרפאתי.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןמיקי מור05/12/2008

יש לי עור ושומן עודף בעפעפיים העליונות הרבה וקצת בעפעפיים העליונות, ראשית אני מתלבטת אם לעשות ניתוח ב-2 העפעפיים?
ושנית, אני מתלבטת איזה רופא מנתח? נפגשתי עם 3 מנתחים פלסטיים כאשר 1 מהם הוא פרופסור שהיה מנהל מחלקה בבי"ח, ו-2 הרופאים האחרים שהייתי הם מנתחים פלסטיים בתואר ד"ר.
אני חושבת שכדאי לעבור ניתוח אצל הפרופסור, מה דעתך ????

שלום מיקי ,
קשה לי לייעץ לך האם לעבור ניתוח בעפעפיים העליונות בלבד או גם בתחתונות מבלי לראות אותך.
לגבי שאלתך על המנתחים מה שחשוב הוא כי המנתח יהיה מומחה בניתוחים של העפעפיים. התואר אינו חשוב. מציע כי תכנסי לאתר שלי לקרוא על התמחות בניתוחי עפעפיים http://eyelidsurgery.co.il/
בסעיף התחתון בתפריט הימני תמצאי על כך מידע רלוונטי.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מחלקת עיניים מרכז רפואי רבין.איציק לוי24/12/2008

אני בחור בין 57 , יש לי נפיחות של השקיות התחתונות בעיניים,האם יש פתרון? ובנוסף צניחה של עפעפים עליונים, לא קריטי, האם התעמלות פנים מקצועית עוזרת? ובגדול מה העלות של ניתוח כל 4 העפעפים כולל טיפול בשקיות
תודה מראש איציק

שלום איציק
לצערי לא נתקלתי בשום טיפול שהנו יעיל לשקיות או לצניחת עפעפיים למעט ניתוח.
עלות הניתוח של 4 עפעפיים הנה בין 12-14 אלף שקלים תלוי בזמן הניתוח הנדרש.
אשמח לראותך במרפאתי.
ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שירות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןיעל30/12/2008

האם מותר לאשה סכרתית, עם לחץ דם גבוה לעבור ניתוח עפעפיים תחתונות? לציין שאני מטופלת בתרופות ומאוזנת.

שלום יעל,
בחולים מאוזנים ניתן לבצע את הניתוח בצורה בטוחה. בחולי סכרת יש סיכון מעט גבוהה יותר לזיהומים, אך אין מניעה לבצע את הניתוח ולרוב אפילו אין צורך בטיפול אנטיביוטי מונע. הסיבה לכך היא שאספקת הדם בפנים היא מעוטלה והסיכוי לזיהום מינמאלי גם בחולי סכרת.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורקובי02/02/2009

שלום ד"ר..!
אני היתי אצלך בערך לפני שנה וחצי בתקופת הצבא להנקז תכלזיון או איך זה נקרא שעורה פנימית ועכשיו יצא לי גם למעלה עשיתי עוד פעם פתיחה כירוגית וכנראה שהוא לא הוריד הכל ושחזרתי אליו אמר לי שיש אפשרות לזריקה וכבר בעבר קיבלתי זריקה לאותו בעיה ולא עזר..בטיפול כרוגי ירד בהרבה ממה שהיה ויש מצב שהוא לא הוריד הכל למה העפעף יכול להתכווץ..

שלום קובי,
במקרה של שארית של שרידי כלזיון אחרי ניתוח (לא דבר נדיר כ"כ), ניתן להמתין, להזריקי\ סטרואידים לנגע, או לנתח שוב. הכל בהתאם למידת השארית והזמן שעבר מהניתוח. אם השארית קטנה היא עוד עשויה להתכווץ לבד במהלך החודשים הראשונים לאחר הניתוח.
אשמח לראותך במרפאתי אם הבעיה מתמידה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןאסתר04/02/2009

מזה מספר שנים אני שוקלת ניתוח של העפעפיים העליונים. הסיבה לדחייה הינה שאני סובלת מפסוריאזיס (בצורה קלה) ומחקרים מראים כי לפסוריאזיס יש נטיה להתיישב על צלקות.
החשש שלי הוא מהופעת פסוריאזיס על צלקת הניתוח, ואז יצא שכרי בהפסדי.
מה דעתך?
בתודה מראש

שלום אסתר,
באזור העפעפיים אין בד"כ בעיות עם צלקות בפסוריאזיס. עם זאת, תמיד יש יוצאים מהכלל, ואני בהחלט מבין את החשש שלך.
אם מצב העפעפייםא ינו מאד חמור אפשר לדחות את הניתוח לזמן מה. עם המצב כבר מתקדם שווה לקחת את הסיכון שהנו כאמור קטן.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורנינה בסן29/03/2009

שלום.
אני מזהה צניחת עפעף בעין אחת מבין שתי עיני. האם מקובל לנתח עין אחת? איך אדע אם אכן מדובר בצניחת עפעף?
הנני כבת 51 ונראית צעירה יותר.רק שעין אחת נראית עייפה והשניה עירנית. מן דיספרופורציה שכזה.
תודה וחג שמח.

שלום נינה
אני מניח כי כוונתך לצניחת עפעפיים אמיתית (פטוזיס) בה מפתח העין עצמה קטן .
ניתן בהחלט לנתח רק עין אחת במידה והבעיה קיימת רק בצד אחד.עם זאת במקרה כזה כדאי לשים לב למספר נקודות:
ראשית יש לברר מדוע צניחת העפעף קיימת רק בעין אחת. ישנן מחלות שונות (עיניות ונוירולוגיות) היכולות לגרום לכך ויש לשלול אותן לפני שמנתחים היות ובחלקן הטיפול אינו ניתוחי. רופא מומחה בתחום העפעפיים ידע לאבחן על סמך בדיקה קצרה אם קיימות מחלות כגון אלה.
שנית צריך לשים לב שמנח העפעף הנמוך לא נובע מצניחת הגבה, היות ויש קשר ישיר בין גובה הגבה ומראה העפעף
שלישית יש לבדוק בזמן הבדיקה העינית, האם לא מתקיים מצב בו הרמה של העין הצנוחה משפיע על מנח העפעף בעין ה"בריאה". מרכז אחד במוח שולט על שני העפעפיים. מתקיים בין העפעפיים יחס גומלין ולעיתים הרמת העפעף בצד אחד גורמת לצניחת העפעף בצד שני (כמו נדנדה). ניתן לבדוק זאת בזמן הבדיקה לפני ניתוח. אם מתקיים מצב כזה יש לדעת מראש שיהיה צורך בניתוח גם בעין השניה על אף שאינה נראית צנוחה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין , ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)מור דהן29/03/2009

אני סובלת מעין עצלה ומאוד מפריע לי העובדה שעפעף אחד פקוח אצלי והשני נראה נפול. נראה כאילו יש אסימטריות בין העיניים האם ניתן לחזק את שריר העין העצלה או להרים אותו כך שהעיניים יראו שוות בגודלם?

שלום מור
צניחת עפעפיים בהחלט יכולה להופיע רק בצד אחד. ב"ד אין לכך קשר לעין עצלה. ניתן בעזרת ניתוח להשוות ביןה עיניים ברוב המיקרים כך שהעיניים יראו סימטריות.
כמובן שבמקרים חד צדדיים ביחוד במצבים אשר התפתחו לאחרונה, או שיש סימנים נלווים כגון הבדל בגודל האישונים, הפרעה בראיה, או הפרעה בתנועת העין, כדאי לבצע מספר בדיקות לפני הניתוח ע"מ לשלול מחלות היכולות לגרום למצב זה.
בברכה, ד"ר יפתח יסעורמזרחי יפה02/04/2009

הנני בת 49 אני סובלת מכהות מתחת לעיניים וגם מנפיחות רציתי לדעת מה עלי לעשות בנושא

שלום יפה,
שינויי הגיל הנם הסיבה העיקרית למה שאת מתארת אולם ישנם מצבים רפואיים כגון הפרעות בתפקודי המגן, מחלות כיליה, אלרגיות ומחלות אחרות היכולים לבא לידי ביטוי באותה צורה.
אם הנך בריאה ואינך סובלת מהפרעות שצינתי , ואת מעוניינת להפטר מהשקיות ניתוח הנו הפתרון. יש להדגיש כי ניתוח לרוב אינו פותר את בעיית הכהות סיבי העיניים אותה את מציינת. אין כיום פתרון טוב לבעיה זו

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין , ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)אבי04/04/2009

שלום דר' יסעור

הייתה לי פרולקטינומה שהוצאה בניתוח טרנסקרניאלי ביולי שעבר לאחר הניתוח עצב מס' 3 פסק מלתפקד ועפעף עין ימין צנח נוסף לכך העין ינה זזה ימינה ולמעלה ומאד בקושי זזה שמאלה ולמטה כך שאינה מסונכרנת עם עין שמאל. אם מרימים לי את העפעף ומחזיקים אותו למעלה אני רואה כפול. הייתי רוצה לדעת האם ניתן לתקן את הבעיה שלי באמצעות ניתוח אוקולופלסטי\ניתוח עיניים כך שאראה נורמלי ולא אראה כפול. והאם אחרי הניתוח אוכל לסגור את עפעף עין ימין.

בברכה
אבי

שלום אבי,
הבעיה שאתה מציג הנה בעיה מורכבת וקשה. אין שום ניתוח אשר יכול לגרום לעין לנוע היטב לכל הכיוונים ולאפשר פתיחה טיבעית ומלאה של העין. ניתן עם זאת לשפר את המצב ע"י שילוב של ניתוח פזילה וניתוח הרמת עפעף. אם ניתוח כזה מצליח העין הנה ישרה במבט קדימה ( אך אינה יכולה לנוע לאף כיוון אחר) ויש לך יכולת חלקית (ולעיתים אף קרוב למלאה) לפתוח את העין.
ניתוח מסוג זה אינו חסר סיכונים.בנוסף לסיכונים הקיימים בכל ניתוח, אתה יכול לסבול לאחר הניתוח משרידים של כפולה במבט לצדדים ולעיתים גם מבט ישר, אף שהעין נראית ישרה. בנוסף קיימת סכנה של התייבשות הקרנית עקב פתיחת העין וחוסר התנועה של העין.
אם תרצה לשקול בכ"ז את הניתוח ולשמוע יותר לגבי הפרטים אתה יכול לפנות למזכירתי בטלפון 0546060660, או לקבוע תור למרפאת אוקולופלסטיקה במרפאת עיניים בבי"ח בבילינסון.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)קובי29/04/2009

אתה מטפל/מקבל גם בירושלים לניתוחי הרמת עפעפיים?

שלום קובי
אני מקבל בשני מקומות: במרפאתי הפרטית הממוקמת בבית נח ברמת גן, ובמרפאת פלסטיקה- עיניים בבי"ח בילינסון (עם טופס 17).
אשמח לראותך באחת ממרפאותי .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר, והשרון)שולמית05/05/2009

שלום לך ד"ר יפתח יסעור,
אני כותבת לך בשם אחותי המתגוררת בארה"ב, בקיץ הקרוב מגיעה לארץ ויחד עם זאת היא מבקשת לבצע ניתוח עפעפים תחתונים ועליונים, מבקשת היא לדעת מה מחיר ניתוחים אלה לשם השוואת מחירים באזור מגוריה.
אנ י מודה לך מראש ומחכה לתשובה
שולמית .

שלום שולמית,
במידה ואין כיסוי ביטוחי כלל עלות ניתוח פרטי של עפעפיים עליונים ותחתונים, כולל חדר ניתוח ומרדים הנו 14000 ש"ח.

בברכה ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העיניים ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר השרון)איציק07/05/2009

האם אתם מבצעים ניתוחים הנ"ל במסגרת קופת חולים כללית כניתוח אסטטי המוכר ע"י הקופה?

שלום איציק,
ניתוח אסטטי אינו מוכר ע"י הקופה. הקופה מכסה אך ורק ניתוחים אשר נחשבים כניתוח רפואי.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר השרון)חנה01/06/2009

היי
רציתי לדעת האם אתה מנתח רק בשניידר
או בעוד מקום?
שנית, כמה עולה ניתוח רק לעפעפיים העליונים?
אשמח לתשובה.
תודה

שלום חנה,

אני מנהל את שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת ועין ודרכי הדמעות במרכז רפואי רבין הכולל את בתי החולים בילינסון, שניידר והשרון בפתח תקווה ומבצע את הניתוחים בשלושת בתי החולים הנ"ל.
בנוסף אני מבצע ניתוחים באופן פרטי במרכז רפואי נ.א.ר.א בבית נח ברמת גן. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

לשלאלתך בנוגע לעליות, ניתוח עפעפיים פרטי שאינו מכוסה ע"י הביטוח עולה בסביביות 9000 ש"ח כולל עלות חדרי ניתוח, מרדים ושכר מנתח.
בברכה
ד"ר יפתח יסעורציפי16/06/2009

השאלה נשאלה ואני שואלת שוב האם קופת חולים מכבי משתתפת בניתוח כזה, האם ביטוח פרטי פרטי משתתף בניתוח כזה. מה הקריטריונים להשתתפות הקופה או הביטוח????
כמה זמן היא ההחלמה, והאם לאחר הניתוח יש מגבלה של יציאה לשמש וכו…
והאם מבט של עצבות או מבט של עייפות יכול להיות סיבה כלפי הביטוח או הקופה לניתוח???{כשאני מורה וזה די משמעותי}
תודה
ציפי

שלום ציפי,
יש רק קריטריון אחד לביצוע ניתוח עפעפיים על חשבון הביטוח והוא- הפרעה לראיה. כל אינדיקציה אחרת אינה כלולה בסל הבריאות. ישנם ביטוחים, בהם מכבי, שקשה מאד לשכנעם ולקבל אישור לניתוח כניתוח רפואי. אחרים מקשים פחות. לרוב הביטוחים הפרטיים מזמנים את המטופל לבדיקת רופא מטעמם לפני אישור הניתוח.
ההחלמה מתחלקת למס שלבים. בימים הראשונים (2-3) יכול להיות הרבה בצקת ושטפי דם ולכן מןמלץ לשבת בבית ולקרר את העינים עם קומפרסים של קרח בתדירות גבוהה. לאחר מס ימים שטפי הדם והבצקות מתפנים בהדרגה עד שנעלמים כעבור שבוע שבועיים מהניתוח. במהלך תקופה זו ניתן לצאת מהבית לפעילןת יום יומית (הרוב מעדיפים עם משקפי שמש ע"מ להסתיר את שטפי הדם, אך זה לא הכרחי). החלמה מלאה של החתכים, כמו בכל פצע,אורכת מס שבועות- חודשים בודדים, אך כמובן שבשלב זה אין מגבלות ורק חדי העין יבחינו בחתכים( וגם זאת רק כשהעין סגורה). לאחר תקופה זו הצלקות נעלמות לחלוטין ולא ניתן להבחין בהם בד"כ.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חלים בילינסון, שניידר והשרון)יוסי דבח21/06/2009

ד"ר שלום

בן 65 עברתי ניתוח קרטרקט בשתי העיניים בעין אחת יש ירידה משמעותית של העפעף.
הנני מטופל בפלאביקס האם ישנה מיגבלה לניתוח עפעפים
אודה על התיחסותך

שלום יוסי
התשובה תלוי בסוג הניתוח. ברוב הניתוחים אני מפסיק את מדללי הקרישה לפני הניתוח. ישנם ניתוחים מסויימים בהם אין חובה להפסיק את הפלביקס (תלוי כמובן גם בסיבה לנטילת הפלביקס ובמידת הסיכון בהפסקתו)
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)אלי25/06/2009

אני בן 29 ואני מעוניין לבצע ניתוח הרמת עפעפיים רציתי לדעת מה העלות של ניתוח כזה

שלום אלי,
תלוי כמובן בסוג הניתוח אך העלות של ניתוח עפעפיים סטנדרתי שאינה מכוסה ע"י הביטוח (ניתווח פרטי) עומדת על 9000 ש"ח כולל עליות חדר ניתוח, מרדים, ושכר מנתח

בברכה

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)דודי??27/06/2009

אני בן 53 ואני מעוניין לבצע ניתוח הרמת עפעפיים רציתי לדעת מה העלות של ניתוח כזה

שלום דודי??,
עלות ניתוח עפעפיים סטנדרטי פרטי שאינו מכוסה ע"י הביטוח אנו 9000 ש"ח.( חדר ניתוח, מרדים ושכר מנתח )
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)לואיזה יצחקוב04/07/2009

שלום, דוקטור. אני בת 47 מתעניינת בניתוח עפעפיים. שאלתי היא אני מבוטחת בק"ח מכבי ויש ליביטוח זהב ו גם כסף. מה העלות הניתוח?

שלום לואיזה ,
עלות ניתוח עפעפיים סטנדרטי הנו כ9000 ש"ח (כולל עליות חדר ניתוח, מרדים ושכר מנתח). חלק מהביטוחים מכסים את העלויות באופן חלקי או מלא וזאת במידה והניתוח נחשב ניתוח רפואי. מבין הביטוחים השונים מכבי הנו המקשה ביותר ובד"כ אינו מכסה כלל את עליות הניתוח. אם ברשותך ביטוח אחר, והניתוח הנו רפואי, עדיף לך להפעיל את הביטוח האחר.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארוב העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)יצחק ישראלי08/07/2009

שלום דוקטור

1.האם ישנם זריקות שניתן לקבל לטיפול בנפילת עפעפיים מה המחיר ומהם תופעות הלואי והאם אתה עושה את הזריקות האלו
ומה המחיר
2.האם הניתוך יותר יעיל

שלום יצחק,

לצערי אין זריקות או טיפול תרופפתי בצניחת עפעפיים (למעט מקרים נוירולוגיים ספציפיים) והטיפול היחידי הנו ניתוח.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה ש העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון, שניידר והשרון)גלית גבע26/07/2009

שלום רב,
אני בת 53 ולצערי יש לי שקיות מתחת לעינים שנראים כאילו חטפתי אגרוף בעין יש ימים שזה ממש נפוח ויש ימים שזה נסבל..כשילד קטן אומר לך , "אישה למה יש לך עינים מפחידות "וזה ביום של נפיחות יתר נשאלת השאלה האם ניתן לטפל במצב, ומה העלויות. בתודה

שלום גלית

נפיחות מתחת לעיניים (שקיות) הנה בד"כ כלל תוצאה של שינויי הגיל והנפיחות הנה רקמת שומן הבולטת קדימה . לעיתים נדירות יותר הנפיחות מופיע על רקע מחלות שונות כגון פעילות יתר של בלוטת המגן, הפרעות כליה, אלרגיות ועוד. במקרים אלה מדובר בבצקת (הצטברות נוזלים) ולא בשומן בולט. ניתן בבדיקה להבחין בין המצבים בקלות.
אם אכן מדובר בשינויי הגיל יש לכך פיתרון ניתוחי במסגרתו מהדקים אלמנטים שונים בעפעף שדרכם השומן בולט קדימה וע"H כך גורמים לשומן לחזור למקומו בעומק הארובה. ובמידת הצורך מסירים שומן עודף. את יכולה לקרוא בפירוט הסברים על הטכניקות השונות באתר. עלות ניתוח שכזה הנו 9000 ש"ח ולצערי הוא אינו ממומן ע"י רוב חברות הביטוח (למעט ביטוחים מיוחדים לניתוחים קוסמטיים).
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)etty12/08/2009

האם ייעוץ אצלך עולה כסף?
מה עלות ניתוח של שקיות עיניים ו
מה זמן ההחלמה מניתוח כפול כזה ?
פעפיים נפולים?
תודה אתי

שלום אתי
משך הההחלמה מניתוח עפעפיים נפולים ושקיות תלוי במספר רב של גורמים כולל גיל, מצב בריאותי כללי, עישון. ועוד. באופן כללי הטווח נע בין 1-3 שבועות עד היעלמות הבצקות ושטפי הדם. העלות של הניתוח תלויה בסוג הביטוח שיש לך. הביקור כרוך בתשלום אך רוב הביטוחים מכסים את רוב עלות הביקור.
מציע כי תצרי קשר עם מזכירתי בקשר לפרטים בטלפון 0546060660,

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארבת העין ודרכי הדמעות
מרז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)ניראל06/09/2009

שלום דוקטור,
אני בן 34 ,אני סובל מנפיחות מתחת לעיניים (ללא עיגולים שחורים. עור הפנים שלי נראה צעיר יחסית ומתוח והשקיות הללו גורמות לי למראה עייף וכל אחד שרואה אותי אומר "אתה נראה גמור מעייפות"… וזה גם אחרי לילה של שינה מתוקה. מרגיז מאד…
מה עושים עם בחור בגילי? האם אחרי ניתוח כזה העין נראית חלקה לחלוטין (אם אין קמטים כמובן)? האם יש טיפול לייזר או שמדובר בניתוח לכל דבר. מהי עלות מוערכת להליך מסוג זה.

המון תודה מראש.

שלום ניראל,

כשמופיעות שקיות שומן משמעותיות מתחת לעיניים כפי שאתה מתאר הפתרון היחידי הנו ניתוח. משחות, הזרקות וטיפולי לייזר אינם מתאימים למצב מעין זה.
בניתוח מנסים להקטין את השקיות ככל הניתן ע"י מתיחת רקמות החיבור שהתרופפו ואפשרו את התהוות השקית. לעיתים יש גם צורך בהסרת חלק מהשומן. כמובן שהשאיפה היא שהאזור יראה חלק ככל הניתן אךעל יהיה זה יומרני מצידי לומר כי הדבר אפשרי בכל המקרים. הכל תלוי במבנה העין, בגיל (שפועל לטובתך) . כמובן שלניסיון של המנתח ולמיומנותו בניתוחי אוקולופלסטיקה חשיבות גם כן. עלות ניתוח שכזה הנה 9000-10000 ש"ח. הביטוח אינו משתתף כלל בעליות הניתוח היות והניתוח נחשב קוסמטי.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)שרית מיטרני15/09/2009

אני בת 25, סובלת מבעיה של עיניים עצובות/רדומות ורוצה לעשות ניתוח להרמת עפעפיים תחתונות. רציתי לדעת האם ניתוח כזה שכיח לגילי ומהי העלות? כמו כן הבנתי שתמיד ישנו סיכוי לבצע ניתוח חוזר עקב אסמיטריה בעיניים לאחר הניתוח ורציתי לדעת במידה ויש אפשרות כזאת כמה עולה התיקון?
תודה מראש

שלום שרית
ניתוח להרמת עפעף תחתון אינו שכיח כלל בגילך. מציע שתשלחי לי לדוא"ל תמונה של העיניים שלך ע"מ שאוכל לענות לך ביתר פירוט ודיוק ל iftachy@clalit.org.il . צרפי מס מילים לתמונה להזכיר לי במה מדובר

בברכת שנה טובה
, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןרותי כהן21/09/2009

בס"ד
שלום אני בת 60 . מתענינת בניתוח להרמת עפעפים עליונות. כמו כן יש לי שקיות מתחת לעינים האם אפשרי בגילי לפתור גם בעיה זו.
אודה לתשובתכם עם סדר גודל של עלויות.

תודה רותי כהן

שלום רותי ,

ברוב המקרים של בעיוות עפעפיים בגיל 60 הפתרון היחידי הנו כירורגי. ניתוח עפעפיים שכיח מאד בגילך. עלות ניתוח עפעפיים עליונים ותחתונים באופן פרטי הנו 15 אלף ש"ח. לעיתים יש השתתפות מסויימת של חברת הביטוח הרפואי בעליות הניתוחלגבי העפעפיים העליונים.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעורנורית ד.22/09/2009

אני בת 54 עשיתי בדיקת שדה ראייה והתוצאה הייתה נזק נרחב בקשת עליונה, מימין כולל פגיעה בפיקציה.עם הרמת עפעפיים מספר סקוטומות מפוזרות. משמאל שדה תקין.שאלתי האם הממצאים מצדיקים הרמת עפעפיים ואם כן האם ישנה השתתפות של קופ"ח? ובכל מקרה מה העלות של ניתוח כזה?

שלום נורית
שדה הראיה הנו קריטריון אחד בלבד מבין מספר קריטריונים שהקופה מעמידה ע"מ להחליט האם הניתוח הנו קוסמטי או רפואי. ישנם דברים חשובים יותר והשדה אינו נדרש תמיד.
העליות תלויות באם הקופה משתתפת בניתוח. אם אין השתתפות כלל, עלות ממוצעת הנה 9000 ש"ח. ההשתתפות של הקופה מתקזזת מעלות זאת ויכולה לרדת לסביבות ה 1000 ש"ח במידה ואין שום פעולה קוסמטית המבוצעת בניתוח .

אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של נהעיפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות,
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)אברהים מונדר גיל 3315/10/2009

יש לי קמטים קשים מעל הגביים אשר מפריעים לי לפתוח את העין כך שהתרגלתי לרים את הגביים כל הזמן במיוחד בשמש רוצה פיתרון

שלום אברהים
קשה לי לענות על שאלתך ללא שאני רואה במדוייק את הבעיה.
הפתרון לבעיה שאתה מתאר הנו לעיתים הזרקה של חומרים שונים כגון בוטוקס, לעיתים ניתוח, ולעיתים אין פתרון טוב לבעיה.
מציע כי תקבע תור למרפאתי בבילינסון או למרפאתי בבית נח ע"מ לראות אם וכיצד ניתן לעזור

בברכה, ד"ר יפתח יסעורדפנה21/10/2009

שלום,

אני בת 44 ובשנה האחרונה אני קמה בבקרים עם עינים "מלאות" במעין דמעות, בנוסף אני רגישה מאוד לדלקות עינים חוזרות ונישנות. העפעפיים גם מעט "צנחו" לי. האם נושא הנוזלים בעין קשור לעפעפים? והאם כדאי כבר בגילי לערוך ניתוח להרמת עפעפיים?
תודה

שלום דפנה,
ע"פ תיאורך ובערבון מוגבל, מבלי לבדוק אותך, נראה לי כי את סובלת מדלקת עפעפיים כרונית- בלפריטיס. אין לכך קשר לצניחת העפעפיים עצמה במקרה כזה עדיף להמנע מניתוח עפעפיים אם המצב אינו מפריע בצורה מיוחדת היות ובחלק מהמקרים דלקת העפעפיים מחמירה לאחר הניתוח (לעיתים באופן זמני ולעיתים באופן ממושך יותר). את יכולה לקרוא באתר על הטיפול השמרני בדלקת עפעפיים, תחת הכותרת מחלות עפעפיים- דלקת עפעפיים.
אשמח לבדוק אותך ולראות האם אכן המדובר בדלקת עפעפיים ומה ניתן עוד לעשות בנידון

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של הפעפיים ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)בחור בן 2222/10/2009

אני בחור בן 22 העניים שלי מאוד רדומות דבר הגורם למבוכה תמידית מכיוון שכולם חושבים שאני עייף או לא מרוכז וכד'. השאלה שלי האם כדאי לעשות ניתוח ואם כן מה ההשלכות והסיכונים ועד כמה זה מוצלח???

שלום בחור בן 22,

אם הדבר מטריד אותך מאד בוודאי שכדאי לבצע את הניתוח היות ואחוזי ההצלחה גבוהים והסיכונים (למרות שקיימים) מועטים. אם הדבר אינו מפריע לך באופן מיוחד אז בודאי שלא כדאי לבצע ניתוח.
ישנם שני סוגי צניחת עפעפיים בסוג בראשון המכונה פטוזיס, או צניחת עפעפיים אמיתית, העין נראית עצומה ואין עודף עור רב. (זה נראה לי המצב אצלך ע"פ התיאור, אך ללא בדיקה יתכן ואני טועה).בסוג השני של צניחת עפעפיים המכונה צניחת עפעפיים מדומה העור מכסה את העין. סוג זה אינו שכיח כלל בגילך.
בפטוזיס האתגר העיקר הוא השגת סימטריה טובה בין שתי העיניים. זה הקושי העיקרי. הסיכוי להשיג סימטריה טובה עומד על 90-95% אחו( תלוי בסוג הניתוח בו משתמשים). זה אומר כי ב 5-10% מהמקרים יש אסימטריה מסויימת ובחלק מהמקרים יש צורך בניתוח נוסף על מנת להשיג את הסימטריה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של הפעפיים ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)נחמה ברזילאי23/10/2009

אני עשיתי ניטוח בגיל 46 עפעף עליון נחתך עפעף תחתון נשאב בלבד
התמלאתי בחזרה באותה שנה ונעשו לי שאיבות חוזרות 4 פעמים
היום אני בת 53 ואני רוצה רוצה שלא יחזור לי וגם רוצה לקבל יעוץ מהרופא

שלום נחמה,
5 ניתוחים בעפעף זה באמת הרבה וצריך לבדוק אותך ולראות באופן ריאלי האם ניתן או כדאי לנתח שוב
אשמח אם תבואי לבדיקה ע"מ לראות מה ניתן לעשות
כדאי כי תביאי עימך לבדיקה תמונות מלפני הניתוחים השונים שעברת

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של הפעפיים ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)פטרה פישר22/11/2009

בעין שמאל יש לי מדי פעם צניחת העפעף העליון, שארית ממחלת Facial Paralisis
האם ניתן באמצעות ניתוח להתגבר על הבעיה. אם כן, כמה שהות נדרשת בארץ לשם ביצוע הבדיקות, הניתוח וההחלמה. מכאן ברור שאני מתגוררת בחו"ל.

שלום פטרה

יש לבדוק ע"מ להשיב על שאלתך וזאת היות וישנן מספר סיבות היכולות להביא לצניחת עפעף לאחר פציאליס.
הסיבה השכיחה ביותר למצב כפי שאת מתארת הוא מצב הקרוי רגנרציה אברנטית או סינקינזיס. במצב זה העצב שהתאושש ואשר מעצבב את כל שרירי הפנים, הצמיח סיבים חדשים, אך חלקם צמחו בצורה מבולבלת ולא לכיוון השריר הנכון . וכך נוצר מצב בו בזמן הנעת שריר הפנים (דיבור חיוך, אכילה וכ"ו) מתכווצים גם שרירים אשר במצב רגיל לא היו אמורים להתכווץ. אחד מאלו הוא השריר אשר סוגר את העין. וכך העין נסגרת בצורה לא רצונית בזמן חיוך, אכילה, ניפוח הלחיים ועוד. הטיפול במצב זה אינו כירורגי אלא בהזרקת בוטוקס.
סיבות נוספות כוללות צניחת עפעפיים אמיתית או צניחת הגבה מקרים אלה כן מתקנים בניתוח.

בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןנאו אימרלד01/12/2009

האם ניפלת עפעפים היא אנדקציה לקיום מחלות אחרות… כגון לחץ דם סכרת .. לב

שלום נאו
נפילת עפעפיים יכולה להיות אינדיקציה למחלות נויורלוגיות שונות, אך אלו אינן שכיחות ביותר. אין קשר בין יל"ד, סכרת ומחלות כרוניות אחרות וצניחת עפעפיים, למעט הגיל שהנו משותף כגורם סיכון לכל המחלות שצויינו וגם לצניחת עפעפיים.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורשי אורט02/12/2009

שלום.אני בן18 ואני רוצה לעשות הרמת עפעפיים וזה נורא מציק לי זה מראה אותי כעייף או שחשובים שאני על איזה השפעת סמים.
אבל אני חושש מאוד שישאר אחר כך צלקת
וחושש שהניתוח לא יצליח והראיה תאבד
אשמח לקבל קצת ביטחון להורדת הדאגה לגבי הניתוח. תודה רבה !

שלום שי
הסיבוכים המסוכנים (דוגמת עיורון) בניתוח עפעפעים הנם נמוכים מאד מאד בסה"כ, בייחוד בגיל הצעיר. הבעיה העיקרית בניתוח עפעפיים הנה שלעיתים לא משיגים סימטריה מלאה מניתוח אחד ויש צורך לחזור ולהרים את אחד הצדדים ע"מ להשיג את התוצאה הרצויה.נדיר שאין אנו מגיעים לתוצאה הרצויה בסופו של דבר.

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראושרי11/12/2009

שלום לך דוקטור יש לי בעיה בעין אחת אני לא יודע מה היא שאני מיתאמץ כמו למשל אוכל העין השמאלית שלי ניפתחת לבד הרופאים אומרים שזה עין עצלה או שריר רפוי ובנוסף לזה בעין השמלאית שלי העפעף יותר קטן מהעין הבריאה רציתי לישאול אותך עם אני עושה ניתוח בעין הזואת מה יכול ליקרות לי פזילה או איבוד ראיה אני בסך הכול בין 22 אבל זה מפריע לי אפילו שאני רואה בה מצוין

שלום אושרי,
קצת קשה להבין מתיאורך את התמונה המדוייקת. יתכן ואתה סובל ממצב הקרוי "מרקוס- גאן" שהיא תופעה מולדת בה בזמן לעיסה או הנעת הלסת העין נסגרת ונפתחת בתיאום עם עם תנועת הלסת. המדובר ב"קצר" מולד בעצבוב ויש לכך טיפולים ניתוחים שונים (ביחוד למצבים הקיצוניים בהם הבעיה בולטת ביותר).
שוב, ללא בדיקה קשה לילקבוע האם אכן זה המצב.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות,
מרכז רפואי רביןיורם קדמי12/12/2009

שלום,
לאישתי יש BELFHAROSPASM שגורם לה לסגירת עיניים לא רצונית,
ומטופלת בהזרקת בוטוקס.
האם ניתוח להרמת עפעפיים יכול לשפר את איכות החיים שלה?

שלום יורם ,
בוטוקס הנו הטיפול היעיל ביותר לבלפרוספזם. לפני עידן הבוטוקס החולים סבלו מאד וגם ניתוחים כמעט ולא עזרו כטיפול יחיד.
אם יש בנוסף לבלפרוספזם גם צניחת עפעפיים (מה שדי שכיח בשל מתיחת העור על רקע המצמוצים הרבים ) ניתן לשפר את המצב ע"י ניתוח בדיוק כמו אצל אדם ללא בלפרוספזם הסובל מצניחת עפעפיים.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןאושרי16/12/2009

זה שוב אני דוקטור זה דבר שאני נולדתי איתו הרופאים אמרו שזה שריר רפוי השריר שמרים את העפעף העליון ובזמן האחרון אני מרגיש לחצים בעניים שאני מיסתכל ימינה או שמואלה וכול מיני התכוצויות והעפעף שלי קטן כול הזמן במיוחד שאני עייף השאלה שלי היא כאילו עם במשך הזמן יכולה להיות לי פזילה שאני יהיה יותר מבוגר כי עם הזמן השרירים של העניים ניהים חלשים

שלום אושרי,
אמנם צניחת עפעפיים מולדת יכולה להיות בולטת יותר עם הגיל אולם אין קשר בין צניחת עפעף מולדת לבין פזילה, כך שמבחינה זו אתה יכול להיות רגוע

בברכה, ד"ר יפתח יסעורחילי מגל25/12/2009

לד"ר יסעור שלום,
אני כבת 52 בעלת עיניים בולטות (מלידה) סובלת מיובש קשה בעיניים..עם זאת,מתחת לעיני יש שקיות (לא ענקיות)הגורמות לי להיראות עייפה. זה מאוד מפריע לי.ראיתי 3 כירורגיים פלסטיים. 2 אמרו שניתן לנתח ה-3 אמר שלדעתו תוצאות הניתוח לא יעניקו לי את המראה שאני מבקשת (מראה רענן יותר)ובגלל מבנה העיניים ורגישותן מוטב לא לגעת בהן. מה דעתך? ד"א אף אחד מהרופאים לא היה אוקולופלסטיקאי. בתודה,

שלום חילי ,
קשה לענות ללא בדיקה, אך בעיניים בעיתיות כפי שאת מתארת יש להיות בטוחים שהניתוח אכן יענה על בציפיות וזאת בשל הסיכון הנוסף הכרוך בניתוח.
כמובן שהייתי ממליץ לך לפחות להבדק ע"י אוקולופלסטיקאי ולשמוע את המלצותיו היות וכפי שאת מבינה באזור העין האבר החשוב ביותר היא העין עצמה ולא ניתן להתקדם (וגם לא לתת שום המלצה) בלי בדיקה מעמיקה של העיניים.

בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין
בברכה, ד"ר יפתח יסעוראושרי26/12/2009

שלום לך דוקטור זה שוב אני רציתי לדעת עם אני עושה ניתוח הרמת עפעף בעין אחת שהיא עצלה מה הסיכוי העם זה יצליך לי עם אני עושה העפעף לא יחזור להיות שוב קטן ומה הסיכון העם אני יכול לאבד את הראיה או שיכולה להיות לי פזילה מהניתוח תודה על תשובתך דוקטור

שלום אושרי,

אין קשר בין עין עצלה לניתוח עפעפיים.
ניתוח עפעפיים לא משפר את הראיה אם העין עצלה. אם העפעף מתרומם היטב הוא נשאר כך גם אם העין הנה עצלה.
הסיכוי לאבד את הראיה בניתוח עפעפיים הנו נמוך מאד מאד. זה סיבוך נדיר ביותר. אין גם חשש להתפתחות פזילה בעקבות הניתוח כי הניתוח אינו נוגע בשרירים המזיזים את העין

בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפאוי רבין

בברכה, ד"ר יפתח יסעוררועי29/12/2009

שלום שמי רועי ונולדה לי בת לפני כשבועיים בשבוע 35 להריון.

שמתי לב שהעין השמאלית שלה זזה רק לצד אחד (ימין) ולצד שמאל העין לא זזה בכלל ואפילו לא למרכז, כלומר שהיא מסתכלת ימינה ושמאלה העין הימנית זזה רגיל לכיוון התנועה והעין השמאלית זזה מעט מצד שמאל ויותר שמאלה וזהו.

שאלתי אם זה בכלל קשור למה שאתה עושה, והאם אתה יודע מה עליי לעשות

בבית החולים שמו לב לבעיה אבל אמרו לי שאין לי מה לעשות ורק עם הזמן נוכל לבדוק את זה.

מה עליי לעשות? אנחנו בלחץ מזה מאוד

שלום רועי,
הדבר אינו קשור לתחום התמחותי (קרוב לודאי)
מציע כי תיקח את הילדה לבדיקה אצל רופא עיניים מומחה לילדים. זו הכתובת עבורך.
ישנם מומחים כאלה בכל בתי החולים (אני ממליץ על שניידר) , וגם דרך קופ"ח

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)יפעת כהן16/01/2010

אני בת 24 לערך והעפעפיים אינם מפריעים לי לראייה אך זה לא אסטתי לדעתי האם תמליץ לי לעבור את הניתוח?
תודה.

שלום יפעת,,
במקרים בהם המדובר בבעיה אסטתית אני רואה את תפקידי כמי שמביא לידיעת המטופל את הסיכויים בהצלחת הניתוח ואת הסיכונים הכרוחים בו. איני רואה את פקידי כמי שצריך להמליץ על ניתוחים קוסמטיים, ההחלטה כולה שלך בהתאם למידת ההפרעה שזה גורם לך
בברכה

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון,שניידר והשרון)קכקעעעיי24/01/2010

אני בן 15 וחצי בערך ויש לי שקיות שחורות בעיניים אבל לא קטנים ו משהו כזה יש לי ממש גדולים ז מכער אותי מאוד אני רוצה לדעת אם אפשר לעשות משהו בקשר לנושא והאם זה בגלל צפיה בטלויזיה ובמחשב שעות רבות והאם שינה טובה יכולה לסדר זאת עם הזמן ,תודה רבה

שלום
בד"כ שקיות שחורות סביב העיניים בגילך הנן על רקע נטייה משפחתית. אין טיפול יעיל לכך נכון להיום. חוסר שיה ועייפות מגבירים את העיגולים השחורים ושינה משפרת אותם.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורהילה02/02/2010

אני בת 26 תמיד היה לי עפעף נופל מעט בעין ימין, האם אפשר לעשות את זה בצד אחד והאם אפשר בגיל צעיר יחסית ואם מומלץ בכלל כשזה לא רפואי?
תודה מראש.

שלום הילה,
ניתן לנתקן עפעף צנוח רק בעין אחת. במקרים אלה המטרה היא להשוות את המראה לעין השניה. את הניתוח ניתן לערוך בכל גיל גם בגיל הילדות, גם בגיל צעיר וגם בגיל המבוגר. כל מקרה לגופו.
במקרים שאינם רפואיים הסיבה היחידה לנתח היא ההפרעה הקוסמטית ובהקשר זה אין לי המלצה האם לנתח או לא. ההחלטה היא שלך לחלוטן בהתאם למידת ההפרעה שאת חווה. יש לזכור כי כל ניתוח כרוך גם בסיכון, אף שהסיכון מיזערי, ולהכניס גם עובדה זאת למערכת השיקולים.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)חגית09/02/2010

אני בת 38 יש לי ניפחות מתחת לעיניים
כנראה זה משהוא גנטי לאמא שלי גם יש
האם ניתוח יעזור לי?ולכמה זמן

שלום חגית,

קשה לענות ללא בדיקה. כל מקרה הנו יחודי. בחלק מהמקרים בשלב ההתחלתי ביותר הפתרון אינו דווקא ניתוחי. לעיתים עוקפים את הבעיה ע"י הזרקת חומרי ילוי שונים המטשטשים את מראה ה"שקיות". בשלב מתקדם יותר הפתרון הנו לרוב ניתוח קוסמטי. בניתוח אני מנסה לחזק את השכבות שנחלשו ואיפשרו את נדידת השומן הגורם לנפיחות קדימה.
לגבי השאלה כמה זמן מחזיק הניתוח. שוב איןם לכך תשובה. ישנם מקרים בהם המצב אינו חוזר וישנם מקרים בהם לאחר מספר שנים צריך לחזור על הפעולה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)רוית14/02/2010

אני בת 27 סובלת מתופעה שנקראת מרקוס גאן ג'ו ווינקין מתבטא בזמן לעיסה.
ברצוני לדעת האם יש טיפול לתופעה הזו?

שלום רוית,
ישנו טיפול לבעיה אך אם הוא אינו מלווה בצניחת עפעף משמעותית משתמשים בו רק במקרים בהם הבעיה מאד קשה . התופעה נגרמת עקב עיצבוב לא תקין של השריר המרים את העפעף אשר בנוסף עצבוב לא תתקין משרירי הלעיסה.
הטיפול כולל ניתוק השריר המרים את העפעף לחלוטין וחיבורא העפעף לשריר הגבה כך שפתיחת העפעף מבוצעת ע"י הרמת הגבה.
זהו טיפול מוצלח מאד אך מעט ראדיקאלי כפי שאת מבינה
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)ניצה03/03/2010

הבעייה: עפעפיים שצנחו ומפריעים לראייה שאלתי: גילי 68 מצב הראייה לאחר ניתוחי קטרקט לפני שנים רבות, בעיות ברישתית ולעיתים בזגוגית העיין
האם ניתוח העפעפיים ושטפי הדם לאחריו עלולים להחמיר את מצבי?

שלום ניצה,
מבחינת הבעיות התוך עיניות (בעיות רשתית ווזגוגית) אין לכך קשר לניתוח באופן כללי. אבל…
לכל ניתוח יש סיכונים, גם אם נדירים, וכך גם לניתוח עפעפיים. הסיכונים כוללים דימום חזק הלוחץ על עצב הראיה (נדיר ביותר), זיהום משמעותי (נדיר), שינוי במספר המשקפיים (לטובה או לרעה) המצריך החלפת המשקפיים, בעיות הקשורות לצלקת, התפתחות עין יבשה ועוד.
אם ההפרעה בראיה אותה את חווה הנה משמעותית יש לשקול בחיוב הניתוח היות ואין דרך טובה מניתוח לשפר את הראיה במצב שךל צניחת עפעפיים

בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטויקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון שניידר והשרון)

בברכה, ד"ר יפתח יסעורענת03/03/2010

שלום ד"ר יסעור.
אני בת 57. לאחרונה ביקרתי אצל מנתח עיניים בקשר לניתוח תיקון פזילה (מולד) חוץ מזה אני סובלת מצניחת עפעפיים, האם יש קשר בסדר עדיפות לאיזה ניתוח לבצע קודם? והאם זה משמעותי?
אחרי ניתוי הרמת עפעפיים דרוש אישפוז בבית חולים וכמה זמן. האם הניתוח הוא בהרדמה כללית? תודה, ענת

שלום ענת,
השאלה הנה על איזו פזילה מדובר. אם לצורך תיקון הפזילה יש לתקן את השרירים העליונים או התחתונים כדאי לבצע קודם את ניתוח הפזילה היות וניתוח הפזילה יכול לשנות את מנח העפעפף. אם מאידך הניתוח צריך להיות מבוצא על השרירים החיצוני או הפנימי אזי אין משמעות לאיזה ניתוח יתבצע קודם.
הניתוח הנו בהרדמה מקומית ולאחריו הולכים הבייתה ללא אשפוז

בהצלחה
בברכהכ ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)

בברכה, ד"ר יפתח יסעורדוגמא יונה04/03/2010

שלום ד"ר יסעור אבקש לברר לגבי טיפול בשקיות בעיניים, הנפיחות אינה רצינית אבל מפריעה לי . אבקש לדעת מה זמן ההחלמה.
אם קופ"ח מאוחדת משתתפת.
והאם השקיות חוזרות אחרי זמן מה

תודה מראש
יונה

שלום יונה,
מתיאורך אני משער כי מדובר בניתוח עפעפיים תחתון קוסמטי.
בניתוחים מסוג זה זמן ההחלמה הנו אינדיבדואלי. בד"כ מדובר בשבוע עד שבועיים של שטפי דם ונפיחות שיכולים להיות בולטים בהתחלה ונעלמים בהדרגה. ככל שהמנותח/ת צעיר יותר ובריא יותר זמן ההחלמה מתקצר.
השקיות יכולות לחזור לאורך השנים וגם כאן יש שוני רב בין המקרים. לעיתים אינן חוזרות כלל ולעיתים מתחילות להופיע מחדש כעבור שנים ספורות.
לגבי שאלתך על הביטוח הניתוח אינו כלול בסל הבריאות ואינו בסל הבריאות ואינו מכוסה ע"י מאוחדת .
בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)

בברכה, ד"ר יפתח יסעוריערה09/03/2010

אני בת 54 וסובלת ממחלת הגרייבס. כתוצאה נוצרו נפיחויות בעפעפיים העליונים והתחתונים ובלט לא גדול של גלגל העין.
האם היית מבצע ניתוח דקומפרסיה או שאיבת שומן ונוזלים בלבד? האם שאיבת השומן נעשית רק מהעפעפיים או גם מעומק העין?
מה העלות של ניתוח כזה? ומה משך ההחלמה? תודה רבה

שלום יערה,
לטירואיד ארובתי שני שלבים עיקריים. השלב הדלקתי והשלב הצלקתי.
בחירת סוג ועיתוי הניתוח תלויםי בשלב המחלה בו את נמצאת ובמראה העיניים.
למעט ניתוחים דחופים שמטרתם היא הצלת ראיה הניתוחים שמורים לשלב השקט של המחלה, השלב בו אין יותר סימני דלקת. רצוי לא לנתח בשלב בו עדיין יש סימני דלקת משתי סיבות: 1. אם הדלקת נמשכת היא עשויה לבטל את תותצאות הניתוח ושנית הניתוח עשוי לגרום להתלקחות של הדלקת
ישנם סוגים שונים של ניתוחים למטרות שונות. אם רוצים להחזיר את העין לאחור בד"כ רצוי לבצע ניתוח דקומפרסיה גרמית. במידה והבלט קל בלבד ניתן רק להסיר שומן (וזו לא פעולת שאיבה) מהחלקים העמוקעים של הארובה.
אם השומן מתרכז בעפעפיים ניתן להסירו רק מהעפעפיים. אם יש שינוי במנח העפעפיים (משיכת העפעף) יש לתקן זאת בנפרד.
שאלת העליות אינה רלוונטית עבורי היות ואני מנתח סוג ניתוחים זה בבי"ח באשפוז ושם אין עליות

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון שניידר והשרון)רינת15/03/2010

שלום! אני בת 33, ומגיל די צעיר התחילו להופיע לי קימטוטים מתחת לעניין וצניחת העפעף התחתון. מה שגורם לי למראה מבוגר מכפי גילי. ניסיתי את כל התכשירים הקוסמטיים הקיימים. האם יהיה ניתן להסיר או למתוח את הקמטים בניתוח פלסטי?
תודה מראש
רינת

שלום רינת,
התכשירים הקוסמטיים אינם עוזרים לרוב למצבים אלה.
ניתן לשקול ניתוח , חומרי מילוי או פילינג אך ללא בדיקה איני יכול לדעת מה מהאופציות הללו מתאים ביותר עבורך

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)רינת גול21/03/2010

שלום ד"ר יסעור, מאוד רציתי לבצע אצלך ניתוח עפעפיים תחתונים ועליונים אך לא הצלחתי לתאם תור קרוב, האם נכון לבצע ניתוח כזה גם אצל מנתח פלסטי שאינו רופא עיניים? אודה לך מאוד על תשובה כנה, למען ההגינות אספר שהיה לי מאוד חשוב לעבור את הפרוצדורה בחופשת הפסח אך אינני בטוחה שיהיה זה צעד נכון לבצע זאת אם הרופא אינו מתאים או אם בניתוח כזה חשוב שיהיה זה רופא עיניים ולכן עדיף לחכות, בבקשה ענה לי תשובה מיקצועית כיוון שלא מצאתי עם מי להתייעץ, כמובן שהמנתח הפלסטי (הבכיר מאוד)טען שאין לכך שום חשיבות כיוון שלא מדובר בעין אלא מסביב.

שלום רינת ,
את הניתוח כדאי לבצע אצל רופא שאת סומכת על שיקול דעתו וקישוריו לבצע את הניתוח הספציפי.
התמחות בניתוחים קוסמטיים של אזור העפעפיים הנו תחום בו אנשים עוברים הכשרה מיוחדת וארוכה. אני סבור כי מי שצריך לבצע ניתוחים מסוג זה הוא מי שבקי בתחום

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראסנת25/03/2010

בת 48 מעוניינת לקבל פרטים לגבי ניתוח עפעפיים. אני מנהלת עסק עצמאי ולא יכולה להיות מנוטרלת מעבודה לתקופה ממושכת. מהו משך ההחלמה מניתוח עפעפיים עליונות? מתי ניתן לחזור לעבודה מול מחשב? האם יש סיבוכים בניתוח כזה? אם כן מהם הסיבוכים? כמה זמן אישפוז? נפיחות בפנים? כמה זמן?

תודה

שלום אסנת,
ההחלמה מניתוח מהירה יחסית באנשים צעירים. הניתוח לא כואב ואינו קשה. המגבלות העיקריות קשורות למראה
שטפי דם ובצקות מופעים בימים הראשונים ונעלמים בהדרגה בשבוע שבועיים שלאחר הניתוח. ב3 הימים הראשונים יושבים בבית ומקררים את העפעפיים ע"מ להקטין את כמות הבצקות ושטפי הדם. לאחר מכן ניתן לצאת מהבית (עם משקפי שמש) ואף לעסוק בפעילות ספורטיבית מתונה. את התפרים מוציאים כעבור שבוע.
ניתן לעבוד מול מחשב מיד (בהפסקות שבין הקירור של העפעפיים).
הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית ואורך 30-40 דקות. הולכים הביתה כשעה לאחר הניתוח.
אין סיכונים רבים בניתוח אך הןא אינו נטול סיכונים לחלוטין. הסיכונים העיקריים הנם דימום או זיהום, אך אלו נדירים למזלנו.
דברים שכיחים יותר כוללים הפרעות באזור הצלקת כגון, אודם, גירוי, אי נוחות, צלקות מעט מעובות ועוד. אלו בד"כ מסתדרים עם הזמן.
יש לזכור כי למרות שעיקר ההחלמה מתרחשת בשבוע שבועיים הראשונים, הצלקות (שמוחבאות בתוך קפל העפעפף) נעלמות לחלוטין רק כעבור 2-6 חודשים.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)מחאמיד25/03/2010

יש לי ילד בן 5 והוא סובל מנפיחות בעפעפיים וכשהוא מתעורר בבוקר העיניים שלו כמעט סגורים

שלום מחאמיד,

ישנן סיבות רבות לתופעה מעין זו. יש לקחת את הילד לבדיקת רופא עיניים מומחה שיראה מה הסיבה לבעיה וכיצד לטפל בה

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)סימה07/04/2010

בין איזה שעות ניתן להתקשר לטלפון הנייד המופיע באתר ולקבוע תור לפגישת יעוץ? היו מספר ניסיונות שלא צלחו.
תודה

שלום סימה,

השאירי הודעה למזכירה בתיבה הקולית בכל שעה והיא תחזור אלייך לאחר שתמשוך את ההודעה. 0546060660

בברכה, ד"ר יפתח יסעוררוחמה מרזם10/05/2010

שלום,

ראשית תודה על התשובה לשאלתי הקודמת.
כתבת שניתוח לפתיחת תעלת הדמע כרוך בהסרת חלק מעצם האף. האם בעקבות ניתוח כזה, משתנה צורתו החיצונית של האף?

שלום רוחמה ,
התשובה היא לא. אין שום שינוי בצורה החיצונית של האף. הניתוח מבוצע בחלק עמוק יותר הגובל בחלל האף הפנימי

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שנייר והשרון)אורנה פרץ16/05/2010

אני רוצה לברר האם ישנו ניתוח לישור קימטוטים מתחת לעין לא העפעפיים העליונות כפי שמוצג בתמונות , ואם כן מהי המלצתכם חוץ מהזרקות של בוטוקס.

שלום אורנה

ישנם מספר ניתוחים אותם ניתן לבצע לתיקון קמטים תחת העיניים. הכל תלוי בסוג הקמטים.
אם מדובר בקמטוטוים עדינים הנובעים מהזדקנות של העור הטיפול היעיל ביותר הנו בד"כ פילינג של העור עצמו.
אם מדובר בקמטי הבעעה (כאלה המתגברים עם החיוך (הטיפול הטוב ביותר הנו בוטוקס או ניתוח במסגרתו מסירים חלק משריר באורביקולריס.
אם מדובר בקמטים של עודף עור הטיפול הוא הסרת עודפי עור ומתיחת העפף התחתון.
כמובן שלעיתים הבעיה הנה משולבת וזאת ניתן לראות בבדיקה. מקווה שעניתי לשאלתך
אשמח לראותך במרפאתי.
בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון, שניידר והשרון)

בברכה, ד"ר יפתח יסעורגלי19/05/2010

מה עושים על מנת להיפטר מגושי שומן קטנים שהצטברו מתחת לעין בעפעפיים התחתונות?מניחה שמצריך התערבות ניתוחית אך מה זה כולל?
כמו כן האם הקופה ממנת התערבות שכזו?
האם המושלם מאפשר?
תודה וחג שמח

שלום גלי,

מגוון הנגעים היכולים להופיע תחת העפעפיים גדול. חלק מנגעים אלו הקופה משתתפת בהסרתם ולחלק אחר (בעיקר אלו השומניים ) הקופה מתייחסת כאל ניתוחים קוסמטיים. איני יכול לדעת ללא בדיקה שלי או של רופא עיניים אחר האם הנגעים הקיימים אצלך שייכים לקבוצה זו אוא אחרת אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראבי21/05/2010

דוקטור שלום העם ממרקוס גאן מולד יכולה להיות פזילה במשך הזמןיש לי לחצים כאלה בעניים שאני מיסתקל ימין או שמאל יכול להית שהשריר ישתחרר במשך הזמן והעין עם הבעיה תיהיה פוזלת
תודה על תשובתך דוקטור

שלום אבי,
עניין הפזילה אינו קשור ל מרקוס גאן. אם אכן יש לך פזילה היא קשורה למשהו אחר וצריך לברר זאת

בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות (אוקולופלסטיקה)
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)שולה גורן25/05/2010

שלום רב,
האם צניחת עפעפיים היא תופעה שכיחה
לאחר ניתוח קטרקט?
כמה זמן לאחר ניתוח הקטרקט ניתן לבצע את
ניתוח העפעפיים?

שלום שולה ,
התופעה בהחלט קיימת אך אינה שכיחה למזלינו. העניין לא נבדק מעולם בחולים רבים. ממחקר קצר שערכנו במחלקת עיניים בבילינסון גילינו ששכיחות התופעה 4%. ניתן לתקן את הבעיה לאחר שהעין החלימה מהניתוח קטרקט (בערך חודש לאחר הניתוח), אך אני הייתי מחכה מעט יותר (בערך 2-3 חודשים ) ע"מ להיות בטוח שהמצב לא ישוב לקדמותו גם ללא ניתוח (

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות (אוקולופלסטיקה)
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)שולה מורגנשטיין06/06/2010

אני בת 50 לפני חצי שנה עברתי ניתוח עליונים/ותחתונים, הסגירה של העיניים לא מוצאת חן בעיני הוא ניסה לסדר לי את אך לא הצליח, וראיתי שאין אם מי לדבר האם אפשר לבוא לתיקון, ומה העלות.

שלום שולה
ישן סיבות שונות (אם כי די נדירות) לבעיות בסגירת העין לאחר ניתוח עפעפיים. הטיפול בבעיה צריך להיות מכוון לסיבה (למשל חסר עור,ריפון של העפעף התחתון, בעייה בשריר האורביקולריס האחראי לסגירה, צלקת מעובה ועוד). קשה לי לדעת ללא בדיקה מה בדיוק הבעיה וכיצד לפתור אותה.
אני מציע כי תצרי קשר עם מזכירתי(0546060660 סנאית) ותקבעי תור להערכה, ואראה כיצד ניתן לסייע לך.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)רוני חן11/07/2010

שלום ד"ר,
לפני כ-7 חודשים עברתי נתוח עפעפיים (עליון+תחתון) ומאז אני סובלת מאודם וגירוד בעפעפיים באזור הריסים, השאלה שלי היא - יכול להיות שזה בגלל הניתוח?

שלום רוני
גירוד ואודם באזרו הריסים הנו מאד אופייני לדלקת עפעפיים (בלפריטיס). זו מחלה שכיחה מאד שהטיפול היעיל ביותר בה הנו קומפרסים פושרים עם תה קמומיל וניקוי העפעפיים ע"י EYECRE. ניתן לנסות טיפול קצר טווח במשחות מסוגים שונים או בכדורים בהתאם למצב.
מה מעורר בלפריטיס קשה לומר. לעיתים אנו נתקלים במקרים בהם הדלקת החלה במקרה או שלא במקרה לאחר ניתוח.
בלפריטיס יכולה לההפך למצב כרוני כך שכדאי לטפל במצב

בברכה, ד"ר יפתח יסעורמנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים,
ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)אידה07/08/2010

אני בת 42 לאחרונה שמתי לב שיש לי שקיות מתחת לעיניים ועיגולים שחורים.. אין לי בעית שינה.. השקיות עם מתחת לעיניים בזוית העינין. מה עושים בנדון?

שלום אידה,
לגבי הגוון- העיגולים השחורים, מתחת לעיניים אין עדיין פתרון טוב . לא ניתוחי ולא בטויפול תרופתי או משחות . ניתוח אינו מעלים את העיגולים השחורים ברוב המקרים.
לגבי השקיות ( הנפיחות עצמה) בד"כ ניתוח נותן פתרון הולם. לעיתים, בשלבים הראשונים ביותר ניתן להסתפק בהזרקת חומרי מילוי לשקע שמתחת לשקית .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון שניידר והשרון)חנה02/09/2010

האם יש טיפול שאינו ניתח לבעית עפעפיפ נפוחיפ ?

שלום חנה,

עפעפיים נפוחות עשוייות להגרם מסיבות רבות מאד. לכל סיבה יש טיפול שונה כך שקשה לענות לשלאתך.
אני יכול לומר כי אם הנפיחות נגרמת על רקע הגיל, כלומר שקיות הנובעות מהתבלטות של השומן קדימה (מה שקרוי "שקיות מתחת לעיניים" ) היא בעיה שהפתרון שלה הנה כירורגי. במקרים בהם השקיות מאד קטנות ניתן לעיתים לשפר את המראה באופן זמני ע"י הזרקת חומרי מילוי אל השקע מתחת לשקית. פעולה זו ממתנת את המעבר בין הלחי לעפעף התחתון ומשפרת את המראה. ההזרקות אנן מתאימות לרוב החולים והשפעתן זמנית בלבד.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון שנייידר והשרון)איריס ארויו04/09/2010

ברצוני לדעת אם הרופא עובד אם קופ"ח מאוחדת ואים כן כמה זמן המתנה לניתוח עפעפיים

שלום איריס ,

אין לי הסכם עם קופ"ח מאוחדת והחולים שלי של מאוחדת צריכים לתבוע את הוצאותיהם מהקופה

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון שנייידר והשרון)ענת חן28/09/2010

אני בת 44, מרכיבה משקפיים, יש לי שקיות כלומר נפיחות מתחת לעיניים, האם ניתוח פלסטי יפתור את הבעיה? אני נוטלת אספירין 100 מ"ג כל יום, האם זה פוגע באפשריות הטיפול בנפיחות?

שלום ענת,

שקיות מתחת לעינים נוצרות לרוב כתוצאה מבליטה של השומן המקיף את העין קדימה. שומן זה בולט קדימה בעקבות התרופפות וחולשה של רקמת הספטום (מחיצת הארובה) ושרירי העפעף התחתון. ברוב המקרים לא מדובר בשומן עודף. כידוע, עם הגיל, כמות השומן בפנים יורדת (בניגוד למה שקורה במקומות אחרים בגוף). כך גם סביב העיניים.
ניתן לטפל בבעיה בניתוח קוסמטי בו מחזירים את השומן למקומו ע"י חיזוק הרקמות החלשות או ע"י הסרת השומן הנ"ל. העדפתי היא תמיד לא להסיר שומן במידה וניתן להחזיר את השומן למקומו היות ולא מדובר בשומן עודף אלא בשומן ששינה את מיקומו.
רצוי להפסיק את האספירין כשבוע לפני הניתוח כדי להמנע משטפי דם תת עוריים או עמוקים יותר.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילנסון שניידר והשרון)יפה כדורי02/10/2010

אני בת 50 יש לי מתחת לעניים כתם כמו שומן רצתי לדעת אם אפשר לטפל בזה זה כי זה מפריע לי השמח מאוד לקבל תשובה

שלום יפה,
רוב הנגעים סביב העפעפיים ניתנים לטיפול פשוט כריורגי או אחר. כמובן שבנגעים גדולים מאד הטיפול מורכב יותר , בייחוד בעפעף התחתון
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעוררוית ה01/11/2010

שלום ד"ר,
אני בת 28 סובלת מתופעה שנקראת "מרקוס גאן ג' ווינקין" ,
ברצוני לדעת האם "שיטת פאולה" יכולה לעזור במקרה הנ"ל?
מצפה לתשובה ממך.

בברכה,
רוית.

שלום רוית ,

הטיפול היחידי היעיל למרקוס גאן הנו הטיפול הניתוחי. במקרים מסויימים (כאשר הבעיה העיקרית הנה צניחת העפעף) הטיפול הנו פשוט יחסית. במקרים אחרים בהם הWINK גדול מאד הניתוח מסובך הרבה יותר.
אין שום התעמלות שרירים היעילה למיגור התופעה.
כמובן שאין מניעה לנסות טיפולים כאלה שאינם מזיקים, אך לא הייתי מפתח תקווה לגבי יעילותם האמיתית במרקוס גאן

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)בת-שבע קויפמן22/03/2011

אני קרובה לגיל 50 סובלת מעין יבשה.לאחרונה מרגישה את העפעפיים כבדות,רציתי לדעת האם אוכל לעשות ניתוח בעפעפיים למרות שעיניי יבשות.
בברכה ותודה מראש בת-שבערחל13/04/2011

אני מעונינת בניתוח להרמת העפעפיים ואני מבוטחת בכללית פלטינה.
מה האפשרויות העומדות לרשותי
תודהנוני שרון04/05/2011

יש לי אישור מרופאת עיניים לנתוח עפעפיים, ובאותה הזדמנות אני רוצה לנתח גם את החלק התחתון שהוא שקית נפולה, צריך אישור מיוחד? כרוך בתשלום? מה אפשר או צריך לעשות?שמעון סגל10/06/2011

בן 66 יש לי דלקת עפעפיים מטופלת ע"י ניקיון.
מעונין להקטין עד כמה שאפשר שקיות שיש לי מתחת לעיניים.
האם יש טיפול שניתן לעשות.
איזה סוגי טיפולים יש למטרה זואני בעצמי13/06/2011

יש לי פציאליס בצד ימין, ונעשו 2 ניתוחים: צמצום זווית העין, והשתלת משקולת בעפעף העליון.
בחודשים האחרונים אחד מצדדי המשקולת החל לשקוע, וכיום חלק קטן מהמשקולת בולט מהעפעף כלפי מטה.
הרופא המנתח אז (2003) היה דר' דריי מאיכילוב. אני לא יכולה ליצור עימו קשר כעת. מה המלצתך?גילה24/06/2011

כמה עולה ניתוח הרמת עפעפיים עליונות ?אפרת ארבל25/06/2011

האם אתה עובד עם כללית מושלם ופלטינום?האם אתה יכול להמליץ לקופה על הניתוח? או שעלי לפנות לרופא ענים חר לשם קבלת חוות הדעת-לשם השתתפות הקופה?
מה העלות?אבי27/06/2011

אני בן 38
לפני כחודשים נוצרה לי נפיחות מתחת לעניים כנראה כתוצאה משימוש בקרם להבהרת כתמים
הנפיחות ירדה אבל נוצרו לי שקיות מתחת לעניים.
היום אני מטפל בעניים במגבונים של ד"ר פישר
אני מעוניןלהקטין עד כמה שאפשר את השקיות מתחת לעניים האים יש טיפול לכך?אפרת02/07/2011

בזמן האחרון העפעפיים שלי נפוחות ואדומות במיוחד, מתחילת העין עד האמצע, מהפנימי לחיצוני. מגרד לי המון.
מה זה ומה עליי לעשות?
אשמח לתשובתך, תודה מראש אפרת.מזל24/07/2011

שלום ד"ר יסעור
אני מרגישה כבדות באיזור העיניים ואני נאלצת לאסוף את השיער בקביעות על מנת להקל עליי, אך יחד עם זאת תמיד שואלים אותי לא ישנת מספיק את נראת עייפה גם כאשר ישנתי מספיק. מה עושים?

שלום מזל,

הבעיה יכולה להיות צניחת עפעפיים על רקע עודפי עור או על רקע חולשת שרירי העפעפיים או צניחת גבות או צניחה של המצח כולו. לכל אחד מהבעיות הללו יש פתרון שונה. צריך לבדוק אותך ולראות מה הבעיה אצלך ולפי האבחנה להחליט על פתרון

בברכה, ד"ר יפתח יסעוררניה03/09/2011

שלום ד"ר יסעור
אני בת 37 עם עיניים שקועות רציתי לשאול אם קיים ניתוח עפעפים שיבליט לי את העפעפים החוצה בניגוד לכל הנשים. המראה השקוע מטריף אותי.רונית05/09/2011

יש לי צניחה מינורית בארובת העין שמתחילה רק לקראת שעות הערב.
האם אפשר לתקן זאת באמצעות הזרקת בוטוקס?יש לציין שאני מטופלת בבבוטוקס באיזור העיניים .האם בוטוקס יתקן זאת או חומר אחר?
תודה רבהכרמן08/09/2011

אני בת 54 עם עפעפיים מעט נפולות.המראה מפריע לי .אני נוטלת קומדין (בעקבות ניתוח להחלפת מסתם).
האם אפשרי ניתוח עפעפיים?משה אפרים19/09/2011

עברתי ניתוח קטרקט בעיין ימין ויש צניחה בינונית של העפעף. בבקשה הסבר על הנתוח. בתןדה מראש!לוי בנימיני06/10/2011

לפני 5-6 שנים עברתי ניתוח עפעפיים עליונות, אבל מתחת לעיניים יש שקיות גדולות שלא טופלו
האם אתה מטפל בזה?אדהם סמארה18/10/2011

כמה יעלה לי הרמת עפעפי או דרך אגב רק עפעף אחד מפרייע לי 0507766664 מס' שליבני בוכריס21/10/2011

יש לי צניחה של עפעפיים בשני העניים,כמה זה עולה והאם ניתן לשלם במספר רב של תשלומים , אני בן 54
050-7807073תמחקו את המספר והשם שלי27/10/2011

פה רשמתם שזו שאלה בנושא לא תגובה אז תמחקו את השם שלי והמספר שלי איך אתן בכם אמונה אם סודיות בין הרופא והחולה אין לכם???14/11/2011

רציתי לשאול שאלה ואולי לפנות אליכם, אבל אני רואה שאתם לא בודקים שאלות באתר זה ולא מגיבים (לפניה של בני בוכריס). זה מלמד על יחס שלכם לצרכי הלקוחות, גם לקוחות פוטנציאליים. אז אני לא אהיה אחת מהם.???14/11/2011

רציתי לשאול שאלה ואולי לפנות אליכם, אבל אני רואה שאתם לא בודקים שאלות באתר זה ולא מגיבים (לפניה של בני בוכריס). זה מלמד על יחס שלכם לצרכי הלקוחות, גם לקוחות פוטנציאליים. אז אני לא אהיה אחת מהם.חן10/12/2011

שלוםם אני בת 19
ויש לי חלזיון בשתי העיניים ואני מטפלת בזה אם מים חמים ותה קמומיל ומטפלת בטיפות עיניים ותוך כדי שמה משכה סנטומצין וכלום לא עוזר..עברתי שתי ניתוחים בעיניים ואחרי שבוע זה חזר. וזה גודל ומתפוצץ כל פעם ואני מיואשת ולא יודעת מה לעשות
תיעצו לי בהקדם בבקשהחבל11/12/2011

חבל שהשאלות כאן לא מקבלות יחס
זה עושה לך שם לא טוב .
ד"ר יסעור.. חבלענת זקן12/02/2012

שלום , לפני כ5 שנים נותקו שקי הדמעות ממקומם ונראים כמו נפילת עפעפיים ממש עיגול בולט לצדי העיניים בזמנו אמרו לי שלא כדאי לגעת בשקים כי אז אצתרך דמעות מלאכותיות כל החיים האם מבחינה קוסמטית ניתן לשפר את המראה? (בת 43)כרמי22/03/2012

כמה עולה ניתוח עפעפיים עליונים בלבד
וכמה עולה גם עליון וגם תחתון.
מחכה לתשובה
תודהכרמי22/03/2012

שלום רב
שכחתי לשאול גם עם איזה חברות בטוח אתה עובד. אני מבוטחת בכלל ויש לי זכות לנצל את הניתוח.
תודהאושר11/04/2012

שלום!
לפני כ-3 חודשים הבחנתי שהעפעף התחתון בעין ימין נפוח בתחילה חשבתי שזה עקב עייפות, אך לאחר בדיקה אצל רופא עיניים נמצא כי יש לי דלקת בעפעף.קיבלתי טיפות ומשחה לטיפול, אך איני רואה שיפור בנוסף יש לי גוש בתוך העפעף התחתון שמהווה חלק מהנפיחות האם קיים טיפול אחר או לחילופין האם ניתן להסיר גוש זה ואם כן כיצד?
תודה מראש,
אושרתדנית19/04/2012

דחוף מאוד !!!! אני לפני ניתוח עפעפיים רציתי לדעת לאחר ניתוח קיים חשש שיהיה לי טשטוש בראייה ואם כן, כמה זמן ?, אני הבנתי שתהליך החלמה תוך שבוע עד 10 ימים - העדרות מעבודה , פוחדת שקיים חשש לטשטוש בראייה ולהיות בבית עוד זמן מסויים ,שאני עלולה לאבד את מקום עבודה לי , זה מקור היחידי לפרנסתי.ז'קלין אמיר10/05/2012

מה לגבי הרדמה כללית או מקומית? ואם מקומית יש מצב שזה יכאב?הילה12/05/2012

יש לי מין ציסטה קטנה שומנית אחת מעל עיין שמאל ואחת מעל עיין ימין , זה מפריע לי בעיין מבחינת זה שאני מרגישה שהוא לוחץ על העניים וזה ממש מציק .
האם אתה מנתח סוג כזה בבית חולים שבו אתה עובד , כי אני יודעת שמקום זה מאוד רגיש , ואני מבקשת אפילו מתחננת תעזור לי לטפל בזה כי זה כבר כמה שנים כך וזה הולך וגדל .תמר לביא12/05/2012

שלום,
אני בת 67 ומעוניית לקבוע תור לניתוח עפעפים ולהורדת משקפים למרחק.
שאלות: עדיין איני מרכיבה משקפיים באופן קבוע למרחק, אבל כאשר איני מרכיבה מפריע לי אפילו באירגון הבית.
האם במצב זה כדאי כבר לנתח, או לתת לעין להיתדרדר על למצב שבו אני משתמשת באופן קבוע?
אם כדאי כבר לנתח, האם אפשר לנתח את שתי התופעות בניתוח אחד (כלומר, שני הניתוחים יחד).
בברכה
תמראפרת מראד11/06/2012

שלום רב לד"ר יפתח .
אני בת 51 הבעיה שמציקה ליש מתחת לעין שמאל נפיחות גדולה ובעין ימין נפיחות קטנה יותר .
שאלתי היא האם אפשר לעשות טיפול קצר רק למשוך את השומן משקיות העין ללא צורך העוד התערבות ?
תודה רבה לך .יוסי פרידמן20/06/2012

ניתוח לעפעפיים תחתונים, מדוע הענים מקבלות זוית יפנית-נטיה לכיון מטה לאחר הניתוח-הייתי רוצה לעשות ניתוח אולם ממה שראיתי אצל כאלו שעשו ניתוח בעזרת סכיו (לא לייזר), זוהי תופעה נפוצהיוכי ס.א.13/07/2012

שלום לד"ר יסעור,
אני מתעניינת אודות ניתוח עפעפיים עליון ותחתון.האם ניתן באותו יום לנתח את שני המקומות? האם נכון הדבר שהניתוח מצריך אשפוז לילה והאם נכון שהניתוח נעשה בהרדמה מלאה כפי ששמעתי?
אמתין לתשובה לפני קביעת תור אצלך.
תודה רבה,
יוכיאסתי15/07/2012

מאיזה גיל ניתן לעבור את הניתוח ועד כמה הוא משפיע על פתיחת העין?אור31/07/2012

שלום,

יש לי כלזיון בעפעף עין ימין, עשיתי
כמה הזרקות ,והשעורה חוזרת אחרי חודש.

מה לעשות? איזה טיפול הד"ר ממליץ?

תודה,מוניקה מינקר05/08/2012

עברתי נותוח עפעפיים בתאריך15/5/12 בביקורת ב2/7 נאמרלי שישלחו לי תמונות "שליפני ואחרי" ולא קיבלתי עדיין
יש אפשרות לקבל?
תודה מוניקהמלי19/09/2012

שלום רב,
אני אישה בת 40, זה שנים סבלתי מתחושת כבדות בעפעפיים ותמיד נראית עייפה גם אם ישנתי מספיק יחד עם זה גם הסביבה שלי מעירה לי על כך שאני נראית עייפה. מעוניינת לבוא לייעוץ לגבי ניתוח עפעפיים.

תודהמיכל ענבר16/10/2012

מתעניינת בהרמת עפעפיים עליוניםמלי30/12/2012

אני בת 46 ויש לי מבנה עניים שנראה עצוב עניים נפולות האם אפשר לתקן?בדוי20/06/2013

יחס מגעיל ואי הקשבה ללקוחות…ככה אתה רוצה לזרוק אותנו אחרי הניתוח בלי מעקב ובלי מענה ללקחותיך אפילוקרן יפרח11/09/2013

לד"ר יפתח יסעור שלום רב! אני אמא לתינוקת בת חודש ימים.בתי נולדה עם מום מולד בוושט של אטרזיה פיסטולה ולאחר ניתוח אושפזה בפגיה באיכילוב .במהלך אשפוז הבחנתי שילדה שלי לא פותחת כלל עין ימין מאז שנולדה, בהתחלה רופאים טענו שעקב ניתוח יכולות להיות בצקות בעניים ולכן קיימת אפשרות שעקב זה היא לא פותחת את העין.יום לפני שחרור ביקשתי שיבדוק אותה רופא עניים ילדים והוא לאחר שבדק אותה טען הפנינו שיד לה פטוסיז מולד וביקש לחזור אליו לביקורת בעוד שבוע.חשוב לציין שבמהלך השבוע בבית היא פתחה את העין ממש טיפה אולי פעם או פעמיים לכמה שניות .הגענו לביקור רופא עניים ביקש לשים לה טיפות ולחזור עליו אחרי 40 דקות.כשהסתובבנו בהמתנה הבחנו אני ובעלי שפתאום היא פותחת שתי עניים באותה מידה אך לאחר שהשפעה של טיפות עברה העין עוד פעם נסגרה והפסיקה להיפתח.הרופא עניים ביקש מאיתנו לראות רופא פלסטיקה וכשהגענו עליו הוא לא הצליח לבדוק אותה בגלל שהיא לא שיתפה פעולה.הרופא אמר שכרגע הוא מבקש לשים לה על עין שמאל פד לשעתיים בכל יום כדי שהיא תאמץ את העין ימין ותנסה לפתוח אותה.ניסינו אך היא לא מצליחה לפתוח את העין.הביקור הבא עם הרופא בעוד 3 שבועות ואני ובעלי מאוד לחוצים לפספס את המועד הניתוח ושיהיה נזק לעין .רציתי לשמוע את דעתך ולדעת האם קיימת אפשרות שלמרות פטוזיס מולד הטיפות כן השפיעו או שההבחנה לא נכונה. תודה רבה מראששולמן ולדימיר06/01/2014

שלום רב. לפני שלושה חודשים אבי עבר ניתוח dcrדרך האף. בזמן האחרון העפעף העליון באיזור הקרוב לעף התנפח וצנח לכיוון האף. הוא נראה כמו שלפוחית. טיפול תרופתי -טיפות אנטיביוטיות לא עוזרות.אשמח עם תוכל לעייץ מה לעשות במקרה כזה.תודה רבה מראשדינה זוהר11/01/2014

אני בת 36 רציתי לברר על ניתוח עפעפיים תחתונות בטלפון 0535207507 תודהאירית פלד12/02/2014

שלום רב,
ישלי צניחת עפעפיים עיונות ותחתונות אני בת 60. ברק סכרת ותת פעילות בלוטת התריס. אני מעוניינת לעבור ניתוח להרמת העפעפיים ורוצה לקבל יותר פרטים על כך.
מספר הטלפון 0505531029
תודה מראש
איריתתמר10/07/2014

שלום

אני מועמדת לניתוח די סי אר עם צינורות סילקון
רציתי לדעת מה אחוזי ההצלחה של הניתוח
ואם זה לכל החיים או צריך להחליף את הצינורות

בברכה
תמרכהן עירית06/08/2014

אני בת 60 ומעוניינת לעבור ניתוח עפעפיים. מצב הצניחה גורם לי לבעיות ראיה ומאוד קשה לי עם זה….מעיין17/10/2014

אני בת 21 ויש לי שקיות מתחת לעיניים
אני יודעת שאין הרבה בגילי שעוברים ניתוח בעפעפיים התחתונות..
זה נורמלי שיש לי שקיות מתחת לעיניים?
והאם אפשא לנתח?לינוי27/10/2014

עברתי ניתוח עפעפיים לפני 4 חודשיים אחרי הניתוח צבע העיניים שלי ניהיה כהה. האם זו תופעה קיימת והאם העיניים יתבהרו בחזרה ? בנוסף כשהרופא משך את החוט נשארה לי צלקת שדומה לשומה. האם ניתן להסיר וכמה זמן אחרי הניתוח?לינוי27/10/2014

עברתי ניתוח עפעפיים לפני 4 חודשיים אחרי הניתוח צבע העיניים שלי ניהיה כהה. האם זו תופעה קיימת והאם העיניים יתבהרו בחזרה ? בנוסף כשהרופא משך את החוט נשארה לי צלקת שדומה לשומה. האם ניתן להסיר וכמה זמן אחריכתיבת שאלה בנושא תמונות ניתוח עפעפיים

(אפשר שם בדוי)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש