עופרה08/08/2008

שלום
יש לי שקיות מתחת לעיניים , עיגולים שחורים מה הטיפול למניעה?

שלום עופרה,

אין דרך מוכחת למניעת הווצרות שקיות מתחת לעיניים. זהו תהליך הקשור בראש ובראשונה לגיל. יש לשלול דלקות מסוגים שונים סביב העיניים כגון מחלת בלוטת המגן , דלקות ואלרגיות העלולות להחמיר את התופעה, ובמידה ואלו הם הגורם לשקיות יש לטפל בהם. באתרי הטיפוח והקוסמטיקה תמצטאי עצות לרבות לגבי טיפולים וקרמים המונעים הווצרות שקיות. למידע זה אין בסיס מדעי בדוק ויש להתייחס אליו בהתאם. . כעקרון ניתוח הנו הטיפול היעיל ביותר לשקיות.
העיגולים השחורים שלרוב אינם תוצאה של פיגמנטציה אלא מהויים השתקפות של השרירי הכהה דרך העור הדקיקי,ניתנים לטיפול בהצלחה חלקית בלבד ע"י טיפולי לייזר . טיפולים אלה בעיתיים במדינה רווית שמש כשלנו ביחוד באוכלוסיות עם עור כהה יותר. הלייזר ייכול לגרום לכתמים בהירים וכהים המופיעים בצורה לא אחידה על איזורי הטיפול. הצלחה חלקית בלבד יש גם למילויים מסוגים שונים המוזרקים לאזור ויכולים לטשטש את העיגולים השחורים.

בברכה, ד"ר יפתח יסעוריהודית10/08/2008

שלום , אני בחורה בת 28 . הבעיה שלי היא שיש לי שקיות מחת לעיניים. המראה הזה גורם לאנשים לשאול אותי אם אני עייפה. עליי לציין שיש ימים בהם הנפיחות תחת העיניים יותר גרועה ופחות גרועה . אבל עדיין רואים את זה וזה מפריע לימאד. בנוסף , כשאני מחייכת או צוחקת יש לי קמטים רבים תחת העיניים. ניסיתי קרמים , ויטמנים וזה לא עוזר. האם בגילי ניתן לעשות ניתוח . כמה זמן זה יכולה להיות תקופת ההחלמה והאם הרדמה מקומית מספיקה (כך שלא יורגש כאב).

תודה רבה

שלום יהודית,

שקיות תחת עיניים אומנם אינם אופייניום לגילך הצעיר. אולם יש אנשים שאצלם השקיות מופיועות בגיל מוקדם . לרוב מדובר בנטייה משפחתית.ישנם מחלות היכולות לזרז הופעת שקיות כגון סינוסיטיס אלרגית או הפרעות בתפקוד בלוטת המגן . חשוב לאבחן האם הסיבה לשקיות הנה בצקת, בליטה של השומן קדימה או סיבה אחרת היות והטיפול משתנה בהתאם לבעיה.
ניתוח ניתן לעשות בהצלחה בכל גיל .
את הניתוח אפשר לבצע בהרדמה מקומית עם טשטוש לוריד או בהרדמה כללית בהתאם לנוחות החולה, ורמת החרדה מניתוח.
תקופת ההחלמה משתנה מחולה לחולה. בחולים צעירים ובריאים שאינם מעשנים ההחלמה מהירה יחסית. ניתן לחזור לפעילות רגילה תוך מספר ימים. שטפי הדם והבצקות עשויים להמשך מספר ימים נוספים.
בברכה, ד"ר יפתח יסעורliora guy16/08/2008

מבקשת לדעת מהי עלות ניתוח להסרת שקיות בעפעפיים התחתונים.

אודה על תשובתך

שלום ליאורה,
שוב, כל מקרה לגופו. טווח המחירים הוא 8000-12000 ש"ח ( המחיר כולל עליות חדר ניתוח) בהתאם למורכבות הניתוח .
אשמח לראותך במרפאתי.

בברכה
ד"ר יפתח יסעורמשה דהן16/08/2008

רוצה ניתוח הרמה לאישתי
פרטי
אין מיגבלת תקציב

שלום משה

אשמח לבדוק את אשתך ולראות האם קיים צורך בניתוח, ואם כן, איזה ניתוח דרוש.
ניתן ליצור קשר עם המזכירה לתיאום תור לבדיקה בטלפון 0546060660, או להשאיר מספר טלפון ומזכירתי תחזור אליך.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורסיגל בר25/08/2008

ד"ר יסעור,
מה הניסיון שלך בניתוחים קוסמטיים בעפעפיים? האם ההכשרה שלך טובה יותר מכירורג פלסטי?

שלום סיגל,
כפי שתראי בקורות חיי באתר, ביצעתי אלפי ניתוחי עפעפיים בעשור בו אני עוסק בתחום. איני עוסק בשום תחום אחר פרט לניתוחי עפעפיים. לא בתוך הרפואה הפלסטית ולא בתוך רפואת העיניים.
ההכשרה שלי גם היא היתה באופן ספציפי בתחום הפלסטיקה של אזור העפעפיים ולצורך כך התמחתי כשנתיים בארהב. איני יכול להעיד לגבי רופאים שהנם פלסטיקאים כלליים. יתכן וחלקם עברו הכשרה כלשהי בתחום. אם פלסטיקאי כללי צבר ניסיון של אלפי ניתוחי עפעפיים ודאי שהוא רופא ראוי לבצע ניתוחים מהסוג הנ"ל. בכל מקרה מומלץ לבצע הערכה של העיניים עצמן היות והן האבר החשוב ביותר באזור הניתוח . בצורה זו ניתן להמנע מסיבוכים מיותרים.
ההפרדה בין ניתוח "קוסמטי" לניתוח" רפואי" הנה מלאכותית וקשורה אך ורק לשאלה מי יכסה את עלות הניתוח (הביטוח הרפואי במקרה "רפואי" או המטופל במקרה "קוסמטי"). בכל ניתוח אני מנסה להשיג את התוצאה הקוסמטית הטובה ביותר גם אם הניתוח מוגדר "רפואי".
אשמח לראותך במרפאתי.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורבתיה בריל31/08/2008

שלום ד"ר יסעור.
אני סובלת קצת מיובש בעיניים.לפני למעלה מארבע שנים עברתי ניתוח לייזר לתיקון הראיה , הדבר גרם לי ליובש בעיניים שחלף במשך הזמן וכיום אני סובלת מעט מכך.
האם אוכל לעבור ניתוח עפעפיים?

שלום בתיה

יובש בעיניים נחשב להטווית נגד יחסית לניתוח אבל לא לאיסור מוחלט. כלומר ההחלטה אם לבצע נתוח תלויה במצב היובש ובניתוח המתוכנן.
במקרים של יובש קשה (אותן מאבחנים בבדיקת עיניים ולאו דווקא ע"פ הרגשה סובייקטיבית) מומלץ להמנע מניתוח.
במקרים של יובש בינוני או קל ניתן לשקול ניתוח בחיוב. אם הניתוח המתוכנן הנו הסרת עודפי עור בלבד הסיכון להתגברות היובש קטן יותר, אבל יש להסיר מידה מדוייקת של עור שלא תשפיע על סגירת העין או המצמוץ. אם הניתוח המתוכנן כולל גם חיזוק שרירי העפעף ופתיחת העין הסיכון להתגברות היובש גדול יותר.
לגבי המקרה הספציפי שלך קשה לקבוע ללא בדיקה.
אשמח לראותך במרפאתי.

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראליענה אלמוג27/09/2008

לפני כחודש הופיעה לי בליטה קטנה מתחת לעור בעפעף העליון בעין שמאל. נדמה לי שהיא גדלה מעט וגם שמתי לב שבשפת העפעף יש נקודה אדומה מעט בולטת.
אני מאד פוחדת שמדובר בגידול. מה זה יכול להיות?

שלום אליענה

אקדים ואומר שכמובן שלא ניתן לקבוע אבחנה ללא בדיקה.
באופן עקרוני גידולים ממאירים של העפעפיים הנם נדירים. הרוב המוחלט של הגושים בעפעפיים הנם דלקתיים, מסוג שעורה כלואה או גידולים שפירים של העור . למען הזהירות ממליץ כי תבדקי על נמנת לוודא כי אכן מדובר בממצא לא משמעותי. עד הבדיקה את יכולה להניח רטיות (קומפרסים עם) תה פושר על העפעף, שעורה בד"כ מגיבה לסוג טיפול שמרני זה.
אשמח לראותך במרפאתי ולהתרשם בעצמי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 עם ג'ודי מזכירתי.
בברכת שנה טובה ובריאות.
ד"ר יפתח יסעורסאם04/10/2008

שלום ד"ר יסעור!
האם יש השתתפות של קופ"ח מכבי?
האם יש לך סניף באיזור חיפה?
האם יש גיל מוגבל לניתוח.?

תודה מראש סאם.

שלום סאם,
הגיל אינו מהווה פקטור לקביעת האינדיקציה לניתוח עפעפיים. גם אדם צעיר וגם אדם מבוגר נזקק לראיה טובה ולשדה ראיה רחב על מנת לתפקד. השכיחות של צניחת עפעפיים והצורך בניתוח עפעפיים הולך ועולה עם הגיל. ניתוח עפעפיים מבוצע לרוב בהרדמה מקומית והסיכון הניתוחי נמוך. בכל זאת במטופלים שמצב בריאותם רעוע (צעירים או מבוגרים) אנו שוקלים יותר בזהירות את הצורך בניתוח .
קופ"ח מכבי מניסיוני אינה משתתפת בעלות ניתוחי עפעפיים, אולם אם הסיבה לניתוח הנה בריאותית באופן חד משמעי והיות והניתוח כלול בסל הבריאות הקופה אמורה להשתתף בעלותו.
יש לי מרפאה באזור המרכז בלבד.
מקווה כי עניתי על כל שאלותיך.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר עם ג'ודי מזכירתי בטלפון: 0546060660 .
בברכה, ד"ר יפתח יסעורקובי14/10/2008

ד"ר יסעור שלום ,

אבי חיים עבר ניתוח להסרת גידול ממאיר Sarcoma ב- RT-Maxilla בבלינסון 24/9/08 .
מבדיקה שנעשתה לו לאחר הניתוח , במחלקת עיינים, הובע חשש כי יתכן שבמהלך הניתוח נפגעה בלוטת הדמעות.
מה ניתן לעשות ?
איך ניתן לזרז את הליך בדיקתו על מנת לקבוע את ההבחנה ודרכי הטיפול באופן מידי .

בברכה
קובי

שלום קובי,
אין כ"כ קשר בין בלוטת הדמעות שתפקידה ליצר את הדמעות, ואשר ממוקמת מעל העין, ובין אזור המקסילה, אולי הכוונה לשק הדמעות או צינור הדמעות המהווים חלק ממערכת ניקוז הדמעות. אלו ממוקמים באזור המקסילה. אם היתה פגיעה במערכת ניקוז הדמעות ההסתמנות היא של דמעת יתר ונזילה של הדמעות על הלחי. במקרים נדירים יותר יכול להופיע זיהום בשק הדמעות בעקבות חסימה . בכל אופן בסמיכות כה קרובה לניתוח לא נהוג בד"כ לנקוט באמצעים אקטיביים. רצוי לאבחן את הבעיה ע"י בדיקת עיניים פשוטה במסגרתה מבצעים גם שטיפה של מערכת הדמעות.
נניתן ליצור קשר עם ג'ודי מזכירתי בטפון 0546060660 לצורך קביעת תור להערכת הבעיה (אחרי ה 19 לחודש). אפשר גם לקבוע תור בבילינסון למרפאת אוקולופלסטיקה במרפאות העיניים.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור.אורטל17/10/2008

שלום ד"ר יסעור
מהו אחוז הסיבוך של צניחת עפעף תחתון לאחר ניתוח צמצום שקיות דרך הלחמית הפנימית?
מה משמעות הדבר כשהשקיות הן רק בצצידו הפנימי של העין ורק בערב ?
שלישית האים ניתן לבצע את הניתוח רק בהרדמה מקומית עים לידוכאין ללא דורמיקום ותישתושים למיניהם ?
היכן המרפאה שלך ממוקמת? והכין מתבצעים הניתוחים? תודה רבה

שלום אורטל,
סיבוך של משיכת העפעף התחתון מטה לאחר ניתוח עפעפיים תחתונים אינו שכיח כאשר הניתוח מבוצע בידיי מנתח המיומן בתחום ניתוחי עפעפיים. הסיבוך אינו שכיח כאשר הניתוח מבוצע בגישה חיצונית דרך העור, ונדיר עוד יותר יותר כאשר הניתוח מבוצע מהצד הפנימי של העפעף- דרך הלחמית. אולם בעיני זה אינו השיקול העיקרי בבחירת סוג הניתוח. יש לבחור את סוג הניתוח בהתאם לבעיה הראשונית. בעפעפיים התחתונים יכולות להופיע מספר בעיות: התרופפות הרצועות המחזיקות את העפעף במקומו (שכיח בגיל המבוגר), החלשות שרירי העפעף התחתון ומחיצת הארובה המאפשרים לשומן לבלוט קדימה (מירב המקרים החל מגיל 35-40), עודף שומן (מיעוט המקרים), עודף עור (הולך ועלולה עם הגיל), וצבירת נוזלים, הטיפול הניתוחי בכל אחת מהסיבות שציינתי שונה. הניתוח דרך הלחימת מתאים במיוחד לחולים הסובלים מעודף של שומן בארובה. אלה הם מיעוט המקרים בלבד. ברוב המקרים כמות השומן בארובה דווקא הולכת ופוחתת עם הגיל. הסיבה להופעת השקיות הנה נדידה של השומן קדימה דרך הרקמות שנחלשות. השקיות הן למעשה סוג של בקע או הרניה של השומן. במצב זה יכולים להיות שינויים במראה במהלך היום כפונקציה של כמות השומן הבולטת קדימה. במקרים אלה מבחינה ניתוחית עדיף להחזיר את השומן למקומו ע"י חיזוק השרירים ומחיצת הארובה, ניתוח המבוצע דווקא בגישה חיצונית.. כריתת שומן ברוב המקרים הללו הנה פעולה מיותרת אשר תבוא לידי ביטוי במראה עיניים שקוע מידי בהמשך החיים.
כל ניתוחי העפעפיים ניתנים לביצוע גם בהרדמה מקומית בלבד, הרדמה כללית, או טשטוש לוריד. הכל בהתאם לרמת החרדה מהניתוח העדפת המנותח והמנתח.
ע"פ התיאור של בעייתך לא נראה לי שאת סובלת מעודף שומן סביב העין היות והשקיות אינן קיימות כל הזמן אלא רק במצבים מסויימים. כמובן שאי אפשר לקבוע ללא בדיקה.
אשמח לראותך במרפאתי לצורך הערכה.
מרפאתי ממוקמת במרכז רפואי נ.א.ר.א בבית נח ברמת גן ושם גם מבוצעים הניתוחים. זהו מרכז ניתוחי העיניים אשר נכון להיום הנו הגדול ביותר בארץ. ניתן לקבוע תור לבדיקה עם מזכירתי ג'ודי בטלפון 0546060660.
מקווה כי עניתי על שאלותייך,.
בברכת חג סוכות שמח
, ד"ר יפתח יסעורבת שבע ב.ח.23/10/2008

ד"ר יסעור שלום,
במקום להתקשר אליך אשאל אותך מספר שאלות בפורום.
ב 15.10 עברתי אצלך ניתוח עפעפיים עליונים ותחתונים כולל קיצור שריר.
1.נכון להיום, היום השמיני, עין ימין נראית לי מחלימה למעט מעט נפיחות
מעל העפעף, במגע אני מרגישה מעין גוש אך נראה שזה יורד מידי יום. עין שמאל הנפיחות בעפעף העליון יורדת בהדרגה, למרות שהקצב איטי יותר מאשר בעין ימין אולם בעפעף התחתון עדיין יש נפיחות שנראה שמשתפרת בקצב מאוד איטי.- האם נראה לך מצב נורמלי?
יש לי לפעמים מעט קושי בסגירת העפעף השמאלי בשינה, אך אני מניחה שזה בגלל הנפיחות(תקן אותי אם אני טועה)
מה ניתן לעשות על מנת לזרז את ירידת הנפיחות?
2. למרות שיש שיפור, עדיין קשה לי לצפות בטלויזיה או לקרוא זמן ממושך (גג חצי שעה), הדבר גורם לי לחץ בעיניים. בכלל לפעמים בלי קשר לצפיה יש לי לחץ באזור העיניים. האם בגלל הנפיחות? יובש?- מה לעשות?
3.אני עדיין מורחת סינטומיצין 5%, מתי אפשר להשתמש בקרם עיניים ובאיזה קרם מומלץ להשתמש?
4.חזרתי לקחת אספירין למניעה- אני מקווה שכבר אפשר.
5.אני שוטפת את העיניים במים במקלחת האם זה בסדר?
6.המלצות נוספות שלך.
תודה.

שלום בת שבע
את מצויה בסך הכל ביום השמיני לאחר 3 ניתחים שונים באיזור העפעפיים :ניתוח של העפעפיים התחתונים והעליונים ובנוסף ניתוח קיצור של שרירי העפעפיים (פטוזיס). בהחלט נורמלי שיש עדיין נפיחות במידה זו או אחרת. הנפיחות צפויה להשתפר בהדרגה מיום ליום עד אשר תעלם לחלוטין. הנפיחות לא תמיד סימטרית וזה יכול לנבוע מסיבת שונות כגון שטף דם גדול יותר בצד אחד, שינה על צד מסויים ועוד. אין צורך לדאוג היות והנפיחות חולפת לחלוטין תמיד, לרוב תוך 7-14 יום אך בהחלט תתכן נפיחות ביחוד בבוקר גם לאחר מכן.
יתר התופעות כגון טשטוש ראיה, לחץ בעיניים, גירוד באיזור הצלקת, תחושת מתח, מצמוץ פחות גמיש ,ועוד הם תופעות נורמליות וחולפות. רובן קשורות ל"הבשלת" הצלקת. צקלת בעפעפים כמו בכל מקום אחר בגוף מגלידה בהדרגה. בתחילה הצלקת קשה ואדומה ועם הזמן הופכת לדקה רכה ולבנה. הבשלה מוחלטת של הצלקת אורכת מס שבועות עד חודשים, אך בד"כ רוב התופעות חולפות הרבה קודם לכן.
סינטומיצין כדאי למרוח עוד מספר ימים לפני השינה. אין מניעה לבצע פעילות ספוריבית למעט שחיה. ניתן לקחת אספירין ללא חשש ולהרטיב את הפצע במקלחת. צריך להזהר לא לקבל מכה באיזור הניתוח. ניתן למרוח משחות לזירוז ריפוי הצלקת אך עדיין לא. אתן לך משחה כזו בביקורת הבאה. את יכולה להשתמש בטיפות של דמעות מלאכותיות לראות האם משפר הרגשת הלחץ ( לדוגמא היפוטירס, רפרפש, ג'נטיל הילוקומוד)
נשמע שהכל מתקדם כשורה.
שבת שלום
ד"ר יפתח יסעור

בברכה, ד"ר יפתח יסעורורד25/10/2008

שלום ד"ר ,
שמי ורד ואני בת 21 , עברתי לפני כחודשיים ניתוח להרמת עפעפיים ואני אציין שרק בעין אחת שהיא עייני השמאלית.
הניתוח עבר ללא בעיות,שבוע אחרי הניתוח חזרתי לביקורת וקיבלתי 2 משחות , משחה לעפעף בחוץ (שאיני זוכרת את שמה) וסינטומיצין לתוך העין 3 פעמים ביום.
חזרתי אחרי חודש לביקורת והעין שלי הייתה עדיין נפוחה (העין,לא הצלקת מהניתוח) והרופא שניתח אותי אמר לי לקנות שקית חימום קטנה למיקרוגל לחמם אותה ולשים על העין 3 פעמים ביום ו15 דקות בכל פעם .
היום,אחרי חודש וחצי שעשיתי את זה כראוי העין שלי עדיין נפוחה והעין שלי נראית הרבה פחות טוב ממה שהיא הייתה נראית לפני הניתוח .
אני רואה קצת מטושטש בעין שמאל ולפני הראיה שלי הייתה פשוט מצויינת !
יש לי ביקורת אצל אותו הרופא בעוד מספר ימים אבל אני רוצה לקבל חוות דעת שניה ושמעתי שאתה רופא מתמחה ומצויין במקצועך .
במקום להיראות יותר טוב ולהרגיש יותר טוב עם עצמי אני מרגישה הרבה יותר נורא ומתחרטת בכלל שעשיתי את הניתוח הזה..

אשמח לכל עצה שתוכל לתת לי ,

תודה רבה ,
ורד .

שלום ורד,

ההחלמה מניתוח עפעפיים הנה אינדיבודיאלית ומשתנה מאדם לאדם. באינשים צעירים הנפיחות לרוב חולפת לחלוטין לאחר 2-3 שבועות. הצלקת עשויה להיות אדומה למשך זמן ארוך יותר. אם אני מבין נכון אצלך הנפיחות עדיין קיימת 6 שבועות לאחר הניתוח. מצב כזה הנו חריג אך עדיין יכול להתרחש במסגרת החלמה תקינה ביחוד עם נעשה שימוש בתפרים פנימיים שאמורים להספג לבד. האפשריות הנוספות למעט החלמה איטית הן: אלרגיה למשחות, בצקת כרונית, או מצב שבו העור מתארגן בצורה " רפויה" ע"פ העפעף ואז המצב נראה כמו בצקת אך למעשה אין עודף נוזל ברקמה.
מבחינה פרקטית קשה ליעץ לגבי מצב ספציפי ללא בדיקה אך ניתן לנסות להפסיק לחולטין את הטיפול במשחות למשך מספר ימים ולראות האם יש שיפור במצב. כמובן שכדאילהוועץ שוב ברופא המנתח.
במידה ולא חל שיפור במצבך אשמח לראותך במרפאתי ולראות כיצד אפשר לעזור לך להראות טוב ולהרגיש יותר טוב. את יכולה ליצור קשר עם ג'ודי מזכירתי בטלפון 0546060660.
בברכה, ד"ר יפתח יסעורבת שבע ב.ח.09/11/2008

ד"ר יסעור שלום,

ראשית, תודה על הטיפול המסור.

יש לי שאלה בקשר לצלקות.
בצלקות שבזויות העין החיצוניות של העפעפיים התחתונים יש מן גבשושיות קטנות.
האם יש צורך בטיפול מיוחד או שזה יעבור מעצמו.
כמו כן עדיין יש בצקות בעיקר בעין השמאלית ומעט בימנית.
אודה לך על התיחסותך.
תודה.
(עברתי את הניתוח ב 15.10)

שלום בת שבע,
הבצקות ילכו ויספגו מיום ליום עד שיעלמומלחוטין.
בקשר לצלקות אפשר למרוח משחת סטרואידלית כד לזרז את החלמתן. בשל הקרבה לעין שי צורך למרוח משחת עיניים. רצוי מקסיטרול פעמיים ביום.
לא שכחתי את בקשתך לקבל תמונה של לפני הניתוח. בפעם הבאה שאוריד תמונות למחשב אשלח לך.

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראבי19/11/2008

שלום ד"ר יסעור,

האם יש הבדל בין ניתוח בעין אחת לניתוח בשתי עיניים, מבחינת המחיר?

בתודה,
אבי

שלום אבי,

כמובן שככל שהניתוח קצר יותר ומורכב פחות המחיר נמוך יותר.

עלות מחיר ניתוח של עין אחת הוא בערך %70 מניתוח של שתי העיניים.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורר. גולד23/11/2008

שלום,
אני בת 60, סובלת מצניחת עפעפיים בשתי העיניים במידה שחלק משדה הראייה שלי מוסתר. עובדת קשה עם שרירי המצח כדי לפקוח את העיניים. מאז ומתמיד עין שמאל היתה סגורה יותר וגם כיום. בבדיקה אצל רופא עיניים נאמר לי שהבעיה אינה בעפעפיים אלא רק עודפי עור המכסים את העיניים. אני סובלת מיובש בעיניים, וכן מרכיבה משקפי ביפוקאל עם אסטיגמטיזם.
האם מותר לי לעבור ניתוח של העפעפיים העליונים?
האם אתה עובד עם המושלם?

בתודה

ר. גולד

שלום ר

במקרים בהם הבעיה היחידה הנה כיסוי העיניים ע"י קפל העור הניתוח המועדף לתיקון הבעיה קרוי בלפרופלסטיקה . בניתוח זה מסירים את עודפי העור מבלי שיש צורך בחיזוק שרירי העפעף. זהו ניתוח פשוט יחסית המבוצע בהרדמה מקומית . אצל אנשים הסובלים מיובש בעיניים ניתן לבצע את הניתוח אולם יש להיות זהירים יותר ולהסיר כמות קטנה יותר של עור ע"מ להמנע ממצב של התגברות היובש.
הניתוח יכול להשפיע על מספר המשקפיים בצורות שונות. לעיתים המספר עולה ולעיתים דווקא יורד. אין חוקיות בעיניין. בערך שליש מבחולים צריכים לאחר הניתוח להחליף את המשקפיים.
אני מקבל חולים דרך הביטוח המושלם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן להתקשר לג'ודי מזכירתי בטלפון 0546060660.

בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי דמעות
מרכז רפואי רבין
בברכה, ד"ר יפתח יסעורחדווה פונדק-לופן26/11/2008

ד.נ
מיום שזוכרת אני את עצמי לוקות עיני בבלפריטיס בלתי הפיך. לאחרונה , נושרים ריסי הדלילים לתוך עיניי,גורמים לדקירות ומחזקים את הדלקת הלחמיתית בה לוקה אני מיום שנולדתי. (וזה היה מזמן) מה
לעשות? צר לי שאינך עובד בנגב ואיני יכולה לזכות בטיפולך. אביך אגב, הציל את ראיית אישי פיטר- מתיו. מסור לו ד"ש. חדווה פ. לופן

שלום חדווה

אכן את מציגה מצב בעייתי של דלקת עפעפיים כרונית קשה ומתמשכת. במצב זה במהלך השנים נפגעים זקיקי השיער, הריסים נושרים ולעיתים אף משנים את כיוון צמיחתם וגדלים לכיוון העין וגורמים לשפשוף כרוני של הקרנית והלחמית. הלחמית עצמה עשויה להתכווץ ולהצתלק כתוצאה מהדלקת הכרונית ויצור הדמעות פוחת ומופיע בנוסף לדלקת גם מצב של עין יבשה.
לא ניתן לרוב לרפא לחלוטין את דלקת העפעפיים אך ניתן לעיתים ע"י טיפול להפחית את דרגת הדלקת ואת הסבל הנלווה.
הטיפול כולל (ואני בטוח כי חלק ממנו קיבלת כבר בעבר): בשלבים הראשונים קומפרסים פושרים עם תה קמומיל וניקוי העפעפיים ע"י EYECARE. שימוש בתחליפי דמעות מסוגים שונים (ישנם טיפולים רבים חדשים בתחום זה). טיפול אנטי דלקתי ע"י סטרואידים (לתקופה מוגבלת) או רסטזיס (ציקלוספורין A). ובמקרים הקשים יותר טיפול בכדורי דוקסילין או מינוציקלין כטיפול כרוני בבלפריטיס. במקרים מסויימים בהם הריסים צומחים לכיוון העין, הטיפול הוא ניתוחי.
כמובן שכל מקרה מטופל לגופו של עיניין.
אשמח לראותך במרפאתי ולראות כיצד ניתן לעזור לך
ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי דמעות
מרכז רפואי רביןג'ודי צוקר03/12/2008

לד"ר יסעור,שלום רב!
שאלה נוספת.רציתי לברר באם בבדיקת שדה הראיה שנעשתה לי ונמצא כי יש לי קושי בראיה בעין שמאל,האם קופ"ח תשתתף בהוצאות הניתוח של הרמת העפעפיים?

שלום ג'ודי ,
הביטוח הרפואי משתתף בעלויות הניתוח כאשר הניתוח מוגדר ניתוח רפואי. הפרעה בשדה הראיה הנה אינדיקציה אחת מתוך מספר קריטריונים לקביעה האם הניתוח הנו מוצדק מבחינה רפואית. ישנם חולים עם הפרעה ברורה לציר הראיה ללא הפרעות בבדקית שדה הראיה ואחרים שברור שאין להם בעיה רפואית עם בדיקת שדה ראיה פגומה.
אם יש לך הפרעה ברורה לציר הראיה הניתוח יכול להחשב לרפואי גם בעין שמאל (שם השדה לדברייך פגום) וגם בעין ימין ( גם אם השדה תקין).

אשמח לראותך במרפאתי.
ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מחלקת עיניים
מרכז רפואי רביןנוי שיראל10/12/2008

שלום
אני בת 18 ויש לי שקיות ועיגולים שחורים מתחת לעיניים. אני סובלת מדלקת עיניים אלרגית כרונית יותר מ4 שנים, אם אני אעשה את הניתוח השקיות והעיגולים השחורים יחזרו בגלל הדלקת? כמה זה עולה? מה הן תופעות הלוואי? האם יש עוד דרך להיפטר מהן חוץ מניתוח?

שלום נוי ,
בגילך לדלוקות אלרגיות כרוניות יש תפקיד חשוב בהווצרות שקיות ועיגולים שחורים תחת העיניים. צריך לנסות ולטפל בדלקות לפני שחושבים על פתרון ניתוחי. כמובן שהטיפול בדלקת אלרגית כרונית אינו פשוט אבל אם לא פותרים את בעיית הדלקות יש סיכוי סביר כי השקיות יופיעו מחדש בהמשך. אם תצליחי להתגבר על הדלקות יש סיכוי טוב לשיפור בשקיות ובעיגולים השחורים . העיגולים השחורים אינם ניתנים לפתרון כירורגי משביע רצון. לעיתים רבות יש גם מרכיב גנטי לבעיה. רצוי לשקול היטב את כל מה שציינתי לפני ביצוע ניתוח.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שירות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןאיציק17/12/2008

שלום רב.
יש לי כמה שאלות.
1. אין לי בעיה רפואית וברצוני לשפר את מראי החיצוני בלבד, אני חושש מכרורגיה ולכן ברצוני לדעת אם יש טיפולים שאינם כירורגיים לשקיות מתחת לעניים?
2. אני חבר קופ"ח כללית ויש לי מושלם האם ניתן להגיע אליך לבדיקה במרפאה בבי"ח רבין דרך הקופה? או שהבדיקה היא פרטית לחלוטין?
3. קראתי באתר שבודקים את בלוטת המגן לצורך קביעת הטיפןל המומלץ, שאלתי אם בבדיקת דם ימצא שהבלוטה לא מתפקדת כראוי, איזה טיפולים ניתן לעשות?
תודה רבה

שלום איציק,

שקיות מתחת לעיניים הנם לרוב תוצאה של הגיל. במקרה כזה אין טיפול תחליפי לניתוחים בשלב זה. לעיתים יש נפיחות תחת העיניים ביכולה לנבוע מבצקות על רקע מחלת בלוטת המגן, מחלת כליות או הפרעות אחרות ואז הטיפול הוא במחלה עצמה. ניתן להבדיל בין שינויי הגיל למצבים הנוספים שציינתחי בבדיקה ע"י רופא מומחה. אתה יכול לפנות למרפאתי גם דרך הביטוח המושלם ולקבל החזר עבור היעוץ. ניתן גם לקבל הפניה לבי"ח בילינסון למרפאת אוקולופלסטיקה.
בברכה, ד"ר יפתח יסעורעינת חורב19/12/2008

שלום ד"ר יסעור,
אני בת 43 עם צניחה קלה בעפעפיים ובעיית ראיה מולטיפוקלית, אני מעוניית להסיר את משקפיי וגם לטפל בבעיית צניחת העפפיים, האם יש קשר בין הניתוחים? ואיזה ניתוח להעדיף קודם? ואת הסיבות.

שלום עינת
הניתוחים אינם קשורים האחד לשני באופן ישיר. עם זאת יכולה להיות לניתוח אחד השפעה על תוצאות הניתוח השני.
הרמת עפעפיים עשויה לשנות את מספר המשקפיים באופן זמני או קבוע בחלק קטן של החולים . המספר עשוי לקטון בחלק מהמקרים ולגדול באחרים. מי שעושה ניתוח לייזר עשוי לחוש בשינוי לאחר ניתוח עפעפיים. מבחינה זאת עדיף לבצע את ניתוח העפעפיים קודם.
שני הניתוחים עשויים להחמיר מצב של עין יבשה, ניתוח הרמת עפעפיים בגלל שהעין יותר פתוחה, וניתוח הלייזר בשל הפגיעה בקרנית (תופעה שהנה לרוב זמנית,אך לעיתים מתמשכת). אם מופיע יובש כדאי להמתין עד אשר יחלוף בטרם מתקדמים לביצוע הניתוח השני.
בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי דמעות
מרכז רפואי רבין

בברכה, ד"ר יפתח יסעוררבקה ג.21/12/2008

שלום ד"ר יסעור,

בהמשך לביקורי במרפאתך ביום ב שעבר לייעוץ בקשר לניתוח עפעפיים עליונים, בו הצעת לי בנוסף גם הרמה של גבה שמאל שהיא מעט שמוטה, רציתי לשאול האם בעקבות הרמת הגבה ניתן יהיה להניע את שתי הגבות במידה שווה?

היכן ניתן לקרוא על הרמת גבות? לא מצאתי באתר שלך חומר על כך.

בברכה

רבקה ג.

שלום רבקה
ניתוח הרמת הגבה לא משפיע בצורה מהותית על תנועת הגבה. עם זאת בשבועות הראשונים לאחר הניתוח יכולה להיות תחושה כי הגבה "תפוסה" או משוכה. תחושה זו הולכת ונעלמת בהדרגה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורנעמה ג.22/12/2008

שלום ד"ר יסעור,
רציתי לקבל מידע לגבי תרופת RESTASIS
לטיפול ביובש בעין.מה יעילותה,מהם הסיכונים ותופעות הלואי האפשריות, מה אחוז ההצלחה והאם במידה ומתפתחת דלקת ניתן להשתמש במקביל בתרופות נוספות ?
אשמח לקבל גם כתובת של אתר מתאים לקרוא על כך
בברכה
נעמה ג.

שלום נעמה

ע"פ הפירסומים בספרות רסטזיס יכול להיות יעיל ב 60-70% מהחולים עם עין יבשה כרונית. מניסיוני אני לא מתקלתח באחוז ההצלחה כה גבוהה. מצד שני הסיכונים המדווחים אינם משמעותיים והתרופה בטוחה סה"כ. את יכולה לקרוא על כך באתר הרישמי של חברת אלרגאן או ב RESTASIS.COM . אם את יודעת לחפש ב PUBMED זה הכי פשוט. תוכלי למצוא תקצירים של מאמרים רפואיים. החיפוש אינטוואיטיבי כמו בגוגל. הקישי DRY EYE AND RESTASIS ותקבלי מאמרים שונים.
ניתן להשתמש בתרופות נוספות יחד עם הרסטזיס אך כמובן לא בלי פיקוח (אבל אני יודע שאת מאד אחראית)

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שירות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןיעל לינד28/12/2008

אני בת 68.עברתי נתוח (לא מוצלח בשל צניחה חוזרת לאחר שנה!בערך ומשיכת יתר עףעף תחתון שלא מזמן נותחתי על מנת לתקן אותו.) שנים יש לי שקיות מתחת לעיניים - מראה עייף כמובן. הציע לי בזמנו מנתח פלסטי בכיר! לקחת שומן מהבטן למשל ולהזריק לשקיות…לא נראה לי. נא חוות דעתך האם מקובל?מה מידת ההצלחה\כשלון? האם זה לתמיד?והאם בכלל כדאי לי להפסיק להתעסק עם עיניי בגלל הנתוח ההוא הכושל ולהתעלם מהשקיות… תודה רבה, יעל

שלום יעל

עברתי על פרטי דואר מחודש ישנים ופתאום ראיתי שלא השבתי על הודעתך . הרשי לי ראשית כל להתנצל על כך .
באשר לשאלתך. הטיפול המועדף בשקיות תחת העיניים הנו הידוק הרקמות הרפיות ודחיקת השומן לאחור-שם מקומו. במידה ולא ניתן להחזיר את השומן למקומו אנו מסירים חלק מהשומן כך שמראה העפעף יהיה שטוח (אך בשום אופן לא שקוע) . הוספת שומן אפשרית במקרים בהם יש שקע עמוק מתחת לשקיות עצמן או במקרים בהם העיניים שקועות עקב הסרת שומן עודפת בניתוחים קודמים.
מתיאורך יתכן ובכלל מראה העיניים ה עייף נובע ממשיכת היתר של העפעף התחתון . במצב זה רואים פס לבן בין העפעף לקשתית העין. אם אכן זה המצב יש ראשית כל להחזיר את העפעף למקומו היות ומראה של עפעף משוך מטה נותן מבט הרבה יותר עייף מקמטים או שקיות שלא טופלו.
קשה לי לייעץ לך מה לעשות מבלי שבדקתי אותך בעצמי. אם המראה מטריד אותך מאד יתכן ויש מקום לביצוע פעולות נוספות. אם אינך מוטרדת יתר על המידה מתוצאות הניתוח ואינך סובלת מסיבוכים כגון עין יבשה עדיף כמובן להמנע מניתוחים נוספים.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים ביילינסון, השרון, שניידר)דני בן ארי קמפלר05/01/2009

דר' יסעור שלום
אני סובל מדמעות שמםריעות לי מאד,לפני כשנה עברתי ניתוח PUNCTOPLASTY TARSAL STRIP BE ללא הטבה רופא עינים במרפאה באשדוד חושב שהניתוח לא היצליח ושלח אותי לברור נוסף במרפאת עינים לרופא פלסטיקה.אני חבר קופ"ח כללית ואין לי בעיה לקבל טופס 17 ,האם אפשר לקבוע תור דרך האתר

שלום דני ,
אתה יכול לפגוש אותי באחת משתי דרכים:
1. לקבוע תור למרפאתי בבית נח ברמת גן דרך הביטוח המושלם (לתאם עם ג'ודי 0546060660)
2. לקבל הפניה לבי"ח בילינסון למרפאת אוקולופלסטיקה ולקבוע תור שם (טלפון 039377170)
אשמח לראותך במרפאתי ולנסות לסייע,

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שירות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןא.08/01/2009

אני בת 35 ויש לי קמטוטים בעפעף התחתון וכאשר אני מחייכת הקמטים מאוד בולטים ונראה שיש עור עודף.
יש מעין גומה (שקע) בין הלחיים לארובת העין מה היית ממליץ לי ?
אשמח גם לסדר גודל בערך שאמור לעלות לי. תודה

שלום א.,
אי אפשר לקבוע בוודאות שום דבר ללא בדיקה אולם ממה שאת מתארת נראה כי ניתן להסתפק במקרה שלך בהזרקה של בוטוקס אשר מחליש את פעילות השרירים סביב העיניים היוצרים את הקמטים.
הבעיה עם בוטוקס כמובן היא כי זהו טיפול עליו יש לחזור בכל מספר חודשים.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שירות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןגבי מטרני10/01/2009

בת 48 בריאה בד"כ, עם MVP (צניחת שסתום) קצת יובש בעיניים ומספר משקפיים מינוס 11..
האם למספר כזה גבוה יש השפעה על הרמת עפעיים עליונים?
אפשר לעשות בהרדמה מלאה (מפחדת!)
תודה

שלום גבי
הרמת עפעפיים אפשר לעשות גם בקוצר ראיה גבוהה. בניגוד לליזר לתיקון הראיה אין כאן שום מגבלה.
לא בכל המקרים ניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מלאה. הדבר תלוי בסוג הניתוח אותו מבצעים. במצבים של צניחת עפעפיים על רקע שימוש בעדשות מגע (שיתכן וזו הסיבה אצלך) זה בד"כ אפשרי. לא ניתן לקבוע ללא בדיקה.
מציע כי תיצרי קשר עם ג'ודי לצורך הערכה 0546060660

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שירות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןיוסי12/01/2009

לד"ר יסעור שלום ,
אני מעוניין לעבור ניתוח עפעפיים.
רציתי לדעת מה מחירו של ניתוח עפעפיים עליונים בלבד , והאם תוצאות הניתוח הינם קבועות או למספר שנים בלבד.
בתודה מראש
יוסי

שלום יוסי,
במידה ויש הצדקה רפואית לניתוח עפעפיים הביטוח הרפואי משתתף בעליות הניתוח ובמקרה כזה העלות תלויה בסוג הביטוח.
במידה ואין השתתפות של הביטוח הרפואי עלות הניתוח הכוללת הנה 9000-11,000 ש"ח, תלוי בסוג הניתוח המדוייק ובמשכו.
הניתוח יעיל בד"כ לשנים רבות 5 -15 שנה, תלוי בקצב הזדקנות הרקמות.
אשמח לראותך במרפאתי, ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןאהוד14/01/2009

לד"ר יסעור שלום רב ,
האם ככל שעושים את הניתוח בגיל צעיר יותר כך התוצאות של הניתוח נשארות לזמן רב יותר או שאין קשר
בתודה מראש
אהוד

שלום אהוד,
הדבר הקובע את המשך הזמן שתוצאות הניתוח אפקטיביות הנו קצב הזדקנות העור. קצב זה הולך ומואץ עם הגיל. לכן התוצאות באדם צעיר יחזיקו מעמד יותר שנים מאשר באדם מבוגר. גורמים אחרים המשפיעים לרעה על קצב הזדקנות העור הנם עישון חשיפה לשמש ומחלות כרוניות שונות (שגם הן שכיחות יותר במבוגרים)

בברכה, ד"ר יפתח יסעורמתן27/01/2009

שלום רב ד"ר יפתח יסעור.
יש לי שאלה-
אני נער כבן 17, ויש לי שקית מתחת לעין שמאל, כנראה שזה תורשתי כיוון שגם לאימי יש בעין שמאל.
הדבר מאוד מפריע לי ורציתי לדעת האם בגיל כל כך צעיר ניתן לעבור ניתוח?
וקראתי פה שהמחירים נעים בין 9000 ל-11000 שקלים, איך אני אמור לדעת אם יש השתתפות מהביטוח הרפואי או לא?

מקווה לקבל תשובה בהקדם,
תודה רבה.

שלום מתן,

ניתוחים אפשר לבצע בכל גיל, אך רק במידת הצורך. בגילך נדיר שיש צורך בניתוח. במקרים בהם מדובר בבעיה בצד אחד בלבד כדאי להבדק ולראות האם מדובר אכן בבעיה קוסמטית בלבד. אם הבעיה אינה קוסמטית הביטוח משתתף במימון הניתוח

בברכה
ד"ר יפתח יסעורחיה הראל31/01/2009

לד"ר יסעור
שלום רב,
לפני כחודשיים לבני בן ה-39 היתה דלקת בעין,נאמר לו ע"י רופאת העיניים שזו שעורה,בני קיבל משחה וטיפות,אך כעבור מספר ימים הדלקת עברה לעין השניה, לאחר כשבועיים שוב חזרה הדלקת לעין ובני ניגש לרופא עיניים אחר וזה החליף לו את המשחה לסנטומצין 5% וטיפות "סטרודקס" של ד"ר פישר, כעבור שבועיים הדלקת חלפה, אך בעין אחת העפעף העליון נותר נפוח ובעין השניה העפעף התחתון נותר נפוח, בני הלך שוב לרופא עיניים ונאמר לו להמתין חודשיים , במידה והנפיחות לא תחלוף, יש צורך לעשות ניתוח בעפעפיים, שאלתי היא, האם יש דרך נוספת להורדת הנפיחות מבלי לבצע את הניתוח.
אודה על התיחסותך ותשובתך
בברכה
חיה הראל

שלום חיה

אם אכן מדובר בכלזיון (שעורה כלואה) כדאי לנסות קומפרסים פושרים עם מיים או תה בתדירות גבוהה. יתכן וזה יאיץ את תהליך ספיגת הכלזיון. בנוסף ניתן להזריק סטרואידים לאיזור השעורה אך זה כבר סוג של פעולת פולשנית

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה שלך העפעפעיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןנאור01/02/2009

שלום,
לפני כשלושה חודשים אובחנה אצלי דלקת עפעפיים כרונית.
אני בן 22 ואני מאוד חרד לריסים שלי,
כיום אני שם לב שהריסים שלי הדלדלו,
האם הם לא יחזרו לגדול ? האם נגרם נזק בלתי הפיך?
וזה שיש לי דלקת כרונית, זה אומר שככל שהזמן יעבור המצב שלי יחמיר?
ומה יכול להוות לי מדד להחמרת המצב? הכאב שאני חש? עד כמה העפעפיים שלי נפוחות? או גם וגם? למרות שהרופאה שלי טוענת שהעפעפיים שלי לא צריכות לכאוב בכלל.

מקווה לשמוע תשובה מעודדת…
תודה, נאור.

שלום נאור,
איני רוצה להתייחס למקרה הספציפי שלך ללא בדיקה. אענה באופן כללי:
דלקת עפעפיים היא בד"כ מחלה כרונית עם עליות וירידות. הטיפול בה קשה. במבוגרים קשה מאד להחלים לחלוטין מהחמחלה אך ניתן בהחלט להשקיט את הסימפטומים. באנשים צעירים בהם הדלקת מאופיינת בקשקשים באיזור הריסים ניתן לעיתים , בעזרת טיפול נכון, להשקיט את המחלה לשנים רבות. המדד לדלקת הנו נפיחות העפעף, כמות הקשקשים או ההפרשות , דרגת הנפיחות והסימפטומים של גירוד וצריבה. בחולים עם דלקת כרונית יש בהחלט השפעה על צמיחת הריסים. הריסים יכולים לצמוח מחדש עם הפסקת הדלקת. במקרים כרוניים לאחר שנים של דלקת יתכן ונזק לריסים יהיה בילתי הפיך.
בברכה
ד"ר יפתח יסעור

בברכה, ד"ר יפתח יסעורא.ר02/02/2009

אני בת 37, וסובלת מצניחה מסויימת של העפעף העליון בשתי העיניים- המשווים מראה עייף ועצוב.

מה עלויות ניתוח מתקן שכזה, והאם ישנה פרוצדורה של הרמת גבה/מתיחת העור ללא התערבות כירורגית בעפעף עצמו?

שלום א.ר,
ישנה אפשרות להרים את הגבה עצמה באמצעים שונים או להסיר את עודפי העור מהעפעף, ואפשר גם לשלב. כמובן שאם הגבה אינה צנוחה כלל לא מקובל לבצע שום ניתוח למעט ניתוח עפעפיים. במידה ויש צניחת גבה בדרגה זו או אחרת יש לשקול איזה ניתוח לבצע בכל מקרה לגופו.
עלות ניתוח עפעפיים פרטי הנה בממצוע 90000 שח(תלוי בסוג המדוייק של הנתוח).

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)תמר חן14/02/2009

שלום דר' יסעור .
לפני 4 שבועות עברתי ניתוח עפעפיים עליון ותחתון והזרקת שומן לפנים מגופי . מאז העפעפיים התחתונות עדיין קהות מאוד ונפוחות עם בצקות , קיבלתי טיפול מהרופא , משחה pain relief - arnicare , וכדורי מציצה מתחת ללשון 3 פעמים ביום , 5 כדורים כל פעם arnuca montana , אני לפני אירוע חתונת ביתי בעוד שבועיים ונאמצאת בחרדות שאין לי שיפור , אנא אבקש עזרה דחופה , תודה .

שלום תמר
הייתי שוקל תוספת של סטרואידים במינון לא גבוהה לתקופה קצרה מאד של מספר ימים. אם את מעשנת כדאי לחדול מכך. מעבר לזה הזמן יעשה את שלו. ההחלמה מאד אינדיבידואלית ולוקחת מספר שבועות ולעיתים גם יותר.

בברכה, ד"ר יפתח יסעוריעל15/02/2009

לד"ר יפתח שלום

אני בת 57 המרגישה כי יש לי שכבת עור עודף בעפעפיים תחתונים ועליונים וכן מרגישה כי יש לי צניחת עפעפיים
המשווים לפנים עייפות וחסרי חיות.
ברצוני לעבור ניתוח עפעפיים והרמת גבות.מהי עלות ניתוח כנ"ל כמו כן
האם ישנה אפשרות לבצע ניתוח כזה באמצעות כללית משלימה או באמצעות ביטוח פרטי שיש לי בחברת ביטוח.
כמו כן מהי תקופת ההחלמה מהם הסיכונים הכרוכים בזה ומתי התקופה הטובה מבחינת ההחלמה לביצוע הניתוח.
תודה מראש
יעל

שלום יעל,
תקופת ההחלמה מניתוח עפעפיים עליונים, תחתונים וגבות תלוי בגיל, במצב הבריאותי ובהחלמה האינדיבידואלית. באופן כללי שטפי דם ונפיחיות עשויים להמשך שבועיים -שלושה בממוצע. לאחר תקופה זו המראה עדיין אינו המראה הסופי של הניתוח. עד החלמה מלאה של הצלקות ועד קבלת מראה טיבעי לחלוטין שבו מי שלא מכיר אותך לא מבחין כלל שעברת ניתוח יכולים לעבור מספר שבועות נוספים עד חודשים.
הסיכונים אינם רבים אך בהחלט ישנם סיכונים בכל ניתוח, בד"כ הסיבוכים הנם קלים וחולפים (כגון תחושות משונות באיזור החתכים, יובש בעיניים, שינוי במספר המשקפיים). במקרים נדירים יכולים להיות גם סיבוכים שמצריכים תיקון ניתוחי או שאינם חולפים. לשמחת המנותחים והמנתחים אלו נדירים.
אם את עומדת בקריטריונים של הביטוח שלך לגבי ההגדרה של ניתוח רפואי יתכן ותוכלי לקבל החזר חלקי לגבי ניתוח של העפעפיים העליונים. ניתוח עפעפיים תחתונים הנו תמיד ניתוח קוסמטי. עלות ניתוח כפי שתיארת ללא שום השתתפות של הביטוח הנה 15,000 ש"ח.
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר, השרון)ללא שם16/02/2009

יש לי דלקת בעין ימין כבר 5 חודשים נבדקתי אצל מס' רופאי עיניים שהאחרון הוא מומחה עיניים ד"ר אמיר בוקלמן סגן מחלקת עיניים בקפלן וכן ע"י כל צוות הרופאים של המחלקה אשר לא התרשמו מחומרת הבעיה לדבריו, האבחנה היא דלקת בעפעפיים ואני מטופל מחודש אוגוסט בעיקר בסטרודקס וניקיון של העיניים עם מגבונים וקומפרסים חמים. לאחר שימוש בסטרודקס העין מגיבה לטיפול והאדמומיות נעלמת אבל מס' ימים לאחר סיום הטיפול הדלקת חוזרת.
ניסיתי גם משחת פוסיטלמיק ומשחה ULTRA CORTENOL אבל הדלקת חזרה. ניסיתי גם טיפול קצר (שבוע) של כדורי דוסיקלין אולם גרם לי לכאבי בטן וכעת ניתן לי מינוציקלין 1 כדור ל 30 יום. האם יש סכנה בלקיחת הכדור לפרק זמן שכזה האם יש טיפול אחר שאתה ממליץ עליו ? זה הגיוני להיות עם עין אדומה 5 חודשים ?
אודה לתשובתך בהקדם.

שלום

הסיבה השכיחה ביותר לדלקת עיניים כרונית היא אכן דלקת עפעפיים. כמובן שיש סיבות רבות נוספות שיש לשלול בבדיקה לפני שקובעים כי אכן זו האבחנה.
אם אכן הבעיה הנה דלקת עפעפיים כרונית, והטיפול השמרני ע"י קומפרסים של תה וניקוי עם מגבונים לא עוזר, והיות וטיפול בסטרואידים אינו יכול להנתן כטיפול ארוך טווח, בהחלט כדאי לנסות טיפול בדוקסילין (שאתה לא יכול לקחת) או מינוציקלין לטווח של מספר שבועות לפחות. לכל תרופה יכולות להיות תופעות לוואי, אך סה"כ התרופות הללו מאד בטוחות, גם בשימוש ארוך.
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר, והשרון)עינת22/02/2009

ד"ר יסעור שלום רב,
אני בת 29, סובלת מ"שקיות" מתחת לעיניים מזה שנים. הנפיחות משתנה- ישנם ימים טובים יותר וטובים פחות. בשבועות האחרונים חלה החמרה וכן נפיחות כללית בפנים (נפיחות שרק אני, והאנשים הקרובים אלי שמין לב אליה). עשיתח בדיקות דם ושתן, כמו גם US כליות והכל נמצא תקין. שאלותי הן:
1. מה יכולה להיות הסיבה לבצקת בפנים?
2. האם כדי להוציא את ה"שקיות" בגילי?
3.כמה זמן אורכת ההחלמה?
4.האם ניתן להסתפק בהרדמה מקומית?
אודה לך על תשובותיך

שלום עינת,
מבנה של שקיות סביב העיניים יכול להופיע גם בגילך, אם כי הדבר אינו מאד שכיח. במצב זה יכולים להיות ימים טובים יותר או פחות מבחינת הנפיחות אך המצב אינו מלווה בנפיחות בפנים. ולכן כדאי למצות את כל הבדיקות האפשריות לפני שבכלל שוקלים אפשרות של ניתוח . ניתוח כדאי לבצע רק כאשר המצב יציב וכשברור שלא מדובר במחלה שהינה הפיכה.
אם המצב יתייצב ויחזור למצב לפני הופעת הנפיחות בפנים ניתן לשקול ניתוח אותו בהחלט אפשר לבצע בהרדמה מקומית או בשילוב עם חומרי טשטוש לוריד, ללא הרדמה כללית. ההחלמה אורכת 10-14 יום אם כי יכולים לחלוף מס שבועות ואף חודשים עד שמתקבל מראה טיבעי לחלוטין בו לא יכולים להבחין כלל שעברת ניתוח .
במידה ולא ביצעת בדיקה של תפקודי בלוטת המגן בהחלט היתי ממליץ לבצע בדיקה שכזאת.
בברכה, ד"ר יפתח יסעוראא01/03/2009

שאני קם בבוקר אני רואה שהעפעף של העין הימנית לא מסודר ואני צריך כל בוקר לשטוף טוב תעין כדי לסדר את העפעף שלא יהיה מצונח האם יש משחה לחיזוק שרירי העפעף?

שלום אא,
לצערי אין משחה לחיזוק שריר העפעף.
הדרך היחידה לחזק שרירי עפעפיים הנו ע"י ניתוח. במקרים נדירים יש סיבה רפואית לחולשת שריר בעפעף אותה יש לאבחן ובמידת הצורך לטפל.
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי-חולים בילינסון שניידר והשרון)רבקה ג.05/03/2009

שלום ד"ר יסעור,
בביקורי במרפאתך ביום ב' האחרון שבעה שבועות לאחר ניתוח עפעפיים עליונים, נתת לי מרשם למשחת מקסיטרול לשיפור מצב הצלקות. כבר מייד לאחר המריחה הראשונה חשתי גירוד, קצת צריבה בעיניים, והצלקות האדימו ומעט התנפחו. לאחר יומיים הפסקתי להשתמש במשחה. הצלקות מאוד אדומות עדיין. מה אתה מייעץ לי לעשות?
אודה לך על תשובתך

רבקה

שלום רבקה ג.,

אם את מרגישה לא טוב עם המשחה כדאי כמבון להפסיק אותה לחלוטין ולתת לזמן לעשות את שלו

בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלטיקה של העפעפים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון,שניידר והשרון)מיני מאוס08/03/2009

שלום דוקטור!

אשמח אם תוכל לייעץ מנסיונך בתחום:
לפני כחודש בערך הבחנתי במעין "עקיצה" אדומה בעור העפעפ התחתון בעין שמאל - מעין "כדורית" מחוץ לעין אך כאשר הסתכלתי לתוך העפעפ התחתון ע"י מתיחתו מטה ראיתי אודם וכאשר קיבלתי אותו "הפכתי אותו" ראיתי מעין "בועה" לבנה אטומה

אינני נמצאת בישראל כרגע….(עבודה בחו"ל) פניתי לרופא כללי וזה נתן לי טיפות אנטיביוטיות ומשחה ללילה בשפ קלורמפינקול הרופא אמר שאם תוך שבוע לא יעבור הוא יפנה אותי למומחה.

לצערי - לא עבר :( הגעתי לרופא עיניים וזה אמר שזאתי תופעה שכיחה והפצע "יעלם" "יתפוצץ" מעצמו הוא לא נתן לי דבר (למעט קבלה - וזה כאב! )

לאחר שבועיים הבחנתי כי אכן "מוגלה" בתוך עיני השמאלית לחצתי ויצא עוד…. דיי מלחיץ, מעולם לא קרה לי ואני מרכיבה עדשות קשות הרבה שנים וכל היוצא בזה….

לאחר יום עדיין לא ירדה הנפיחות ה"עקיצה" בעור העפעפ התחתון ויש אדמומיות… הבחנתי גם בפצע קטן עם "מוגלה" בפנים. פניתי לרופא עיניים אחר כי נלחצתי… הרופא הנ"ל הציע לי "לפתוח" את הפצע עם מחט/סכין בהרדמה מקומית (ניתוח)ואני הסכמתי.

העיקר שיעבור… לא נעים ביום הראשון… הוא גם נתן לי טיפות עיניים אנטיביוטיות למשך שבוע ומשחה קלורומפינקול ללילה. ל צ ע ר י גם אחרי שבוע הנפיחות בעין לא ירדה לחלוטין …. ישנו שיפור מה אך עדיין לא "פרפקט" כמו עין ימין ויש עדיין אודם וכאשר "קיבלתי את העפעפ התחתון עדיין יש "בועה לבנה" כלואה אך פחות גדולה ממקודם. לאחר שבוע מהניתוח הגעתי לביקורת והרופא אמר שכנראה יש "פצע שכן" ז"א שלא נגמרה העבודה לצערי… שאלתי אליך - האם אתה ממליץ? האם זוהי אבחנה נכונה? בתור ישראלית אני סקפטית לגבי הרפואה כאן… (סקנדינביה)אשמח אם תכתוב לי מהי דעתך המקצועית.
אגב, אגיע לארץ מעט לפני פסח האם בכל זאת לטפל כאן? ועוד שאלה מטרידה…. מה הסיבה לתופעה?

ת ו ד ה ר ב ה
ושבוע טוב :)

אגב- מה לגביי הרכבת עדשות מגע? הרופא הראשון טען שאפשר להרכיב… מה דעתך?

שלום מיני מאוס,
נשמע מהסיפור כי הבעיה הנה שעורה כלואה. היות והמצב משתפר בכיוון הנכון אין צורך כרגע לנקוט בהליך כירורגי נוסף. יתכן והעין תחזור לקדמותה בהדרגה. ניתן להוסיף קומפרסים חמים לעפעפיים מה שיכול לזרז את הריפוי. ניתן גם להוסיף משחת עיניים סאטרואידלית כדוגמת MAXITROL או ULTRACORTENOL.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורבהירה15/03/2009

זה שישה חודשים אני מרגישה בעין שמאל צניחה בעפעפ בביקור אצל רופא עינים אמרו לי שזה פטוזיס אומנם בצורה קלה אבל מאוד מפריעה לי הסטתית האם זה ניתוח בעייתי מבחינת סימטריה לגבי העין האחרת האם יתכן שאחרי טיפול זה יכול לקרות לי בעין הבסדר אני שנה אחרי ניתוח לייזר בראיה מרגישה טוב ואישה בריאה תודה מראש

שלום בהירה,
ניתן לבחור סוגי ניתוח שונים בהתאם למידת הפטוזיס. כמובן שתמיד יכולה להווצר בעיית סימטריה אולם בזמן הניתוח משתדלים להשיג סימטריה מוחלטת וברוב המקרים הסימטריה לאחר ניתוח טובה ואין עם כך בעיות. העין השניה יכולה להיות מושפעת מניתוח בעין האחרת וזה דבר שיש להקפיד עליו בבדיקה ובהערכה לפני הניתוח.

בד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות,
מרכז רפואי רבין( בתי חולים בילינסון, השרון ושניידר)ברכה, ד"ר יפתח יסעורלמד בית24/03/2009

שלום ד"ר יסעור
אני בן 40 וסובל עדיין מאביבית הממשיכה מאז הילדות. בקיץ יש אפילו ימים של החרפה. בגיל 20 הוצאו לי הפפילות מהעפעף בניתוח אך כמובן ללא הועיל.
רציתי לדעת האם יש חידושים בתחום זה?
טיפולים/מניעה/הקלה
תודה

שלום למד בית,
בשנים האחרונות יש ניסיון לא רע בטיפול בחולים במצבך בעזרת טיפות של צילוספורין. זהו סוג של כימוטרפיה חלשה שאין לה כמעט תופעות לוואי עיניות . חולים אשר מגיבים טוב לסטרואידים אך אינם יכולים לקחת אותם בשל לתפעות הלוואי הקשות של הסטרואידים (קטרקט, גלאוקומה) נהנים לעיתים מטיפול זה. בנוסף, אם התופעה נמשכת בעיקר בקיץ ניתן לשקול מתן הזרקה של סטרואידים לעפעף וזה משפר את הפפילות לתקופה. כמובן שגם בדרך זו ת יש סיכון לתעות הלוואי של הסרואידים, אם כי בצורה מופחתת. את האופציה הכירוגית לא צריך לשול על הסף גם אם נכשלה בעבר.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןפרץ נעם10/04/2009

שלום , יש לי תינוק בן 11 חודש , מגיל 3 חודשים הוא חולה בדלקת ריאות מטופל באנלציה עם ונטולין בחודש האחרון התגלה אצלו הצרות בקנה הנשימה וגם אסמה של ינקות , הוא היה מצונן המון זמן ומאז שקיות העיניים שלו נפוחות ואדומות , האים ניתן לטפל בזה ומה ניתן לעשות על מנת להפחית את הנפיחות המתמדת אצלו
אשמח לקבל תשובה בהקדם
עינת

שלום עינת
המחלות שאת מתארת (דלקת ריאות, אסטמה, טיפול באינהלציות וכו). אינן אמורות לגרום לבעיה בעפעפיים או בעיניים. עלייך לקחת את הילד לבדיקת רופא עיניים מומחה לילדים כדי לראות שאין בעיה נוספת. אם תוכלי לקבל הפני לבי"ח שניידר למרפאת עיניים ילדים, אשמח להיות מעורב .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר, והשרון)בת שבע12/04/2009

שלום
אני גרה בחול. לפני עשרה ימים עברתי ניתוח עפעפיים עליונים והוצאת השומן מהשקיות התחתונות. הכל נפלא למעט שני שטפי דם סגולים כהים שנשארו לי עדין מתחת לשקיות הישנות. כמה זמן לוקח לסימנים האלה להיעלם? הם ממש סגולים ואינני מצליחה להעלים אותם באיפור. די קשה ללכת לעבודה במצב זה.אודה לך על תשובתך

שלום בת שבע,
אני מקווה כי עד שהסתיימה בארץ חופשת הפסח שאלתך כבר לא רלוונטית
. בכל אופן שטפי הדם נעלמים בצורה הדרגתית. אם הם באמת קטנים כפי שאת מתארת הם יטשטשו בימים הקרובים ויחלפו לחלוטן תוך 7-10 ימים עד העלמותם המוחלטת. הגיל גם הוא פקטור.שטפי דם גדולים אצל אדם מבוגר יכולים להמשך אפילו חודש ויותר.
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר, והשרון)ש.מ.28/04/2009

מזה 3 חודשים שאני סובלת מנפיחות ואודם בעפעף התחתון עשיתי בדיקת C.T. ולא היה דבר קבלתי מס' סוגי אנטיביוטיקה .כיום אני מטופלת בסטרודידים יש הטבה אולם בהמלצת הרופא הפסקתי בהדרגה וכל הנפיחות והאודם חזר בצורה יותר קשה . מה עלי לעשות?מיואשת.תודה. אנא ענה לשאלתי בהקדם .
ת

שלום ש.מ.,
אם אני מבין נכון המדובר בנפיחות בעפעף תחתון בצד אחד בלבד. המקרה שלך לא נשמע כמו מקרה שגרתי ולכן אין טעם לענות באופן כללי. טיפול בסטרואידים לטווח זמן ארוך אינו דבר רצוי בשל תופעות הלוואי ואינו מומלץ. אשמח לבדוק אותך עם כל החומר הרפואי הרלונטי כולל צילומי ה CT עצמם (לא רק תשובה מודפסת), ובדיקות דם ( כולל תפקודי בלוטת המגן) במידה וביצעת. את יכולה לפנות אל מזכירתי בטלפון 0546060660 ולקבוע תור במרפאתי (שמה של מזכירתי הנו סנאית) או חילופין לבקש הפניה לבי"ח בילינסון למרפאת עיניים- אוקולופלסטיקה . הטלפון של המזכירה שם הנו 039377171.
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר, והשרון)ורד29/04/2009

כתוצאה מימה ניגרמת שעורה בעפעף של העין

שלום ורד,
שעורה נגרמת לרוב כתוצאה מסתימה בניקוז של אחת מבלוטות השומן הרבות הנמצאות בעפעף. במצב זה השומן מצתבר בבלוטה ומתחיל לדלוף לרקמה שסביבב. הגוף יוצר סביב הבלוטה הנ"ל מעטפת דלקתית והתוצאה היא גוש בעפעף שהנו אדום נפוח ולעיתים גם כואב. לרוב המדובר גוש מוגבל היטב אולם אם החומר אשר בתוך הבלוטה מזדהם בחיידקים עלולה להופיע נפיחות פתאומית רבה מאד ואודם ניכר של כל העפעף.
הסיבה לסתימה בבלוטה נובעת לרוב משינוי בהרכב השומן אשר נהפך להיות צמיג יותר , זורם פחות טוב מהבלוטה ויוצר פקק. לכן בשלב ראשון כדאי לטפל בשעורה ע"י חימום מקומי היות וקיים סיכוי טוב החום ימיס את פקק השומן החוסם את הבלוטה והבלוטה תתנקז באופן עצמאי.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר, והשרון)ענבר10/05/2009

שלום ד"ר
לפני כחודש שמתי לב שהעפעף העליון בעין שמאל שלי שונה מצד ימין זה מתבטא בכך שהעפעף גדול יותר נראה נפוח האם יכול להיות שבגילי 20 העפעף יכול לצנוח ?

ועוד שאלה ברשותך
האם יש השתתפות של קופת חולים כללית
מושלם בטיפולים שאתה נותן ?

תודה

שלום ענבר,
צניחת עפעף אינו דבר שכיח בגילך, אולם כמובן שבמקרים נדירים הדבר אפשרי גם בגיל צעיר. אם העפעף גם נפוח סביר יותר להניח כי מדובר בבעיה מקומית בעפעף כגון דלקת או שעורה. מציע כי תגשי לרופא העיניים שלך לבדיקה. אם אכן הרופא מתרשם כי מדובר בצניחת עפעף אמיתית שהיא חדשה צרי קשר עם מזכירתי בטלפון 0546060660 לצורך בירור והערכה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנה שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)חסידה בשארי13/05/2009

בשבוע האחרון גילתי אצל אישי כעין כתם או גבשושית בצבע צהבהב ניראה שומני .מיקומו בעפעף העליון בצידי עין שמאל לכיון קצי האף.אודה לך אם תשתף אותנו בידע שלך .ומה ניתן לעשות?

שלום חסידה
נגע צהבהב בעפעףבמיקום הסמוך לגשר האף הנו בדכ אחד משני נגענם טיפוסיים. הראשון נקרא קסנטלזמה והנו למעשה משקע של כולסטרול בתוך העור עצמו. קסנטלזמה אינו בולט מעל פני שטח העור אלא נראה כמו כתם צהוב אליפטי הגדל בהדרגה. במחצית החולים עם קסנטלזמה יש כולסטרול גבוהה בדם ואיזונו יכול למנוע שקיעה של כולסטרול בכתם. במחצית החולים הכולסטרול תקין.
הנגע השני הטיפוסי במיקומו וצבעו למה שתיארת הנה בלוטת חלב אשר נסתמת ומתנפחת בהדרגה. בדכ ניתן להבחין בפתח הבלוטה בצורת נקודה כהה במרכז הבליטה העגולה.
את שני הנגעים ניתן להסיר עי פרוצדורה פשוטה בהרדמה מקומית

אשמח לראותך במרפאתי. ניתן ליצור קשר עם מזכירתי בטלפון 0546060660
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון).בתאל עומסי24/05/2009

היתחלי לי בהריון כאבים ונפיכות בעניים עשיתי את כל הבדיקות הכל תקיןסיטי תקין הכל שנה אני סובלת מיזה הלכתי עכשיו לבית חולים הדסה אמרו לי שיש חשש לדלקת בשריר העין הביאו לי אנטי דלקתי ירד קצת הכאבים הביאו לי ארקוקסיה לקחתי חודש ולא ממש עזר מה עושים לבעיה למי ליפנות
תודה

שלום בתאל ,
מי שצריך לרכז את הטיפול בך הוא מומחה לאוקולפלסטיקה (פלסטיקה של העפעעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות). אני מניח כי בהדסה את מטופלת ע"י מומחה שכזה ועלייך לפנות לשם לראות כיצד ניתן לתת טיפול נוסף או לחילופין להוכיח את האבחנה החשודה.
אם את מעוניינת את יכולנה לפנות לטיפול במרפאת אקולופלסטיקה בבילינסון ביחד עם כל הנתונים שנאספו עד כה ( בדיקות דם, CT וכ"ו). הטלפון ליצירת קשר הנו 03 9376108
,

בברכה, ד"ר יפתח יסעורגלי06/06/2009

שלום
מזה שנה יש לי מס פפילות על העפעף
האם לחכות שהגוף יתגבר עליהן
או להסירן ( אגב יש לי רטינופטיה )
תודה

שלום גלי,
אין סיבה למהר היות ופפילומות אינן מסוכנות, אולם אין גם מה לפתח תקוות גבוהות שהפפילומות יעלמו מאילהן היות ולרוב יש צורך בהסרתם. כך שאם המראה הקוסמטי מפריע לך פני להסרתם כבר עתה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורלי10/06/2009

שלום,
לפני כחודש וחצי עברתי תאונה בה נפגע לי איזור ארובת העין.
לאחר כמה ימים אחרי התאונה עברתי ניתוח בארובת העין אצלך.
עכשיו, חודש וחצי אחרי הניתוח העין עוד לא נפתחה לגמרי והצלקת מתחת לעין עוד אדומה ובולטת.
רציתי לשאול אם העין אמורה להפתח לגמרי ולחזור למצבה הקודם? אם כן, תוך כמה זמן בערך.
בקשר לצלקת, שמעתי שיש מדבקות סיליקון, תהליך קילופי עור בלייזר.. ועוד שיכולים לטשטש את הצלקת. האם זה מומלץ ? ואם כן, מתי אפשר להתחיל עם זה ?
תודה מראש.

שלום לי,
מקווה שאת מרגישה טוב ומתאוששת.
מצבך טוב מאד
מבטיח לך כי בתום תהליך ההחלמה שלוקח מספר חודשים העין תראה מצויין, וכך גם הצלקת.
משחת מדרמה יכולה לעזור. את יכולה להשתמש ביריעת סיליקון אך זה לא כ"כ נוח להדביק אותה באזור העין
כל טוב והחלמה מלאה

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רופאי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)חסוי18/06/2009

לאחר כמה זמן ניתן לחזור לעבודה, באם עושים ניתוח להרמת עפעפיים עליונים בלבד.

שלום אלי

תלו בסוג העבודה. ניתן לחזור לעבודה משרדית כעבור 3-4 ימים מניתוח עפעפיים עליונים. רוב האנשים מעדיפים בשלב זה לצאת מהבית עם משקפי שמש היות ושטפי הדם נעלמים רק 7-14 יום מהניתוח. לעבודה פיזית ניתן לחזר כעבור -10 ימים מהניתוח (תלוי בקצב ההחלמה של הפצע)

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסן שניידר והשרון)אור28/06/2009

יש לי קסנטלזמה בעפעפיים, האזור מאד מגרד, האם יש קשר?

תודה מראש

שלום אור,

קסנטלסמה באה לידי ביטוי בהפרעה קוסמטית בלבד ולא בשום צורה אחרת כך שאני סבור כי הגרד אינו קשור בבעיה זו
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)עמי טוילי28/06/2009

ד"ר יסעור שלום רב
אני כבן 35, ללא בעיות בריאות מיוחדות, לפני כחצי שנה לערך החל להופיע אצלי מין סימן לבן שטוח בעור העפעף העליון בעין ימין.
לאחרונה שמתי לב כי הסימן הזה גדל במעט. לציין שמדובר במין כתם דק בצבע לבן (כמו מין גוש שטוח שומני) שאינו כואב ואינו מזיק או מפריע לעין או לראיה באף צורה. מה שמפריע לי זה המראה האסטתי שנוצר. אדם שמסתכל עלי מקרוב מרגיש בזאת מיד. אינני יודע במה מדובר ואשמח לדעת האם תוכל לייעץ לי בנושא זה.
באם לדעתך זהו משהו מסוכן, האם יכול להיות שתופעה זו תיעלם מעצמה או שאזדקק לבדיקה וטיפול בכל מקרה
בתודה מראש
עמי

שלום עמי
כמובן שקשה לענות ללא בדיקה אך ע"פ התיאור נראה לי כי מדובר בממצא הקרוי קסנטלסמה )XANTHELASMA( שהנו משקע של כולסטרול בעור העפעף העליון או התחתון בסמוך לגשר האף.
אם אכן זה הממצא יש לבדוק כולסטרול בדם ובמידה והנו מוגבר לטפל בו ע"H דיאטה או כדורים. הורדת רמת הכולסטרול בדם יכולה לממנוע המשך שקיעה שלו בעור בחלק מהמקרים. את מה שכבר שקע תחת העור ניתן להסיר בצורה כירורגית (זה לא עובר לבד) אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)נועה08/07/2009

ד"ר יסעור שלום רב,
אני בת 19 ויש לי ורידים מתחת לעיניים והם מאוד מפריעים לי. אני מעוניינת להסיר אותם ורציתי לשאול אם זה אפשרי בכלל (כי אזור העיניים הוא מאוד רגיש ועדין)והאם הסרתם יכולה לגרום לפגיעה בעיניים עד כדי עיוורון? ואם ניתן להסיר אותם, אז אפשר לעשות זאת במרפאתך או שמא עליי לפנות לרופא אחר?

תודה מראש.

שלום נועה,
בעיית הורידים מתחת לעיניים אינה ככ שכיחה אך היא מוכרת וידועה. הטיפול הטוב ביותר לכך הוא קשירתם במספר נקודות לאורך הוריד דרך חתכים זעירים. הטיפול מצליח בד"כ אך לא תמיד. אין בטיפול סכנה לעין ולמעט שטפי הדם והסימנים הקשורים בחתכים הנעלמים מבהירות אין לו כמעט תופעות לווואי.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, רובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בלינסון שניידר והשרון)אני18/07/2009

שלום רב,
אחותי סובלת מגרייבס, מה שיוצר נפיחות רבה באזור העפעף. האם ניתן לשנות זאת ולהחזיר את מראה העיניים לצורתן הקודמת באמצעות ניתוח?
המון תודה בתקווה לתשובה חיובית

שלום אני,

התשובה תלויה בשלב בו מצויה המחלה. בשלב הראשון שהוא השלב הדלקתי החריף הנפיחות נובעת מדלקת ובצקת בעפעף . בשלב זה טיפול הולם עשוי להשיב את המצב לקדמותו. השלב הדלקתי החריף נמשך בממוצע שנה וחצי ולאחריו מופיע השלב השני, שהוא השלב הצלקתי הכרוני . בשלב זה השינויים כבר קבועים ונובעים מהתפתחות של רקמת שומן ורקמת צלקת בעפעף ובארובה . בשלב זה הפתרון הנו ניתוחי. ישנם סוגים רבים של יתוחים למצב, חלקם מסובכים וחלקם פשוטים יחסית . איני יכול כרגע י לקבוע איזה טיפול או איזה סוג ניתוח מתאים לאחותך . צריך לבדוק בכדי להחליט אך בכל אופן יש תקווה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שננידר והשרון)בת שבע בן חורין30/07/2009

ד"ר יסעור שלום.
תוך כמה זמן נעלמים תפרים נמסים מהעפעפיים? אני כבר 9 ימים אחרי הניתוח ועדיין כל התפרים קיימים.

שלום בת שבע
תפרים נספגים בטווח של 4-8 שבועות. ניתן להסירם בד"כ כבר לאחר מספר ימים או לשפשף אותם בעדינות לאחר שהפצע מאוחה והם נופלים לבד.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורניצה לוי11/08/2009

השאלה שלי היא אם בלפריטיס פוגעת בראייה

שלום ניצה
בלפריטיס יכולה לבוא לידי ביטוי בדרגות שונות של חומרה.
במחלה קלה הביטוי העיקרי הנו אי נוחות הפרשות בעייניים אודם וגירוד בשפת העפעף. במצב זה אין פגיעה בקרנית והראיה בד"כ אינה מושפעת
בדרגה חמורה יותר של בלפריטיס עשויה להיות השפעה על הראיה עקב פגיעה שיטחית בקרנית שנובעת המתפתחות של יובש בקרנית. ניתן להתגבר על כך ע"י טיפול בבלפריטיס עצמה ומתן טיפות של דמעות מלאכותיות.
בלפריטיס קשה וכרונית יכולה לפגוע בקרנית בצורה יותר קשה הן עקב היובש הן עקב התפתחות עכיריות שיטחיות וקבועות בקרנית הפוגעות בשקיפותה. יש להדגיש ולציין שוב כי פגיעה כזאת מתרחשת אך ורק בחולים עם מחלה קשה מאד וממושכת ובד"כ מוזנחת והדבר אינו שכיח כלל ועיקר.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורעטרה16/08/2009

שלום ד"ר יסעור, תודה על התשובה המהירה. אכן בגלל הזיהום שנוצר התחלתי לשים בעין טיפות אנטיביוטיקה כדי "להחזיק מעמד" עד הניתוח, אך הפלא ופלא יום למחרת הכאב נעלם והדמעות השוטפות גם.(ראוי לציין שעשיתי עיסוי לאיזור שק הדמעות ויצא המון מוגלה). שאלתי היא- האם הבעיה נפתרה?או שרק טיפות האנטיביוטיקה משפיעות? כבר יומים וחצי אין שום כאב ולא זולגות לי דמעות.
מחכה לתשובה
תודה מראש עטרה

שלום עטרה,
אם אינך דומעת כלל ישנו סיכוי לא רע שהבעיה מאחורייך. ניתן לוודא את מצב החסימה בצינור הדמעות ע"י שטיפה חוזרת של מערכת הדמעות. אם השטיפה עוברת אז כמובן שלא כדאי לנקוט בשום פעולה נוספת. אם השטיפה לא עוברת אך את ממשיכה להרגיש טוב (ללא דמעות) אז כדי להשלים טיפול של 2-3 שבועות בטיפות ואח"כ להמתין ולראות מה יקרה.

בברכה
ד"ר יפתח יסעור

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראולגה טומך17/08/2009

שלום לד"ר יסעור כבר שנתיים בערך תוקפת אותי דלקת עפעפיים בליווי כאבי ראש והרגשה כללית לא נעימה אייפות ועיניים אדומות כל פנייה לרופא מסתיימת בהסבר שיש לי סטימות שומן באביב הגעתי למיון כימצב היה חמור שם טיפלו בי בטיפות אנטיביוטיקה וגילו בבדיקה שיש יובש נוראי גם אחרי זה הרופא טען שזה לא דלקת אלה התקף אלרגי בביקור האחרון אצל רופא בחודש יוני שמעתי ממנו שיש לי דלקת כרונית בגלל סטימות שומן וצריך לעשות עיסוי קל בעפעפיים והנה גם עכשיו המצב חזר אני סובלת ממש מכאב בעפעפיים אייפות וכאב ראש גם ראיה מטושטשת

שלום אולגה ,
גם אלרגיה, גם יובש וגם דלקת עפעפיים כרונית יכולים לגרום לגירוי כרוני בעיניים. קשה לי ע"פ תיאורך לדעת מה הבעיה המדוייקת אצלך.ישנם דברים שיכולים לעזור לך להבדיל בין המצבים , לדוגמא אלרגיה נוטה יותר לגרד ולהופיע בתקופה מסויימת בשנה ויובש ודלקת עפעפיים נוטים יותר להמשך לאורך כל השנה. בכדי לדעת במדוייק מה הבעיה אצלךיש צורך בבדקיה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורמיה27/08/2009

שלום רב דר ,

אני סובלת מהרבה קפיצות שריר בעפעפיים (בעיקר בצד שמאל אך לפעמים גם בעין ימין - על בסיס יום יומי ..מספר פעמים ביום ). עין שמאלית עצלה אך הרופאה שלי אומרת שזה לא כזה נורא למרות שמאוד מפריע לי עד כדי כך שלפעמים מרגישה שקשה לי לפתוח את העין או להסתכל למעלה (כשצריך ממש להרים את העפעף ) . לפעמים זה מלווה באי נוחות או הרגשת התכווצות בעפעף התחתון ( צד שמאל ) .
אני חיה עם זה כבר קרוב לשנתיים . אשמח מאוד לחזור לעצמי..
העלויות לא מהוות בעיה .

אשמח מאוד לתשובה
מיה

שלום מיה,
קפיצות כאלה בעפעף חולפות לרוב מעצמן תוך מספר שבועות או חודשים.אצלך המצב קיים כבר שנתיים כך שבהחלט כדאי לחפש פתרון אחר ע"מ להקל עלייך.
התקשרי למזכירתי בטלפון : 0546060660 . ונראה כיצד ניתן לעזור
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)לוי01/09/2009

שלום ד"ר יסעור,

יש לי כבר שנה דלקת בעפעפיים (בלפריטיס)הדלקת מאופיינת בקשקשים באיזור הריסים.
יש לי דילול רציני של הריסים בעין שמאל בעפעף העליון, ולדעתי הריסים שנפלו לא חזרו לצמוח כבר הרבה מאוד זמן, האם נכון שלאחר שארפא מהדלקת בע"ה אותם ריסים שהפסיקו לצמוח יחזרו לצמוח או שנגרם להם נזק בלתי הפיך?

תודה, נאור.

שלום נאור,
קשה לי לענות ללא בדיקה.
דלקת עפעפיים אכן יכולה לגרום לנשירת ריסים שיכולה להיות הפיכה או קבועה אך ישנן סיבות נוספות היכולות לגרום לנשירת ריסים. (תופעה זו זו קרויה םMADAROSIS)
אשמח לראותך במרפאתי.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורEran03/09/2009

שלום ד"ר יסעור,

שמי עירן, דיברנו על הבעיה שלי בטלפון כשאמא שלי ביקרה אצלך במרפאה. כמו שהמלצת הייתי אצל הרופאה שוב וביקשתי ממנה להפןך את העפעף ולבדוק. לטענתה יש 2 אינפקציות וצ'אלזיון אחד מעליהן אך הוא אינו גדול מספיק ללחוץ על העין. לאחר בדיקת ראיה עם עדשות שונות היא אמרה שנראה לה שהראיה שלי פחות טובה מבבדיקות שהיא ערכה לפני חודש והמליצה לי לנסות לשים עדשות מגע. האם זה כיוון שאני צריך לנסות? האם יתכן שהראיה שלי תיפגע כל כך בפתאומיות, להזכירך קמתי בבוקר לפני כחודש וראיתי מטושטש.

אשמח מאד אם תוכל לעזור לי. בתודה מראש,

עירן

שלום Eran,
לא כדאי לדעתי להשתמש בעדשות מגע כל זמן שיש שעורה בעין בשל החשש מזיהום.
לא הבנתי ממך האם היה לך שיפור בראיה עם התיקון האופטי בזמן הבדקיה? האם אתה יכול לשלוח לי את נתוני הבדיקה?

בברכה, ד"ר יפתח יסעורמירב קריסר04/09/2009

יש לי דלקת עפעפיים קרוב לשנה. האם זה אומר שזה כרוני?

אני מבקשת לדעת האם אני יכולה להתאפר, ואם אני יכולה לשחות?

האם יש אנשים שהבריאו מהדלקת הזו

הרבה תודה

שלום מירב
ישנם סוגים רבים של דלקות בעיניים חלקן ניתנות לטיפ]ול וחלקן לא. התשובה לשאלותייך תלויה בסוג דלקת העיניים ממנה את סובלת (דלקת עפעפיים? סוגים שונים של לחמית וכו)
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעוריהודית05/09/2009

שלום
מבקשת לקבל תשובה לשאלתי מלפני שבועיים
תודה
יהודית

שלום יהודית,
אני מצרף שלח לך שוב את תשובתי:
את מתארת מצב קיצוני של צניחת עפעפיים. אם התמונה הקלינית בבדיקה מתאימה לתלונותייך קרוב לוודאי שניתוח עפעפיים יקל עלייך מאד. קופ"ח משתתפת בחלק מעליות ניתוח העפעפיים העליונים. הקופה אינה מכסה עליות ניתוח העפעפיים התחתונים.
העלות של ניתוח עפעפיים עליונים וותחתונים פרטי, ללא השתתפות של הקופה כלל , הנה 15 אלף ש"ח. מקזזים מסכום זה את הסכום שבו הקופה משתתפת.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)מיכל07/09/2009

לד"ר יסעור שלום.

עברתי ניתוח עפעפיים עליונים לפני כשבוע ימים.בבית חולים.
ההרגשה אומנם טובה ונראה לי כי אני מחלימה יפה אך בעין שמאל איני מרגישה כלל שעברתי ניתוח וכמעט שאיני מרגישה את העין מלבד נפיחות קטנה לאורך הריסים לעומת זאת בעין ימין יש לי תחושה מאוד לא נעימה כאילו שהעין לא נסגרת טוב ואולי משיכה מצד ימיןהחיצוני של העין.
כמו כן הראיה שלי מטושטשת כל הזמן. האם זהו דבר סביר לניתוח זה.
כמו כן בעפעפיים תחתונים נראה לי כי ישנם שקיות כיצד אפשר להיפטר משקיות אלו.
לאחר הניתוח אני רואה שיש לי צניחה של הגבה אמרו לי שאפשר לתקן זאת באמצעות הזרקת חומר שמייצב אותה האם זה נכון והיכן אפשר לבצע פעולה זו האם במסגרת בי"ח כהמשך לניתוח הרפואי בעפעפיים עליוניים.
תודה מראש

שלום מיכל,
אני סבור כי שבוע ימים הנו זמן קצר מידי ע"מ לבחון את תוצאות הניתוח. בשלב זה הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להמתין בסבלנות. רוב הסיכויים כי הפרעות התחושה, הבצקות והטשטוש בראיה ישתפרו.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורמיכל09/09/2009

בהמשך לשאלתי מיום 7.9.09 על תחושה לא נעימה בעפעף ימין לאחר הניתוח אציין כי היום לאחר הורדת התפרים אכן ממשיכה להרגיש כאילו שהעין מושכת כל הזמן. בראיה כללית את העיין שמתי לב כי בעין ימים הורד כנראה יותר עור מאשר בשמאל (המרווחים בין פס הריסים לתפר אינו שווה בשתי העיניים כמו כן תפר החיבור אינו בקפל העפעף אלא גבוהה יותר ונראה כל הזמן .
האם אילו דברים שמסתדרים במהלך הזמן או שאין דרך חזרה מז
. כמו כן האם להמשיך במשחה האנטיביוטית על התפרים
תודה מראש
מיכל

שלום מיכל,
מוקדם מידי לשפוט. אני אוהב לראות אסימטריה בשלב זה אך בהחלט יש סיכוי שהדברים יסתדרו. אני מנחה את החולים שלי לשים משחה לפני השינה שבוע נוסף

בברכה, ד"ר יפתח יסעורחלי ינון28/09/2009

שלום ד"ר יסעור:אני בת 61
לפני כ 8 שנים ולאחר בדיקות שונות הובחן אצלי BLEPHAROSPASM הומלץ על זריקות בוטוקס בפעם הראשונה קיבלתי 25 יחידות בכל עין וזה היה טוב במשך כ 7 חודשים . לאחר מכן הוזרק לי כעבור כ10 חודשים וזה החזיק בקושי 3 חודשים . כעבור 3 חודשים שוב היזריקו אבל לא היתה תגובה בכלל.
נאמרלי לעשות הפסקה ארוכה ולנסות
שוב .
בינתים צצה בעיה אחרת לא יכולתי להחזיק את העינים פתוחות אני פותחת אבל העפעפיים צונחות .

הרופה המטעל שלי המליץ לעשות ניתוח השם סלינג FRONTALIS SUSPENSION

העינין הוא שבעין ימין זה בסדר אבל בשמאל הבעיה לא נפתרה.

עלי לציין שלאחר הפסקה עם הזריקות המשכתי בתדירות של פעם בשנה פעם אני מקבלת DYSPORT ופעם BOTOX.
הזריקות עוזרות לי עם המיצמוץ אבל החלק העליון של שדה הראיה אני לא יכולה ליראות בכלל .
קשה ליראות טלויזיה בישיבה אני שוכבת וכדי ליראות יותר טוב אני כל הזמן מרימה את הראש.
האם יש פיתרון כל שהוא לבעיה שלי????
עשיתי בדיקות MRI ןEMG ועוד כל מיני בדיקות והכל בסדר אצלי.
מחכה לתשובתך
חלי

שלום חלי
אם הבעיה הנה צניחת עפעפיים על רקע היחלשות שרירי הרמת העפעף יתכן ויש פתרון ניתוחי אשר יוכל להועיל במידה זו או אחרת. בחירת סוג הניתוח במקרה מורכב כמו שלך הנה בהתאם לממצאים בבדיקה ולאחר בדיקה קפדנית של פעילות כל השרירים באזור העין הכוללים את שרירי הרמת העפעף, שרירי הסגירה של העין, ושרירי ההרמה של המצח והגבות. בנוסף כמובן יש להתחשב בסימני יובש בעין בתוצאות ניתוחים קטודמים ועוד.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעורגילה כהן29/09/2009

בס"ד

שלום דר' יסעור,

לפני כשנתיים חליתי בפעילות יתר בבלוטת התריס ומטופלת במרקפטיזול.

כתוצאה מן המחלה נגרם לי בלט עין ונפיחות סביב שתי העיניים וכן כפל ראיה וכו'.

חל שפור במצב העיניים אך הבלט והנפיחות שנשארה עדיין מאד מציקים לי במראה החיצוני שאלתי האם אפשר לקבל טפול סטרואידי או זריקות סטרואידים
בכדי לשפר את מראה העיניים או שהמצב מצריך נתוח להוצאת השומנים המיותרים שהצטברו סביב העיניים.

לתשובתך אודה
אשמח להתעדכן אם יש מענה בנייד אחר
מאחר ואין מענה.

שלום גילה
סטרואידים במחלת טירואיד בעיניים הנם יעילים ביותר בתקופה בה הארובה סובלת ממצב פעיל של דלקת (בלט אודם בצקות כאבים). ברוב החולים שלב הדלקת נמשל 6-18 ח ולאחר מכן הסטרואידים כבר אינם יעילים. בעיה נוספת עם טיפול בסטרואידים היא תופעות הלוואי הקשות המופעיות בשימוש ארוך טווח בסטרואידים. מסיבות אלה הטיפול בסטרואידים מוגבל רק למקרים הקשים יותר ולתקופת הדלקת הפעילה.
מתיאורך נראה כי עברת את השלב החריף ש הדלקת בו הסטרואידים יעילים. כמובן שלא ניתן לקבוע זאת ללא בדיקה. אך אם אכן זה המצב האופציות הכירורגיות הנה האופציה המועדפת לשיפור המראה הקוסמטי. גם כאן ישנם מספר ניתוחים שאפשר לבצע בהתאם למצב ( ניתוחי הרמת/ הורדת עפעפיים, ניתוחים לארובת העין, ניתוחי פזילה או ניתוחים קוסמטיים).
אשמח לראותך במרפאתי ע"מ לבחון את מצבך ולראות מב כדאי לעשות (או לא לעשות).

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראפרת29/09/2009

בס"ד
לד"ר יסעור שלום.
לפני כחודש עברתי ניתוח עפעפיים עליונות מבחינת המראה וההחלמה נראה כי הכל עבר אך עדיין ממשיכה תחושת אי נעימות בעין ימין כמו הרגשה כי יש בתוך העין גוף זר. מעבר לכך העין דומעת מה שמפריע לי האם זוהי תופעה חולפת או אין חזור ואאלץ לחיות איתה.
כמו כן בעפעפיים תחתוניים יש לי נפיחות קבועה ושקים המשווים לפנים עייפות. האם במקרה זה יש צורך בניתוח עפעפיים או ישנה אפשרות אחרת להעלים את השקים מתחת לעיניים
תודה מראש

שלום אפרת,
תחושה של גוף זר בעין לאחר ניתוח הנה לרוב על רקע יובש בעיניים שיכול לנבוע ממספר רב של סיבות . נסי להשתמש בתחליפי דמעות מספר פעמים ביום( אין צורך במרשם רופא לצורך כך). כמובן שעלייך גם לחזור לרופא המנתח שלך לבדיקה של מנח הפעפיים, ולבדיקת יסודית של העיניים עצמן כולל דרגת היובש.
בתקופה הראשונה לאחר ניתוח קוסמטי לא נהוג להתערב שוב מסיבות קוסמטיות אלא במקרים חריגים. בד"כ כדאי לחכות מספר שבועות ואף חודשים לפני החלטה על ניתוח חוזר.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורגילה04/10/2009

תוכן: לפני כשלושה חודשים נתזה לי טיפת חומצה גופרתית בעבודה לעין שמאל.אובחן דלקת בלחמית ופגיעה בקרנית.לאחר טיפול באנטיביוטיקה חל שיפור בדלקת.עם חזרה לעבודה כעבור שבועיים קיבלתי יובש חזק בעיניים צריבות ושריפות .כימאית מעבדה ..אובחן אי סדירות בקרנית על רקע של יובש.טיפול בהילוקומוד לא עזר.היובש והצריבות היו חזקים עד כדי כך שאנני יכולה לצאת מהבית ללא הגנה עם משקפי צלילה האוטמות כל משב רוח או חם או גרגיר חול לעיניים.לאחר ביקור אצל רופא עיניים אחר נמצא דלקת בלחמית ובעפעפיים ומטופלת כבר חודש flm סטרואידים אבל ללא שיפור.היובש הכאבים הסינוור והשבתה מוחלטת מחיים תקינים.מה ניתן לבדוק כדי לאבחן את את המצב ולקבל את הטיפול המתאים?לא יכולה להשתכר למחיתי עם מצב זה.תם שלושה חודשים של תאונת עבודה.ואני סובלת מאד………

שלום גילה,
אני בהחלט יכול להזדהות עם הסבל שלך. כויה כימית יכולה בין יתר הפגיעות האפשריות לגרום גם להופעת עין יבשה. ע"פ המידע שמסרת ישהם טיפולים נוספים לעין יבשה אותם עוד לא ניסית. בינהם טיפות ג'לים ומשחות לעין יבשה, פלגים לניקוז דרכי הדמעות ועוד.
מציע כי תיצרי קשר עם מזכירתי בטלפון 0546060660 ונראה כיצד ניתן לסייע.
בברכה
ד"ר יפתח יסעור

בברכה, ד"ר יפתח יסעורחיים.י.11/10/2009

הומלץ לאשתי לעבור ניתוח עפעפיים עליונים ע"י רופא בכללית.שאלותי?
1.כחברת מושלם מה העלות
2.האם יש צורך במפגש בדיקה טרם הניתוח ועלותו
3.היכן מבוצעים ניתוחיך
4.כיצד ניתן לצור קשר ותור לניתוח
בתודה מראש
חיים.י.

שלום חיים,

כמובן שיש צורך בבדיקה לפני ניתוח. וזאת ע"מ לקבוע את התאמת אישתך לניתוח, לחפש בעיות מיוחדות אשר אותן יש לגלות לפני הניתוח (למשל יובש בעיניים), לראות איזה סוג ניתוח דרוש היות וישנם מספר סוגים של צניחת עפעפיים (שחלקם לא מנתחים), וכמובן לשוחח על הציפיות מהניתוח הסיכונים וכ"ו.
עליות הניתוח תלויות בממצאים, ובכיסוי הביטוחי. הביטוח מכסה רק מרכיבים של הניתוח שאינם קוסמטיים.
אני מבצע את רוב הניתוחים בבית נח ברמת גן שם גם ממקומת מרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 . אשמח לראותך במרפאתי.

בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים שניידר, בילינסון והשרון)

בברכה, ד"ר יפתח יסעורגילה16/10/2009

נושא: לאחר בדיקת יובש בעינייםאתמול נעשתה לי בדיקתTEAR BREAKE UP TIME ליובש בעיניים.לאחר כ4 שעות לערך הרגשתי גירויי בעיניים.נבדקתי אצל רופא עיניים שאיבחן SPK מה זה אומר.?קיבלתי טיפול במשחת סינטומיצין לשבועיים.האם ישנה אפשרות שהותקפתי מהחומר הצובע את הלחמית ?האם נגרם לי נזק ומהו?

שלום גילה,
החומרים שבהם משתפשים בבדיקות עיניים אינם גורמים כמעט אף פעם לבעיות, אבל כמובן שיש יוצאים מן הכלל.
לעיתים נוצרים פגמים קטנים בקרנית לאחר מדדית לחץ תוך עיני , אולם אלה מתרפאים בתוך מספר שעות עד יום.
SPK הנה ראשי תיבות של SUPERIFICIALAL PUNCTATE KERATITS. כלומר פגמים קטניםושטחיים בפני שטח הקרנית

בברכה, ד"ר יפתח יסעורדני24/10/2009

האם להשמנת יתר השפעה על צניחת עפעפים

שלום דני,
השמנת יתר עשויה להשפיעה על כמות השומן סביב העפעף ומאחורי העין, אך אינה גורמת לצניחת עפעפף.
באנשים עם הפסקת נשימה בשינה על רקע השמנת יתר יכולה להיות צניחת עפעפיים במקרים נדירים- מצב הקרוי FLOPPY EYELID SYNDROME

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של הפעפיים ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)מיכל28/10/2009

לד"ר יסעור ערב טוב.

לפני כחודש וחצי ביצעתי ניתוח עפעפיים עליוניים בבי"ח
היום אני מגלה שמעבר לעפעפיים שצנחו יש לי גם צניחת גבות ובשל כך גם לא ניכר שביצעתי את הניתוח .האם אפשר לבצע היום הרמת גבות ביטוח כמו כן מהי עלות ניתוח כזה.
האם הקופה מממנת ניתוח מסוג זה או ביטוח רפואי פרטי
תודה מראש

שלום מיכל,

צריך לבדוק ולראות האם הבעיה העיקרית הנה צניחת הגבות או צניחת עפםעפיים אמיתית (פטוזיס). בפטוזיס העפעף עצמו צנוח ושפת העפעף מכסה את העין . זה שונה ממצב של צניחת עפעפיים מדוומה או צניחת גבות בו קפל העור מכסה על העין ומתחת לקפל העור העין פתוחה לרווחה. במצב של פטוזיס ניתוח הרמת הגבות לא יועיל אלה יש לחזק את שרירי העפעף.
אני שב ומדגיש כי במקרה כפי שאת מתארת הדבר החשוב ביותר הנו איבחון הבעיה שאותה יש לתקן.
ניתוח תיקון צניחת עפעף אמיתי ( פטוזיס ) עשוי היות מכוסה ע"י חברות הביטוח. הרמת גבות אינו כלול בסל הבריאות ואינו מכוסה ע"י חברת הביטוח.

בברכה
ד"ר יפתח יסעור

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראלישבע קרמר01/11/2009

שלום,
לפני שבועיים עברתי ניתוח להוצאת כלזיון מעפעף ימין עליון , המראה אמנם השתפר, אך עדיין נותרה נפיחות ואדמימות במקום בו הופיע הכלזיון.
רציתי לדעת כמה זמן לאחר הניתוח התופעות האלו עדיין נורמליות,
והאם יש מצב שלמרות שבניתוח הוציאו לי את כל הכלזיון, בסופן של דבר הוא לא הצליח לחלוטין.
רב תודות.

שלום אלישבע
אודם ונפיחות כ 3 שבועות לאחר ניתוח כלזיון הנם כ"כ הנראה שרידים של הכלזיון עצמו ולא נפיחות שנותרה לאחר הניתוח (דימום, בצקת וכ"ו). במקרה כזה אם חלה מגמת שיפור כדאי להמתין, יתכן ויעבור מעצמו ואם לא משתפר יש לשקול הזרקת סטרואידים לאזור הנגע או ניתוח חוזר.

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראלי05/11/2009

שלום דוקטור..
אני עוד לא בן 24 וכבר יש לי שקיות שחורות מתחת לעיניים שגורמות לי להראות עייף במשך היום מה גם שזה מתחזק בערב, המליצו לי על משחה לטחורים כיוון שהיא מכווצת את הנימים.
האם טענה זו נכונה ואם לא מה ניתן לעשות כדי לצמצם את התופעה ללא ניתוח?..(בגילי הצעיר לא ניראה שניתוח יכול לבוא בחשבון)..בתודה מראש.

שלום אלי,
אתה מעלה בעיה כאובה. אין כיום פתרון טוב לעיגולים השחורים תחת העיניים בחולים צעירים ללא "שקיות". אין פתרון תרופתי יעעיל וברוב המקרים המשחות והקרמים המוצעים בבתי המרקחת הנם זרקית כספך לשווא. לצערנו גם הניתוחים וההזרקות אינם פותרים את הבעיה בצורה טובה.
עיקר הבעיה נובע מהשתקפות של השריר הכהה דרך העור שהנו הדק ביותר בגוף.
אני מאמין כי בעשור הקרוב ימצאו דרכים לשפר את המראה הנ"ל ללא ניתוח, אך נכון להיות איני איש בשורות.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין.אלישבע קרמר09/11/2009

שלום,
בהמשך לשאלתי מה-1/11
בתשובתך כתבת שאם חלה מגמת שיפור כדאי להמתין,
אך לא התייחסת למשך הזמן שכדאי להמתין עד לקבלת החלטה על הזרקת סטרואידים או ניתוח.
אשמח אם תתן לי תשובה גם על שאלה זו.
רב תודות.

שלום אלישבע

רצוי להמתין מס שבועות ואף יותר אם מגמת השיפור נמשכת. כמובן שאין לכך תשובה מוחלטת והדבר תלוי גם במצאים הרפואיים וגם בגורמים נוספים. לדוגמא אדם העובד בתפקיד יצוגי ובא במגע אם אנשים רבים ונתקל כל הזמן בהערות ושאלות יטה לחכות פחות מאדם היושב בביתו וכ"ו.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורגולדשטיין פני12/11/2009

ליפני כשבוע עברתי ניתוח הרמה בעיין ימין .ללא צלקת חיצונית אך למראית עין הנפיחות יורדת התחושה הרבה יותר טובה
אך אין לי כל שיפור בהרמה של ההפעף
האים יש מצב שהניתוח לא היה מספיק אפקטיבי ? או שעדיין לא ניתן ליראות תוצאות בישלב זה?
תודה מראש פני

שלום פני,
ניתוח ללא צלקת, המבוצע מהצד הפנימי של העפעף יש להמתין מס שבועות עד לקבלת התוצאה הסופית ורק אח"כ לשפוט האם האפקט היה אפקטיבי דיו.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןאסתר חדד13/11/2009

שלום אני עברתי ניתוח עפעף עליון תחתון לפני חודש וחצי ואני ממש מיועשת כי בעפכף התחתון יש לי עדיין שטפי דם כחולים ונפיחות מה עליי לעשות תודה אם תענה לי על השאלה מה עליי לעשות ומי מה זה בא

שלום גב חדד,
ישנם מטופלים אצלם שטפי הדם נספגים לאט יותר, במיוחד אלה שירדו לכיוון הלחי. אם ממתינים שטפי
הדם נעלמים לחלוטין תמיד.
אני מציע כי תפני לרופא המנתח שלך לבדיקה, ע"מ לוודא כי מדובר רק בשטפי דם ונפיחות ולא בתפועה אחרת

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראלי19/11/2009

שלום,
אימי בת 70 סובלת בשנה האחרונה מכאבים ודקירות חדות מאוד באחת מעיניה.היא מטופלת בטיפות משחות וכדורים.בתקופה מסויימת עיקר הבעיה היתה לחץ תוך עיני(לטענת הרופאים לא ניתן לנתח).כיום הלחץ תקין(20) אולם היא סובלת מיובש חריף ביותר.יצויין שהיא משתמשת באופן קבוע ב 6 סוגים של טיפות משחות וכדורים אולם זה לא עוער והכרבים הולכים ומחריפים.אחד הכדורים שהיתה לוקחת עזרה מעט אולם הפסיקו לה הכדור כיוון שהוא גרם לדופק מואץ מאוד.אשמח מאוד לקבל את המלצתך

שלום אלי,

אם הלחץ הנו תקין הכאב אינו על רקע זה. ישנם סיבות רבות לכאב בעין חלקן ציינת בפנייתך מיובש קשה , תגובה טוקסית של העין לטיפות (שאימך נוטלת בצורה "כבדה") וסיבות רבות נוספות.
הטיפול תלוי בבעיה.
מציע כי תפני לבדיקה ונראהאם ו כיצד ניתן לסייע .
ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 . אשמח לראותך במרפאתי.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)דני30/11/2009

ד"ר שלום
יש לי צניחת עפעף קלה בעין שמאל
ע מעט מאמץ אני פותח את העין והצניחה נעלמת,
האם ישנו תירגול לשרירי העפעף או האם פתיחת העפעפים תצליח לשפר המצב

שלום דני

אתחיל ואומר שאין תרגול היכול לשפר את מנח העפעפיים במצב של צניחת עפעפיים אמיתית (פטוזיס) וניתוח הנו הפתרון היחידי למי שרוצה לפתור את הבעיה.
השאלה החשובה היא מה הסיבה לצניחת העפעף. צניחת עפעפף יכולה להיות מולדת או קשורה לתהליכים של הגיל אך גם יכולה להיות קשורה לתהליכים מקומיים בעין או בארובת העין או למצבים נוירולוגים שונים.
ולכן אם הצניחה הנה דבר חדש יש לפנות לרופא לברר את הסיבה לצניחת העפעף
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןאורטל03/12/2009

במקרה של דלקת עפעפיים שמלווה אותי כחצי שנה (טופלתי במשחת מקסטירול +קומפרסים+מגבונחם), הומלץ לי ליטול כדורי דוקסילין 100 למשך חודש. לפני כ-10 שנים נטלתי כדורי מינוצקלין לטיפול באקנה, ורופא העיניים הזכיר גם אותם. שאלתי היא:
מה ההבדל בין דוקסילין לבין מינוצקלין
ומה עדיך לקחת במקרה של דלקת עפעפיים? והאם הגלל שנאטלתי בעבר מינוצקלין לטיפול באקנה אז עדיף ליטול אותם עכשיו ולא ליטול דוקסילין?
ומה בדיוק הפעילות של הכדור והאם זה יפתור לי את בעיית דלקת העפעפיים לתמיד?
אשמח לתשובות,
אורטל.

שלום אורטל,

תחליפי הטטרציקלינים מסוג דוקסילין או מינוציקלין פועלים בשני מנגנונים. הראשון הוא האפקט האנטי דלקתי שלהם וזאת ע"י השפעתם על הרכב השומן המופרש מבלוטות השומן. זה האפקט העיקר. קיים אפקט מישני וכנראה פחות חשוב והוא האפקט האנטיביוטי המקטין את כמות החיידקים בבלוטות.
אין עדיפות לחומר כזה או אחר. רק רופאי עור רשאים לרשום מינוציקלין כך שרופא העינים בוודאי יתן לך דוקסילין. יש לזכור כי הטיפול הנו ארוך טווח (לפחות חודש ואף חודשיים לפני שמחליטים על האפקט).
דלקת עפעפיים הנה בד"כ מחלה כרונית והמטרה היא ל"השקיט" אותה. הטיפולים בד"כ אינם מרפאים לחלוטין את המחלה

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראלי05/12/2009

האם ישנו טיפול בהזרקת בוטוקס לעפעף נפול,והאם ישנם תרגילים לחיזוק עפעף נפול

שלום אלי,
אין טיפול בזריקות או פיזיוטרפיה לעפעף נפול (פטוזיס) . במקרים כאלה אם רוצים לטפל יש לפנות לטיפולים הכירורגים.

בברכה, ד"ר יפתח יסעוראורטל07/12/2009

במקרה של דלקת עפעפיים שנמשכת לי כבר מס' חודשים ורופא העיניים שלי לא מצליח להתגבר על כך, אני שוקלת ליצור קשר עם מרפאתך הפרטית. אני חברת כללית מושלם והבנתי שיש ממנה השתתפות וזה בסדר. שאלה המטרידה אותי: כיצד בדיוק נערכת הבדיקה ואיך אפשא לדעת ממה נועת הדלקת אצלי? האם רק מהסכלות או מדגימת ריס?
אשמח לתשובות ואצור קשר, אורטל.

שלום אורטל,
דלקת עפעפיים הנה אחת הסיבול העיקריות לדלקות כרוניות בעיניים. כמובן שישנן סיבות נוספות. את ק רוב הסיבות ניתן לשלול בבדקיה רגילה ללא צורך בבדיקות מעבדה. בקשר לדגימה מהריסים היא אינה נלקחת באופן רוטיני. ישנו פרזיט הנקרא דמודקס החי בריסים ויש סברה כי הוא גורם לדלקות עפעפיים. פרזיט זה נמצא גם באנשים ללא דלקת עפעפיים כך שלא ברור כיצד להתייחס לתוצאה חיובית גם אם מתגלה הפרזיט הנ"ל. מסיבה זו ברוב המקרים איןם צורך לדגום הריסים אך זה נעשה במקרים מסויימים (ויותר למטרות מחקר)

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפאוי רביןגילה26/12/2009

לפני כחצי שנה נפגעתי בעבודה מחדירת טיפת חומצה גופרתית לעין שמאל.היתה כוויה פגיעה בלחמית ובקרנית.כעבור שבועיים חזרתי לעבודה כי חשבתי שהחלמתי אולם אז נצרבו לי שתי העיניים. בגלל הרגישות בעיניים.
התפתח יובש מאוד חזק ואני לא יכולה לצאת מהבית ללא משקפי שחיה האוטמות ומגנות על העיניים מיובש של מזגן רוחות ואבק.אני סובלת מכאבים צריבות שרפות עיפות בעיניים אודם וורידים בולטים בעיניים.סינוור והילה.טיפות ויסקוטירס לא מקל על היובש הקשה.בדיקת BUT נמצא8 שניות בכל עין מבחן שירמר 8 ממ עין ימין ו16 ממ עין שמאל .בבדיקת טופוגרפיה אי סדירות בקרנית.כמו כו אובחן פינגווקולות בלחמית משתי הצדדים.SPK מפוזרים על אזורי הפינגווקולהבשתי העיניים.מה משמעות המימצאים??
ביטוח לאומי לא מוצא את הקשר בין הכוויה הכימית ליובש הקשה ולסבל שאני סובלת איך אוכל להוכיח זאת?אני לא בכושר עבודה ומאז כחצי שנה אני לא עובדת ואני אבודה. גם סובלת וגם התיאשתי ממצבי ..מה האיבחון ומה הטיפול שלא הציעו לי עד עתה???????.עזרה בבקשה….

שלום גילה,
מתיאור הממצאים האובייקטיביים שהצגת נראה שאת סובלת מיובש בעיקר מימין.
הסיבה ליובש הנ"ל יכולה הליות רחבה ויש לברר זאת אצל רופא העיניים.
מה שחשוב זה לא העניין עם ביטוח לאומי אלא כצד לעזור לך. ישנם מגוון טיפולים בעיניין.
מציע כי תבקשי הפניה למרפאת קרנית או פלסטיקה במחלקת עיניים בבילינסון ונראה כיצד ניתן לסייע

ברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין

בברכה, ד"ר יפתח יסעורגלית זגורי28/12/2009

שמיגלית אני בת35 יצא לי מסביב לעיניים שומנים כתמים לבנים מסביב לעיניים זה נראה כמו גושים מה אפשר לעשות לגבי זה? הלכתי לרופא והוא שלך אותי לעשות בדיקות דם לראות אם יש לי שומנים בדם והבדיקה יצאה טובה שמראה שאין לי שומנים בדם והוא אמר לי שאין תיפול לדבר הזה ואני ממש עצובה וזה מוריד לי מהביטחון שלי כי כל מי שרואה אותי שואל אותי מה יש לי בעיניים והייתי רוצה לדעת אם יש איזו טיפול למה שיש לי בעיניים תודה רבה ממני גלית

שלום גלית,
כתמים צהובים מסביב לעיניים אמנם יכולים להופיע על רקע כולסטרול מוגבר בדם אך במצחצית החולים (כמו גם אצלך) רמת השומנים בדם תקינה.
ניתן להסיר את הכתמים הללו הקרויים קסנטלסמות בניתוח פשוט, מהיר וקל המבוצע בהרדמה מקומית, וזאת ללא קשר לרמת השומנים בדם.
אם המצב כ"כ מפריע לך איני רואה סיבה מדוע לא לבצע ניתוח מהסוג הנ"ל

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)גולדווסר חדוה01/01/2010

שמי חדווה וקיבלתי ניתוח הרמת עפעפיים עליונים שאושר ע"י קופ"ח מכבי.
מה עלי לעשות מרגע האישור?
מעוניינת להפגש עימך ליפני ניתוח עפעפיים ולשמוע עצות לסוג הניתוח
נ.ב. מה עדיף לעשות את הניתוח במסגרת הקופה או בביטוח פרטי שברשותי "קו הכסף של הפניקס"

נ.ב. אני מעונינת לעבור את הניתוח לפני חופש פסח האם זה אפשרי מבחינתך?
תודה מראש…
חדווה

שלום חדוה,

אשמח לראותך במרפאתי.
פני למזכירתי בטלפון 0546060660 וקיבעי תור לךפגישה. היא גם תוכל להסביר לך לגבי הפרוצדורה האדמיניסטרטיבית.
כדאי לך לברר במכבי ובפניקס מהו ההחזר הכספי שתקבלי עבור הניתוח ע"מ שתוכלי להחליט איזה ביטוח לתבוע

בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)

בברכה, ד"ר יפתח יסעוריעל05/01/2010

בס"ד

לד"ר יסעור שלום

לפני כ-4 חודשים עברתי ניתוח עפעפיים עליונים. ההחלמה היתה טובה כמו גם התוצאה רק שכיום יותר בולטים שקיות כהות בעפעפיים תחתוניים כמו כן יש לי צניחת גבות אשר מבטלת את ניתוח העפעפיים שביצעתי.
האם ישנה אפשרות לבצע הרמת גבות וניתוח עפעפיים תחתונים. מהי תקופת ההחלמה ומהי העלות לניתוחים אלו כמו כן, האם הם ממומנים ע"י הקופה או ע"י חברות הביטוח:?

תודה מראש

שלום יעל,

במידה ואכן ישנה צניחת גבות משמעותית ניתן בהנחלט לשפר את התוצאה ע"י הרמת הגבות עצמן. כך גם לגבי השקיות תחת העיניים.
תקופת ההחלמה דומה לזו שבה התנסית בניתוח העפעפיים העליונים. הניתוחים אינם ממונים ע"י קופ"ח והעלות כולה, כולל עליות לדר הניתוח הן על המטופל. העילות תלויות בסוג הניתוח הנדרש (ישנם מס דרכים לטפטל בצניחת הגבות)
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןרוזן30/01/2010

קביעת תור,

שלום, ניסיתי ליצור קשר לצורך קביעת תור השארתי שם וטלפון ואף אחד לא חזר אלי. האם יש טלפון נוסף ליצירת קשר?

שלום רוזן,
הטלפון של המזכירה הוא 0546060660. היא אינה עובדת ביום שישי שבת ואני מניח כי תיצור עימך קשר במהלך יום א. אם אתה רוצה למסור לי את מס הטלפון שלך אעביר לה אותו מחר

שבוע טוב
, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתיחולים שניידר בילינסון והשרון)שירה31/01/2010

"השקיות" מתחת לעיני הן שקועות וכהות
הסיבות לכך הן גם תורשה וגם גיל (בת 44 )
בשנת 2003 עברתי ניתוח לתיקון הראייה.
שאלתי:
1. האם ניתוח עפעפים יעלים את השקיות לחלוטין, ואם כן , לכמה זמן זה יישמר.

2. האם ניתוח עפעפיים במקרה שתיארתי עדיף על הזרקת חמרי מילוי לטווח קצר או בניתוח מתיחת עור
לטווח ארוך.

בתודה

שלום שירה,
כמובן שללא בדיקה לא אוכל לענות על השאלות במקרה הספציפי שלך.
אענה האופן כללי:

ראשית יש להפריד בין הדברים.
1.לגבי העיגולים השחורים אין לכך פתרון טוב, לא בכירורגיה ולא בהזרקות.
2.שקיות בולטות מתוקנות בצורה הטובה ביותר ע"י ניתוח
3. שקעים מתחת לעין (מה שמכונה "מרזב הדמעות" )מצריכים הוספת נפח אשר יכולה להיעשות ע"י הזרקת חומרי מילוי או ניתוחים.
לדעת לשקעים כדאי ברוב המקרים, בשלב ראשון ,לנסות הזרקות חומרי מילוי, רצוי בעלי טווח קצר, היות וכך אם התוצאה אינה מוצאת חן בעינך האפקט הנו הפיך. חומרי המילוי קצרי הטווח הם גם אלה אשר יש איתם את הניסיון הרב ביותר מבחינת בטיחות.
אם התוצאה של תוספת הנפח היא לשביעות רצונך ניתן לשקול בפעם הבאה ניתוח או הזרקת חומרי מילוי בעלי טווח ארוך יותר.

ישנם מקרים בהם יש גם שקיות בולטות, גם עיגולים שחורים וגם שקעים תחת השקיות. במקרים כאלה יש להחליט מה לעשותבהתאם למרכיב הבולט יותר . וניתן גם לשלב בין הגישות

בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בי חולים בילינסון ניידר והשרון)

בברכה, ד"ר יפתח יסעורבן ישי רותי03/02/2010

שלום רציתי לשאול מה המחיר להרמת עפעפיים?????

תודה רבה
רותי
054-3150315

שלום רותי,
העלות תלויה בכיסוי הביטוחי ובסוג הניתוח. עלות ממוצעת של ניתוח עפעפיים עליונים פרטי במקרה בו אין כלל כיסוי של הביטוח הנה 9-10 אלף ש"ח. כל השתתפות של הביטוח מקוזזת מסכום זה

בברכה

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)סיוון03/02/2010

שלום רב,
אני חברת כללית מושלם
וברצוני לשאול כמה עולה בדיקה
לחברי כללית מושלם.
בתודה מראש,
סיון

שלום סיוון,
עלות בדיקה במרפאתי הפרטית 750 ש"ח. המושלם מחזיר 75% מסכום זה.
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)אמא מודאגת08/02/2010

ד"ר יסעור שלום,
אני אמא לילד בן 8 -הסובל כבר חודשיים מבליטה בעפעף התחתון.
בבדיקה אצל רופאת עיניים-אובחנה שעורה כלואה. אנחנו מבצעים כבר חודשיים קומפרסים חמים לפי הנחייתה-אך אין שינוי ויש אפילו גדילה של הבליטה.
האם יש אופציה נוספת מלבד ניתוח?
האם אתה מקבל גם ילדים- כיצד ניתן להגיע אלייך?
בתודה מראש

שלום אמא מודאגת,
הטיפול השמרני בשעורה כלואה ע"י קומפרסים ומשחת סטרואידים הנו בד"כ הטיפול המומלץ בילדים.
אםן הטיפול אינו מועיל ניתן לטפל ע"H הזרקת סטרואידים לעפעף או ע"H ניתוח.
כעקרון לא צריך למהר לטפל כירורגית היות והשעורה לכשעצמה אינה גורמת לנזק ובד"כ גם אינה מפריעה למעט המראה.
את יכולה לקבוע תור עם מזכירתי בטלפון 05460606660 במידה והמצב אינו משתפר , ונראה כיצד להתקדם

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים,ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)דליה09/02/2010

ד"ר יסעור שלום
אני בת 44
לפני כמה חודשים החלה נפיחות מתחת לעיניים ובעפעפיים (בעין ימין יותר). הנפיחות קלה אבל מפריעה לי מאוד.לפני חודש הבנתי שיתכן ומדובר בדלקת עיניים, ואכן בבדיקה נמצא שיש לי דלקת עיניים אלרגית. טיפלתי במשך שבועיים בטיפות עיניים מקסידקס.הנפיחות נשארה. חזרתי לרופא עיניים שאמר כי עדיין יש דלקת ולהמשיך טיפול בטיפות ולא ידוע לו על טיפול שיכול להוריד את הנפיחות .
שאלתי היא :
אילו טיפולים אני יכולה לנסות על מנת להעלים את הנפיחות.
שמעתי על משחה נגד טחורים שיכולה לעזור - אם ידוע לך על כך אז איזה סוג ובאיזה מינון?
אם ידוע לך על עוד אפשרויות - אשמח לשמוע .
ואיזה תחום ברפואה במסגרת קופת החולים מתמחה בנושא?
או שרצוי לבקר אצל רופא שמגיע אל הקוסמטיקאית?
תודה מראש
דליה

שלום דליה,
דלקות שנמשכות זמן כה רב אינן שכיחות אך ישנן אחדות אפשריות ורופא העיניים יכול לאבחן אותן. ברוב המקרים הנפיחות תחת העין אינה תוצאה של דלקת אלא של שינויי הגיל מה שמכונה "שקיות". אם אכן מדובר ב"שקיות" אין טיפול יעיל לבעיה למעט הטיפולים הכירורגיים.
אני חושב שאת כל ההערכה והטיפול של מצב מעין זה יש לבצע אצל רופא העיניים , רצוי בעל התמחות בפלסטיקה של העפעפיים.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)דר' ליברוס שמואל27/02/2010

שלום דר' יסעור
אני רופא שיניים וניבדקתי עלידך בבלינסון באוגוסט 09 לאחר שהופנתי אליך ע"י דר' קאליש. קבעתה פטוזיס בעין שמאל והמלצתה לי לנתח גם את ימין כדי שלא תיהיה צניחה מוגברת בימין לאחר הניתוח.אתמול קיבלתי סוף סוף את הזימון לניתןח ל- 15/4/10 בבלינסון. כיצד אני יכול להבטיח שאתה תיהיה זה שינתח אותי?
בתודה מראש
דר ליברוס
טל: 0545812348

שלום שמואל,
הטוב ביותר הוא לכתוב מכתב בקשה למחלקת עיניים. אנו משתדלים לכבד בקשות מסוג זה. יום לפני הניתוח רצוי לבדוק זאת ע"י טלפון למחלקה היות ובבי"ח תמיד ישנם דברים לא צפויים

בברכה
ד"ר פתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)

בברכה, ד"ר יפתח יסעורשרונה ירמוך14/03/2010

שלום ד"ר יסעור.
לאחייניתי בת האחת עשרה יש עיגולים שחורים מאוד מתחת לעיניים ושאלתי היא מה ניתן לעשות ואם בכלל, ממה הדבר נובע ןהאם המצב משתנה.
חן חן על האתר.
בברכה שרונה.

שלום שרונה,
עיגולים שחורים היא בעיה שבד"כ אין לה פתרון, ובוודאי לא בגיל הילדות. לעתים היא מופיעה אצל אנשים עם מחלה אלרגית של איזור האף והסינוסים, במקרה כזה הטיפול הוא בתסמיני האלרגיה. העיגולים השחורים אינם בעיית פיגמנטציה אלא השתקפות של השריר הכהה דרך העור הדק בעפעפיים. כאשר זרימת הדם סביב העיניים מוגברת העיגולים בולטים יותר, מה שמסביר את המראה המשתנה במשך היום. קיימת גם נטייה משפחתית ועדתית לעיגולים כהים מהסוג הנ"ל

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שירות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןערן15/03/2010

שלום ד"ר יסעור,

אני בן 40 סובל משקיות מתחת לעיניים, התיעצתי עם רופא המשפחה, הנ"ל פתר אותי בעילה גנטית, יחד עם זאת אני למד שהבעיה עלולה לנבוע מבעיית יתרת הכליה, אבקש המלצתך כיצד לנהוג:
1. לאיתור הבעיה.
2. לפתרון הבעיה.
בברכה,
ערן

שלום ערן,
לרוב הבעיה אכן קשורה בגיל ובנטיה משפחתית אך ישנם מקרים בהם הסיבה הנה על רקע מחלה כלשהי. לעיתים ניתן להיעזר בבדיקות דם לשלילת הפרעות בתפקוד בלוטת המגן, תפקודי כליות, ושינויים בחלבוני הדם. במקרים אלה מדובר בבצקות סביב העיניים ולא בשומן הבולט הקדימה. בבדיקה ניתן לרוב להבחין בין המצבים המצריכים בירור לאלה שלא
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שירות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון שניידר והשרון)דנה18/03/2010

שלום דר יסעור עברתי אצלך ניתוח להסרת קסנטלסמה לפני שנה בערך הבחנתי בזמן האחרון שחזר לי כתם מעל אחת הצלקות א-האם אפשר לנתח מעל הצלקת(הכוונה בצורה אסטתית כמובן)ב-הצלקות מאוד גלויות לעין יש הליך פלסטי שיכול להסתיר אותן? תודה מראש דנה בר-חן

שלום דנה,
לקסנטלזמות נטיה לחזור באותו המקום בדיוק. הדרך היחידה למנוע את הופעת הקסנטלזמות היא איזון הכולסטרול (במידה והוא גבוהה). אםהקסנטלסמה נשנית ניתן להסיר אותה שוב. מציע כי תפני לבדיקה ואראה מה ניתן לעשות
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)חוה מאייר23/03/2010

אני סובלת מצניחה עפעםיים בבדיקה בשדה הראיה ללא הרמת עפעםיים ראיתי 30% פחות האם קופת חולים מכירה בזה?
ואם כן כמה יעלה לי לעשות דרכך אם אני צריכה לממן את המתיחה של העור העודף למטה.
תודה אשמח לתשובתך המהירה

שלום חוה ,
שדה ראיה הנו רק פרמטר אחד (והכי פחות אמין) בקביעת הזכאות לניתוח. מי שסובל מצניחת עפעפיים משמעותית יהיה זכאי לניתוח גם אם השדה תקין וההיפך.
עלות ניתוח עפעפיים תחתוניםקוסמטי סטנדרטי הנו 9000 ש"ח
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)נורית מאירי07/04/2010

ד"ר יסעור שלום!
אני סובלת מיובש תמידי בעפעפיים התחתונים ובנוסף שכבת העור של העפעפיים מאוד דקה ובעקבות כך רואים את הצבע כנראה של כלי הדם שהוא משתנה בין אדום כהה לסגול או חום. כמו כן, העפעפים התחתונים מתפרסים כמעט עד עצמות הלחיים והם רפויים למטה, מראה זה מאוד מכער אסטית את תווי הפנים. הבנתי שטיפולי ליזר לא עוזרים. האם במצב זה יש אפשרות לשפר? תודה מראש על ההתייחסות.

שלום נורית ,
את מתארת מצב מורכב של מספר בעיות. ואני חושב כי איני יכול לענות לשאלתך ללא שאבדוק אותך ביסודיות. לעיתים ניתן לשפר את המצב ( יותר לגבי הדלדול ופחות לגבי הצבע) ולעיתים לא כדא לגעת. לגבי מצב היובש בעפעפיים התחתונים לא הבנתי מה כוונתך.

אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין, ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)שולמית08/04/2010

אני בת 26 מרכיבה עדשות מגע קשות כ-10 שנים. לאחרונה אני סובלת מצניחת עפעפיים עליונים. בעין ימין קצת יותר משמאל.הבעיה היא רק קוסמטית אין הגבלה בשדה הראיה. האם יתכן שהצניחה היא בגלל השימוש הממושך בעדשות מגע קשות? האם המצב הינו הפיך, כלומר אם אפסיק להרכיב עדשות מגע תפטר הבעיה? הם החלפה לסוג אחר של עדשות מגע יכול לעזור?

שלום שולמית,
אינני יודע לגבי המקר ההספציפי שלך אך כעקרון צניחת עפעפיים הנה תופעת לוואי ידוע השל שימוש ממושך בעדשות מגע קשות. המצב בד"כ אינו משתפר ספונטנית אלא רק ע"י ניתוח. המשך שימוש בעדשות הקשות יכול כמובן להחמיר את המצב כך שכדאי לשקול מעבר למשקפיים או לעדשות שאינו קשות. כדאי להבדק לראות שאין סיבה אחרת לצניחה

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין, ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)מליחי זהבה15/04/2010

קיבלתי זריקת בוטוקס בעפעף עין ימין ע'י ד'ר פלג בהוראתך ברצוני לדעת תוך כמה זמן יחול שיפור במצב העפעף
ותוך כמה זמן העין תסתדר ותחזור למצב הנורמלי תודה זהבה

שלום זהבה,

הבוטוקס משפיע תוך 3-4 ימים. השפעתו נמשכת 1-3 חודשים. אם הטיפול מוצלח ניתן לחזור עליו שוב. לאחר שתחחצב המצב ניתן יהי לשקול ניתוח.
כאמור הפסקת עישון בחולי טירואיד מאד חשובה לייצוב במחלה ולמניעת התדרדרות נוספת.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורליאת26/04/2010

אני מעוניינת לדעת מה פירוש אבחנה רפואית בשם duane syndrom
מספר ראופאי עיניים איבחנו אצלי את אותה הבעיה.
אבקש לקבל הסבר מדויק.

שלום ליאת,
DUANE הוא מצב בו העיצבוב לתנועת העין בכיוון מבט מסויים נוצר באופן לא תקין. במצב זה במקום ששריר אחד המניע את העין יתכווץ ובמקביל השריר הנגדי יתרפה, שני השרירים מתכווצים יחדיו ולכן העין אינה נעה בצורה תקינה לחלק מהכיוונים. המצב מלווה בפזילה ופעמים רבות גם בשינוי במפתח העין בכיווני מבט מסויימים (העין לדוגמא נפתחת יותר מידי במבט ימינה ונסגרת יותר מידי במבט שמאלה- או ההיפך)

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)דן גורן30/04/2010

שלום רב,
אני בן 49, לפני 20 שנה אובחנה אצלי פרולקטינומה. כיום יש לי צניחה לא גדולה המכסה את החלק העליון של גלגל העין, אבל אני מרגיש מאמץ בהפעלת העפעפיים. האם מדובר בתיקון צניחה, בעודף עור, אולי בשניהם? תודה!

שלום דן,
ללא בדיקה איני יכול לענות לשאלתך. אם כאשר אתה מסית את קפל העור כלפי מעלה בעדינות העין הנה בגודל תקין אזיי קרוב לודאי שמדובר רק בעודף עור.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)ישראל04/05/2010

מבקש לדעת כמה שנות ניסיוןיש לך בתחום ניתוחי עפעפיים והאם אתה בעל רישיון רפואי למטרה זאת. בברכה ישראל

שלום ישראל,
אני שמח על ההזדמנות לענות לשאלתך, ולפרט מעט יותר לגבי המקצוע בו אני עוסק ושלגביו יש עדיין מודעות חלקית בלבד בציבור הרחב.
כפי שאתה יכול לראות מקורות חיי המופעים באתר אני עוסק ברפאות עיניים מזה 16 שנה. אני עוסק אך ורק בפלסטיקה של העפעפיים ארובת העין ודרכי הדמעות (אוקולופלסטיקה) משנת 1999. אני מנהל את שרות הפלסטיקה של העפעפיים ארובת העין ודרכי הדמעות (אוקולופלסטיקה) בבי"ח בילינסון מזה 7 או 8 שנים וחבר באיגוד האוקולופלסטיקאים. ביצעתי עד היום אלפי ניתוחי עפעפיים.
מקצוע האוקולופלסטיקה הנו תת התמחות ייחודית בתוך רפואת העיניים. התמחות באוקולופלסטיקה מצריכה השתלמות של שנתיים הנקראית פלושיפ. אני ביצעתי את הפלושיפ שלי באחד המרכזים הטובים בתחום בארה"ב (בי"ח סיני בבולטימור).
משרד הבראיות הישראלי מנפיק רישיון מומחה להתמחות הראשית בלבד (רפואת עיניים) ואינו מנפיק רישיונות לתתי התמחות בתוך רפואת העינים.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .
בברכה

ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)"לקוחה" חוזרת24/05/2010

שלום רב, יתכן שתזכור אותי מניתוח שביצעת לי בדרכי הדמעות יחד עם ד"ר חזן - הכל מעולה מאז !
יש לי שקיות מתחת לעיניים (כרתו לי את בלוטת התריס ) וכן עפעפיים עליונים שמוטים - האפ ניתן לשלב בין הניתוחים ? לכמה זמן אהיה מנוטרלת ? (אני בת 59)
תודה ולהשתמע
תלמה

שלום "לקוחה" חוזרת,
טוב לשמוע ממך
כמובן שניתן לשלב בין הניתוחים . משך ההחלמה הנו אינדיבידואלי.
השבתה מוחלטת יש ב3 ימים הראשונים בהם בעיקר יושבים ומקררים את העפעפיים עם אפונה קפואה או קרח כל 30 דקות לסרוגין.
לאחר מכן ניתן לצאתצמהבית עם משקפי שמש ולעסוק בעבודות בית ובעבודה משרדית. כעבור שבוע- 10 ימים ניתן לבצע פעילות גופנית מתונה
שטפי דם ובצקות יש ב2-3 השבועות הראשונים אבל ניתן לתפקד כמעט באופן מלא (למעט פעילות גופנית מאומצת במיוחד)

אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעורנעמה30/05/2010

שלום רב,
בת 34.6 אובחן בעיני השמאלית פטוזיס ע"י פלסטיקאי. הבעיה אינה מפריעה לשדה ראייתי. הדבר התחיל אחרי הריון ולידה ראשונים (מאז היו שתי לידות נוספות). זה מאד מביך אותי, למרות שאני יודעת שמבחינים בדבר רק במצב עייפות (לא תמיד ולא כולם). האם מצב זה שנוצר כתוצאה מהיריון נחשב ל"רפואי"?
והאם הינך מכיר מומחה לעניין בחיפה?

שלום נעמה,
ההכרה במקרה כרפואי או קוסמטי תלויה במידת ההסתרה בראיה ולאו דווקא בסיבה להתפתחות הבעיה.
באזור חיפה ישנם מספר מומחים לפלסטיקה של העפעפיים אליהם את יכולה לגשת בינהם רופאים אותם אני מכיר אישית כגון ד"ר ניר זיידר,ד"ר יואב ורדיזר ד"ר גדלאון, ד"ר גלבוע. אם תרקחי עד נהריה את יכולה לפנות גם לד"ר שמעון רומלט.
אשמח כמובן לראותך במרפאתי ברמת גן .
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון, שניידר והשרון)ימית04/06/2010

שלום
מהו זמן ההחלמה לאחר ניתוח דרך הלחמית? ומה הסיבוכים האפשריים?
תודה

שלום ימית,
ישנם מספר ניתוחים אותם ניתן לבצע דרך הלחמית בינהם הרמת עפעפיים עליונים או ניתוח הסרת שקיות בעפעף התחתוןאו ניתוח כלזיון . לא ציינת לאיזה ניתוח בדיוק כוונך, אך כעקרון ההחלמה דומה לניתוחים אותם מבצעים בגישה חיצונית דרך העור אם כי צפויים פחות שטפי דם ובצקות בגישה הפנימית.
אם תכתבי לי שאלה חדשה עם יותר פרטים אשמח להתייחס לענות בפירוט רב יותר

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)ימית10/06/2010

שלום ד, יסעור
ברצוני לשאול בנוגע לבעיית השקיות בעניים האים שיטת פיזור השומן תחת העפעף ללא תפרים פנימיים היא ניתוח שמחזיק מעמד או שיש סיכון שהשומן שפוזר חוזר למקומו ושוב יראה מראה עייף?
תודה רבה

שלום ימית,

בכל שיטת ניתוח קיים סיכוי כי עם הזמן האפקט יעלם. ניתוח לתיקון שקיות בעפעפיים אינו עוצר את תהליך ההתבגרות אלא רק מביא את המצב לנקודת אפס חדשה. אין עדיין דיווחים בספרות המקצועית לגבי תוצאות הניתוח ארוכות הטווח של הגישות החדשות יותר לניתוחי שקיות בעפעפיים וזאת כיוון שהניתוחים הללו הנם חדשים יחסית. היתרון הגדול של הניתוחים הללו הנו בכך שהם מאפשרים שימור של רקמת השומן בפנים וזאת בניגוד לניתוחים ישנים בהם השומן היה נכרת. כריתת השומן בלבד, כפי שהיה מקובל בעבר מביאה עם זמן למראה עינים שקוע ו"חלול" שהוא המראה המאפיין אנשים מבוגרים מאד.

בברכה
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שנידר והשרון

בברכה, ד"ר יפתח יסעורשי קרן28/06/2010

לבני בן החמש יש מזה שנתיים הפרשה צהובה וסמיכה משתי העיניים (בגודל אפון) המופיעה פעם או פעמיים כל יום בד"כ אחה"צ לאחר צחוק או בכי. תרבית חיידקית ובדיקות אלרגיה יצאו שליליות. העין לא אדומה ונמצאה תקינה בבדיקות. מספר רופאים עמדו אובדי עיצטת מול התופעה. אשמח לקבל רעיונות לגורם להפרשה והצעה לטיפול. תודה.

שלום שי
יתכן ומקור ההפרשה הנו משק הדמעות ואם הדבר לא נבדק בעבר בהחלט הייתי בודק זאת בשלב ראשון.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורמנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים,
ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)תמי13/07/2010

לד"ר יפתח יסעור
שלום וברכה

אני כותבת אליך לאחר שיחה עם מזכירתך
שאלתי אליך צבע האישון בעין ימין שינה צבע עקב לחץ תת עיני וד"ר לוי יחזקאל דבר איתך בנושא שלי ולאחר בקור אצלו הופניתי
לבילינסון למח.עיניים לד"ר בכר שאמרה שהיא יכולה לעשות לי "טאטו" אבל… זה דוהה והיו מקרים שזה דהה לאחר שבועיים ובנתיים אמשיך בעדשה קוסמטית שזה מסובך בפני עצמו
האם ישנה אפשרות לניתוח השתלת עדשה
תואמת לצבע העין הבריאה
הבעייה מפריעה לי מאד אסתטית
מהו הפתרון האפשרי הטוב ביותר?

לתשובתך אודה

שלום תמי
אם הקרנית עצמה לבנה אין אפשרות להשתיל עדשה צבעונית בתוך העין היות והקרנית הנה השכבה החיצונית ביותר בעין ואם היא עכורה העדשה בתוך העין לא תיראה.
הפתרונות במקרים כמו שלך הנם כפי שהוצע לך. אמנם טאטו יכול לדהות אך ישנם מקרים בהם הוא מחזיק מעמד תקופה ארוכה מבלי לדהות
בברכה, ד"ר יפתח יסעורמנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים,
ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)ויויאן לוק14/07/2010

דר שלום שאלתי היא האם חייבים לעבור את הניתוח אחרי שנקבע לי סתימה בשק הדמעות בעין ימין ? אודה לך מאוד על תשובתך תודה ויויאן

שלום ויויאן ,
חסימה בשק הדמעות יכולה לגרום לדמעות לזרום על הלחי ובמקרים נדירים יותר לזיהומים. אם הסבל הנגרם לך אינו קשה אז בוודאי שלא חייבים לעבור ניתוח. כאשר החסימה מלאה אין דרך אחרת לפתור את הבעיה למעט הניתוח . הניתוח עצמו לא קשה בד"כ וומצליח ב 90-95% מהמקרים.אני מנתח את רוב החולים בהרדמה מקומית עם טשטוש לוריד ולא בהרדמה כללית .לדעתי לא צריך לפחד מהניתוח. בהצלחה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעורמנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים,
ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)משה בן צור20/07/2010

שלום רב,
אני בן 70, סובל מדמעת שמציקה לי מאד. רופא עיניים אבחן צניחת עפעפיים תחתונות הגורמת לדעתו לדמעת.לפני שנה עברתי אירוע לב , ולאחר השתלת סטנטים אני נוטל מדללי דם. שאלתי האם יש צורך בהפסקת נטילת המדללים { גם אם מדובר באספרין 100 לצורך הרמת עפעפיים תחתונים ולכמה זמן. בתודה מראש על תשובתך, משה.

שלום משה
אני בד"כ מפסיק את האספירין כשבוע נלפני הניתוח על מנת להקטין את שטפי הדם העלולים להווצר לאחר הניתוח.
עם זאת, לא אחת, אני מנתח חולים גם על האספירין וזאת במידה והרופא המטפל מעריך כי הפסקת הטיפול נוגד הקרישה מסכנת את המטופל באופן משמעותי. ה"מחיר" הוא יותר שטפי דם ובצקות והחלמה איטית יותר.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים,
ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)יעל קדמי08/08/2010

שלום,
אני בת 60 ועברתי ניתוח עפעפיים והרמת גבות. לאחר הוצאת התפרים, התפתחה בצקת בעפעף תחתון של עין אחת. האם מצב זה מוכר לך, ממה הוא נובע ומה ניתן לעשות כדי לסלק את הנפיחות הזו? אשמח לשמוע חוות דעתך.

שלום יעל ,

בצקת תחת העין בימים הראשונים לאחר הניתוח נובעת מירידת הבצקת עם כח הכבידה לעפעפיים. התופעה יכולה להיות תופעה נורמלית אך יכולה גם להעיד על בעיה דוגמאת זיהום שהתפתח.
מציע כי תגשי למנתח שלך להבדק ליתר בטחון

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון שניידר והשרון)מירה רז08/08/2010

אימי עברה ניתוח פרוטיס והוציאו את עצב הפנים בצד ימין . למרות שבניתוח תפרו בקצה העפעף על מנת שייסגר זה לא קרה.
אימי מאוד סובלת מדמעת ושואלת האם אפשר לעזור לה במשהו בזמן הזה כשהיא עוברת הקרנות כל יום, עד תחילת ספטמבר.
היא סוגרת את העפעף בלילה עם "נייר דבק" מיוחד אבל במשך היום לא קל לה.
מה לעשות? וגם אחרי ההקרנות. תודה

שלום מירה,
פתרוונות זמניים לבעיות העיניים בשיתוק עצב הפנים (הפרעות בסגירת העין , דמעת) כוללים הרטבה מרובה, חבישה עם משחה בלילה, ובמקרים קשים יותר תפירה זמנית או קבועה של העפעפיים עם תפר וזאת ע"מ לצמצם את מפתח העין שאינה נסגרת ולמנוע הצתייבשות קשה של העין.
במידה והעצב אינו מתאושש לאחר מספר חודשים יש לחשוב על פתרונות ניתוחיים קבועים

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון שניידר והשרון)לב11/08/2010

אני בת 72.סובלת מדמעות בשתי העיניים. הרופא שלי חושב שיש לי סתימה בשק הדמעות, ולכן היפנה אותי למרפאת עיניים בבילינסון לחוות דעת.
קיבלתי תור אליך ל-8.11.10
יש לי תחושה חזקה של צריבה בעיניים,
מה אפשר לעשות כדי להקל, עד לפגישה.
בתודה ובברכה,
מלכה

שלום מלכה,

צריבה של העין עצמה אינה תופעה אופיינית לחסימה בדרכי הדמעות. במקרה של חסימה התלונה העיקרית הנה דמעת והפרשות. העור סביב העין יכול לגרד ולשרוף כתוצאה מהמגע המתמיד עם הדמעות הזולגות מהעין.במקרה כזה ניתן למרוח משחת עיניים על העור סביב העין על מנת למנוע את מגע הדמעות עם העור.
כמובן שבמקרה של חסימה הפתרון לרוב הנו ניתוחי.אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון שניידר והשרון).טלי14/08/2010

היי.
אני בת 51. יובש בעיניים מגיל 27. לפני 10 שנים - פקקים לחסימת דרכי הדמעות. שיפר מאוד את המצב. בדרכ' במצב טוב ולא משתמשת כלל בטיפות של דמעות מאלכותיות.

לעיתים יש תקופות קצרות של יובש, בעקבות חשיפה למקומות חמים/או חדרים חמים/מאוררים או מזג אויר שרבי ויבש במיוחד. בדרכ' היובש חולף מאליו לאחר מספר שבועות (שימוש בתחליפי דמעות בלבד).
מתעניינת בטיפולים חדשים בתקופות אלו של "יובש בעיניים".
משתמשת רק בתחליפי דמעות ללא חומר משמר (בעיקר היפוטירס והילוקומוד).
עתה שוב יש לי יובש (לא נעים!) רופא העיניים המליץ לי בנוסף לתחליפי דמעות גם טיפות עיניים:
Lotemax® (loteprednol etabonate
{ מבינה שאלו סטרואידים האמורים לטפל בבעיה הדלקתית שכנראה מלווה/גורמת ליובש. האם יעיל? כמה פעמים ביום? למשך כמה זמן מומלץ?
לגבי רסטזיס (ציקלוספירין) מדוע בעלון לצרכן מצויין כי אינו יעל למקרים בהם יש פקקים לחסימת דרכי הדמעות כמו אצלי. האם יש מקום בכל זאת לנסות? תודה רבה

שלום טלי,

ראשית נראה כי את מקבלת טיפול טוב .
אם חלה אצלך החמרה יש לבדוק ראשית האם הפקקים לא נפלו. ניתן להוסיף פקקים גם לעפעפיים התחתונים וגם לעליונים אם עדיין לא הוחדרו כאלה או שנפלו.
איני אוהב לטפל טיפול ארוך טווח בסטרואידים גם לא בנגזרות שלכאורה מתפרקות במהירות עם חדירתן לעין דוגמאת לוטומקס. בכל זאת מדובר בסטרואידים על כל תופעות הלוואי הנגזרות מכך.
טיפות עיניים מתפנות דרך מערכת הדמעות וכך גם הרסטזיס. בחולים עם פקקים הפינוי מהעין איטי יותר בגלל הפקקים. ההשפעה של הפפקים על השימוש ברסטזיס לא נחקרה וחברת התרופת רושמת על כך אזהרה בעלון לצרכן.עם זאת ניתן לשקול מתן מינון קטן יותר ובתדירות מופחתת.
השאלה היא האם בכלל הרסטזיס יעזור. כידוע לך בודאי, יש לקחת רסטזיס לפחות 6 חודשים לפני שניתן לראות את השפעתה ועלות הטיפול הנה 600 "ח לחודש. הטיפול אינו עוזר בחלק ניכר מהמטופלים.
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)חן15/08/2010

שלום
אני בן כ-15 וסובל משקיות מתחת לעיניים ושחור מתחת לעיניים (מן שתי פסים מיותרים מתחת לעיניים והם בצבע שחור) כנראה זוהי תופעה תורשתית מכיוון שהבחנתי שלאבי יש וגם לאביו היה.רציתי לדעת אם יש תרופה כלשהי על מנת להוריד את השקיות הללו ניסיתי כמה תרופות סבתא אך הם לא עזרו בכלל תודה רבה.

שלום חן,

שקיות תחת העיניים מופיעות לרוב בגיל מבוגר בהרבה מגילך ואני מניח כי אצלך עיקר הבעיה הנה העיגולים הכהים תחת העיניים ולא השקיות הנפוחות.
אין לצערי טיפול טוב ,נכון להיום , לעיגולים השחורים תחת העיניים כפי שאת מתארת. לא ניתוח, לא הזרקות, לא משחות ולא פילינג, אינם פותרים את הבעיה.
המצב שונה לגבי שקיות נפוחות תחת העיניים אותן כן ניתן לפתור בעזרת ניתוח.
אני מניח כי לאור ההתקדמות המתמדת בתחום יהיה פתרון גם לבעיית העיגולים השחורים תחת העיניים בעתיד הלא רחוק

בברכה,
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)קרין ברזלי28/09/2010

כבר למעלה משנתיים הנני סובלת מכאבים נוראיים בעין שמאל הנובעים כנראה מתוצאה של גוש או נפיחות בעפעף הפנימי בעין שמאל. אני כול הזמן מרגישה את זה כשאני רואה כפילות והכאבים לא מרפים טופלתי במשחה מקסוטרול,טיפות אמודין,וטיפות סטרודקס הרופאים שטיפלתי לא זיהו שום גוש ובאחד הממצאים רשמו כי יש לי גודש קל מעט פפילות אנא עזור לי!!

שלום קרין ,

אני מציע כי תנסי לקבל ט-17 למרפאת אוקולופלסטיקה בבילינסון ואנסה לעזור לך כמיטב יכולתי
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילנסון שניידר והשרון)קורין ל30/09/2010

יש לי צניחת עפעפיים מלידה. עברתי כבר 2 ניתוחים ב2 העינים לפני 7 שנים.
בעין אחת הניתוח לא ייצא מוצלח יש לי עין אחת סגורה יותר מהעין השנייה ונפיחות למעלה, אני צריכה לעשות הרמת עפעף. פוחדת שזה לא ייצא סמיטרי ודומה לעין השניה. מה הסיכוי שזה יקרה? והפס של העפעף בשתי העינים בגובה שונה. איך אפשר לתקן אתזה? כמה עולה אצלך ניתוח כזה בעין אחת? האם יש השתתפות של הצבא במרפאה שלך?
תודה

שלום קורין ,

השגת סימטריה במקרה של צניחת עפעף מולד הנו אתגר קשה גם בניתוח ראשוני ובוודאי בניתוח חוזר. אולם אם ההפרעה מאד בולטת לך ולסביבתך בהחלט כדאי לבחון את האפשרות לתיקון המצב. כמובן שללא בבדיקה וללא מידע על הניתוחים הקודמים שעברת קשה לענות לשאלתך.
הצבא אינו ממן ניתוחים קוסמטיים אך כן מממן ניתוחים מסיבה רפואית.
העלות תלויה בכיסוי הביטוחי ובמורכבות הניתוח

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילנסון שניידר והשרון)דניאלה03/10/2010

שלום ד"ר
לפני שנה התלוננתי על סוג של כובד בעפעף שמאל וקושי בפתיחת העין בבוקר. קיבלתי משחה אך לא השתמשתי בה כי התופעה חלפה. לפני שלושה חודשים קיבלתי פצע מוגלתי בקצה העפעף השמאלי אשר חלף עם טיפול בסינטומיצין.אך ,לצערי, נשארתי עם נפיחות בעפעף ,אודם בעין, דמעות ללא סיבה ועין שקטנה באופן יחסי לעין ימין. הרופא נתן לי טיפות אנטי דלקתיות וכן אנטי אלרגיות וחל שיפור מה רק כשקיבלתי זיטן ודיתמיצין. בכל אופן, הבעיה עדיין קיימת .מה לעשות?

שלום דניאלה,

הסיבה השכיחה ביותר למצב כפי שאת מתארת הנה כלזיון (שעורה כלואה) אך כמובן שישנן אפשריות נוספות.
אם אכן מדובר בכלזיון כרוני הטיפול המקובל הנו הזרקת סטרואידים לעפעף או ניקוז כירורגי.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילנסון שניידר והשרון)רותי רחמן-נוני08/10/2010

שלום ד"ר,
לפני 6 שנים עברתי ניתוח לייזר בעיניים - מונוויז'ן (עין ימין לרחוק ועין שמאל לקרוב).
אני סובלת כבר שנתיים מכובד בעפעפיים, בבוקר טשטוש ראייה ולדעתי זה נובע מהצניחה של העפעפיים.
האם ניתוח להרמת עפעפיים הוא רלוונטי ויעזור לי?

תודה מראש

שלום רותי ,
ניתוח עפעפים יכול מאד לעזור לחולים הסובלים מצניחת עפעפיים, הן בתחושת הכובד והן בשיפור שדה הראיה (לא החדות). קשה לדעת ללא בדיקה האם הניתוחיכול לעזור לך באופן אישי. אם את סובלת מצניחת עפעפיים אמיתית כדאי לבדוק ולראות האם את מועמדת מתאימה לניתוח. בחולים לאחר ניתוח לייזר יש מספר דברים מיוחדים אותם יש לבדוק ומספר פרטים ספציפיים בהם יש לדון עם המטופל. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון):-)12/10/2010

בת 38 יש לי שקעים מתחת לעפעף התחתון היוצר גבול בין ארובת העין לבין הלחי.
בנוסף יש לי עודף עור שבולט בעיקר בזמן שאני מחייכת בצורה של קפלים.
על פי הנאמר מה המלצתך? מה העלויות?

שלום :-),

הפתרון לשקעים שאת מתארת המכונים "מרזב הדמעות" תלוי בעומקם ובמבנה העין. ניתןמלהזריק חומרי מילוי כאשר השקעים אינם מאד עמוקים. לחלופין לעיתים הפתרון הנו ניתוחי.
גם לגבי הקפלים ישנם פתרונות ניתוחיים ולא ניתוחיים. כאשר מדובר רק בקפלי הבעה ללא עודף משמעותי של עור בוטקס הנו פתרון טוב. כאשר יש עודף עור רב בוטוקס אינו מספיק ויש לנתח.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים,ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)וינבוים16/10/2010

שלום ד"ר,
יש לי מס' קטן של ריסים בעפעף שחודרים לעין וגורמים לדלקת. המליצו לי לעשות אפילציה לריסים. אני חושש מסיבוכים, והשאלה שלי היא האם פעולת הניתוח של אפילציה חשמלית לאותם ריסים עלולה לגרום לסיבוכים - כמו לפגיעה בשרירים או בעצבים של העין ולגרום לפזילה.
בתודה.

שלום וינבוים,
טיפול בריסים ששינו את כיוון צמיחתם וחודרים לעין (טריכיאזיס) אינו מלווה בסיבוכים היכולים לפגוע בשריר העין ולכן סיכון של פזילה אינו קיים. הטיפול הוא בשפת העפעף בלבד. הטיפול באפילציה חשמלית הורס את שורש השיערה ע"י יצירת כוויה באזור הזקיק. עלייך לזכור כי העפעף הנו איבר מאד עדין ודק ולכן סיבוכים הריאליים יותר של האפילציה הנם שינוי בצורת שפת העפעף או החמרה בבעיה עקב צמיחת ריסים נוספים לכיוון העין המשנים את כיוו צמיחתם בעקבות הטיפול.
אני איני חסיד של האפילציה ומעדיף לרוב לטפל בבעיה בניתוח קטן בו מוציאים את זקיקי השיער באופן ישיר.
בברכה, ד"ר יפתח יסעורלוי פרלה08/11/2010

שלום
אני בת 65 עם צניחה לא גדולה העפעפיים העליונים ושקיות נפוחות מתחת לעיניים זה מפריע לי המצד הקוסמטי אני מעונינת לעבור ניתוח כמוכן יש לי בעיה בכיס הדמעות בעין הימנית שלפי רופא העיניים יש צורך בניתוח לפתיחת הכיס האם אפשר לטפל בשתי הבעיות יחד ואם יש השתתפות של המושלם והכי חשוב האם אתה מנתח בבאר-שבע
מחכה לתשובה
טל 050-6927202
תודה

שלום פרלה,

חסימה בשק הדמעות באה לידי ביטוי כדמעת או כהפרשות מעט מוגלתיתות. אם התלונה היחידה הנה דמעת ואין כלל הפרשות ניתן כעקרון לשלב הוניתוח לפתיחת שק הדמעות והקוסמטי. אם יש ולו מעט הפרשות לא כדאי לשלב הניתוחים בשל סכנת זיהום.
ניתוח קוסמטי אינו מכוסה ע"י חברות הביטוח. ניתוח לפתיחת שק הדמעות כן מכוסה.
אני מנתח באזור המרכז בלבד.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר עם מזכירתי לבירור הפרטים הפרוצדורליים בטלפון 0546060660

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון, שניידר והשרון)מיכל19/11/2010

שלום רב,
אני בת 30 וכבר זמן רב שאני סובלת מנפיחות מתחת לעיניים. התייעצתי עם רופא שאמר כי ניתן לטפל בנפיחות רק ע"י ניתוח קוסמטי. עוד נאמר לי כי אני צעירה והמצב עדיין לא מצדיק ניתוח על כן כדאי שאמתין עוד מס´ שנים. עם זאת- הנפיחות מפריעה לי מאוד מבחינה אסטטית. האם יש טיפול קוסמטי אחר שיכול להקל על הנפיחות ולשפר את המראה ה"עייף" לבינתיים?

שלום מיכל,

אם הנפיחות נובעת משומן הבולט קדימה (מה שרוי "שקיות מתחת לעיניים") הטיפול הניתוחי הנו הטיפול היעיל ביותר. במקרים בהם יש רק מעט מאד שקיות אפשר למלא את השקע תחת השקית ע"י הזרקת חומר מילוי אשר נותן פתרון זמני. חומרי המילוי מתאימים רק למצבים הקלים- התחלתיים.
באשר לניתוח עצמו, ניתחתי גם מטופלים בגילאי העשרים + שבהם השקית היתה בולטת וזה הפריע להם. אם המראה הנו חריג לגיל אין מניעה לנתח גם בגילך

בברכה ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון, שניידר והשרון)מיכל21/11/2010

שלום, אני בת 20 ויש לי כבר הרבה זמן, בערך כשנה בעפעף התחתון בפנים אדום ומידי פעם יש גם עיגול לבן כמו מוגלה הייתי אצל רופאת עיניים והיא אמרה לי לעשות קומפרסים עם מים חמים עשיתי כבר הרבה זמן וזה לא כ"כ משפיע, אני לא יודעת מה לעשות אני מאד מפחדת מניתוח או כל טיפול כירוגי אחר אשמח מאד אם תייעץ לי.
תודה

שלום מיכל
תופעה כפי שתיארת מתאימה ביותר למצב הקרוי כלזיון או שעורה כלואה. אם אכן זה המצב לאחר שנה ללא שיפור ספונטני, הפתרון הטוב ביותר הנו ניתוח. ניתוח אינו צריך להפחיד אותך. מדובר בניתוח קטן שכמעט ואין לו סיכונים. ישנן אלטרנטיבות לניתוח. הראשונה היא הזרקת סטרואידים לנגע שזה סוג של התערובות השניה היא לא לעשות כלום
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות,
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)ירון23/11/2010

ד"ר יסעור שלום,

אני בן 27 כאשר עוד מילדות יש לי עיניים בולטות וגדולות, דבר אשר לאורך השנים הפריע לי מאוד.
לאחרונה התעניינתי בשיטות לניתוח קוסמטי והבנתי שבאמת יש פתרון למצב, אך המידע המצוי ברשת אינו רב.
הייתי מעוניין לדעת קצת פרטים על הניתוח.

חשוב לי לציין שאין לי מחלה בעין אלא זה עניין גנטי (גם לאבי יש עיניים בולטות)

בתודה מראש,

ירון

שלום ירון,

הניתוחים לפתרון בעייה של עיניים בולטות על רקע מבני או על רקע מחלה הנם מגוונים. חלקם פשוטים ובעלי סיכון נמוך ואחרים מסובכים הרבה יותר.
הניתוח הדרוש נקבע באופן אינדיבידואלי ע"פ מספר פקטרוים בינהם מבנה העפעפים, מבנה העין , מיקום העין יחסית לטבעת הגרמית של הארובה
ועוד.
מציע כי תקבע פגישת ייעוץ במרפאתי בבילינסון (9377171) או במרפאתי הפרטית לבדיקה ודיון באפשריות השונות לפתרון

ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות,
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)ליאור לוי30/11/2010

שלום יש לי עףעף שמוט בעין ימין ובנוסף לזה יש לי משקפיי ראייה השאלה שלי היא כזו אני בעוד זמן קצר יש לי צו ראשון ואני מעונין להתגייס לקרבי האם יורידו לי פרופיל על עףעף שמוט ואם אני יכול לשרת בקרבי אם עףעף שמוט???

שלום ליאור,
אם העפעף שמוט מידה קלה בלבד אין מניעה לשרות קרבי והפרופיל הרפואי אינו צריך להיות מושפע מהמצב

בברכה ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בילינסון, שניידר והשרון)פנינית רעננה05/04/2011

שלום דוקטור יסעור
אני בת 46 וסובלת מצניחה קלה של עפעף עליון וכן מקצת נפיחות בעיקר בבוקר שנותן מראה זקן ועייף לכל הפנים
שאלתי-האם ניתן להרים את העפעף ולהימנע מהמבע "המופתע" שמאפיין הרבה מהניתוחים האלה?
כמו כן ברצוני לדעת אם סימני הניתוח ניכרים מאוד וכמה זמן לוקח להם להיעלם?קשה לי לקבל את הפרסומים שטוענים כאילו ניתן ללכת לעבודה כבר למחרת
ולסיום-כמה זה עולה?כולל שאיבת שומן מהעפעף התחתון אם בכלל
אשמח לקבל תשובה לכתובת המייל שלי ולדעת
כמה זמן לוקח לקביעת תור לניתוח לאחר בדיקה אצלך
תודה רבה
פניניתבטי בינישן18/04/2011

שלום לך
אני בת 25 וסובלת מעפעפים נפוחים על הבוקר בימיוחד בעין שמואל. מה אני יכולה לעשות כדי שזה לא יקרה?אבי לביא21/04/2011

שלום רב

יש לי קסנטזלמות ב2 העפעפיים
האם יש דרך לטפל בכך ללא ניתוח?

תודה

אביאסתר אייזנפיש25/04/2011

אני מחיחפה האם יהיה לי קשה לחזור הביתה אחרי הניתוחטלי בר27/04/2011

יש לי קסנטלסמה משני צידי האף מתחת לעיניים.
אני חברה בקו"ח לאומית. נאמר לי שכיוון שמדובר בניתוח קוסמטי, הקופה לא משתתפת בהוצאות הניתוח.
השאלה היא כמה יעלה לי ניתוח להורדת הקלנסטלסמה באופן פרטי והאם מדובר בניתוח עם הרדמה מקומית?
כמה זמן בערך נמשכת ההחלמה?
תודה.
טלי.דן קופר29/04/2011

דר' יסעור שלום,

אני בן 38 ועפעף עליון בעין שמאל נפול ומכסה חלק מהעין. עין ימין בסדר ואין הפרעת ראייה למעט הפרעה אסטטית בעין שמאל. את הסיפור הזה אני סוחב מילדות אבל עכשיו הדבר החל להפריע לי ממש מבחינה אסטטית.
מספר שאלות ברשותך: כמה יעלה לי ניתוח בעין אחת? הייתי רוצה לשלוח לך תמונה. לאן לשלוח? בגילי, מה הוא זמן ההחלמה הממוצע ומה הם אחוזי ההצלחה?
ושאלה אחרונה, יש לי ביטוח פרטי (קו הכסף של הפניקס) - האם זה מכסה ניתוחים מסוג זה?

תודה מראש,
דןיעל30/04/2011

היי
אני בת 26 ונולדתי עם עיניים מלוכסנות כלפי מטה, מאז ומתמיד מראה העיניים הפריע לי כי הוא תמיד נראה שאני חולמת וגם נהיו לי שקעים מתחת לשיניים עם עור שחור, מאוד מפריע לי צורת העיניים, האם יש דרך לטפל בזה גם בלי ניתוח?בת 2006/05/2011

שלום, בזמן האחרון האיתי נתונה תחת המון לחוץ..וליפני כ3 ימים נשמתי לב לוריד או נים כחלחל מתחת לעין שלא בולט במיוחד. האם זה יכול להיות תופעה של הלחץ שאני נימצאת בו? והאם כשארגע זה יעבור?

שלום בת 20,
לא נראה לי כי הוריד הנ"ל קשור ללחץ. לעיתים אפשר לראות את הורידים תחת העור הדק של העפעף . ניתן לטפל בכך בעזרת ניתוח קשירת הוריד אך לרוב התופעה אינה כה בולטת שתצדיק ניתוח..

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)זהבה פז12/05/2011

לפני כשבוע היתה לי מעין עקיצה על העפעף העליון ובצקת ונפיחות מתחת לעין.טופלתי ע"י סינטומיצין וכעת נשאר לי על העפעף העליון בליטה ללא דלקת. רופא עיניים קבע שזה CHLAZION EXCISION ואמר להמשיך בקומפרסים פושרים בלבד ואם זה לא עובר יש לנתח .האם יש דרך אחרת לטפל ללא ניתוח?האם הניתוח פשוט ולא מסוכן?
אודה לתשובתך

שלום זהבה
המהלך שתיארת מתאים מאד לכלזיון. נשמע כאילו כרגע הגוף כבר הגביל את הכלזיון ע"י יצירת מעטפת דלקתית סביב הכלזיון וזהו הגוש שאת קרוב לודאי ממששת. ניתן לחכות מספר שבועות בתקווה שהתהליך ילך ויקטן עד לספיגה מלאה. אין מניעה לחכות גם יותר. בינתיים אפשר למרוח משחת סטרואידלית מסוג מקסיטרול למשך 2-3 שבועות (לא יותר).
אם את רוצה להיות יותר אקטיבית או שעבר זמן רב ואין שינוי בגודל הממצא אפשר לנתח את השעורה או לחילופין להזריק סטרואדים אל תוך הכלזיון ולזרז את ספיגתו.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון שניידר והשרון)זהבית15/05/2011

שלום רב,

אני בת 31 ונתגלתה אצלי פזילה בעין שמאל. אני מעוניינת לעבור ניתוח הרמת עפעפיים עליונים, מסיבה אסתטית וגם בעקבות תחושה מתמדת של כובד.
האם שני תחומים אלה (פזילה ועפעפיים) הינם בתחום מומחיותך, והאם ניתן לבצעם בניתוח אחד, או שעדיף בנפרד?

תודה רבה.

שלום זהבית,

ניתוחי עפעפיים הנם תחום התמחותי העיקרית. לעומת זאת איני עוסק כלל בניתוחי פזילה. במקרים של ניתוחים משולבים אני משתף פעולה עם עמיתי מתחום הפזילה.
כעקרון ניתן לשלב בין הניתוחים וכך לקחת חופשת מחלה אחת לשני הניתוחים. מעברת לכך אין יתרון מיוחד לשילוב הניתוחים

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים,ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין (בתי חולים בילינסון, שניידר והשרון)שושי מלכה19/05/2011

שלום ד"ר
כבר פניתי בעבר וטרם קיבלתי תשןובה
האם מותר לי לבצע ניתוח הרמת עפעפים עליונות בלבד אם יש לי בעיה של ניוון הקרניות בענים, אני רואה טוב הבעיה התגלתה עקב בעיות תשתוש בבוקר עקב בצקות שהיו לי מדי פעם אני מקבלת תרופה מי מלח 5 אחוז ורואה טוב מאוד איתם אודה לתשובתך ,במידה וכן מבקשת לתאם עם נציג ממרפאתכם לתאם פגישה .
תודה.

שלום שושי
המקרה שאת מתארת אינו שגרתי ואכן יש צורך בביצוע בדיקה מקיפה ע"מ לקבוע את התאמתך לניתוח. במכלול השיקולים יש לקחת בחשבון הן את מידת ההפרעה לתפקוד שאת חווה בעקבות הצניחה, והן את הסיכונים הכרוחים בניתוח באופן כללי ובמקרה שלך בפרט.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפון: 0546060660 .

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןאורה לברון23/05/2011

שלום ד"ר יסעור,
הייתי אצלך בפגישה, בנארא, לפני כעשרה ימים. הוחלט כי אני צריכה ניתוח הרמת עפעפיים, אלא שהשריר שלי חלש (5 מ"מ ) ולכן צריך להשתיל SLING.
יש לי שתי שאלות:
א. באיזה שתל אתה משתמש? האם זה סיליקון?
ב. מה דעתך על השיטה שלשימוש בחוט?
בתודה מראש,
אורה

שלום אורה
ישנם הרבה חומרים בהם ניתן להשתמש לניתוח הרמת עפעפיים מסוג SLING. החל משתלים עצמיים של פסיה לטה או גידים ממקומות שונים בגוף, שתלים מתורמים (בעיקר פסיה לטה הקרויה טוטופלסט), ושתלים סינטטיים כגון חוטי משי או דקרון, רצועות סיליקון ועוד מינים רבים.
אני משתמש בעיקר במוצר פולימר סינטטי הקרוי PTOSUP שאינו שתל סיליקון. מניסיוני ב 10 השנים האחרונות (בהם ביצעתי מעל ל100 ניתוחים מהסוג הנ"ל במבוגרים וילדים) אחוזי ההצלחה גבוהים, ואחוזי הזיהומים נמוכים. נכון להיום מבחנתי זהו השתל הטוב כיום שאינו שתל עצמי.
.
בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןלירון31/05/2011

שלום דר' יסעור,
אני בת 27 ובריאה באופן כללי. לפני כ-3 שבועות חשתי גוש תת עורי עגול באזור העפעף העליון בעין שמאל (הוא ממוקם ממש מתחת לעצם עצם ארובת העין). רק במתיחת הגבה כלפי מעלה ניתן לראות אותו בולט. הגוש קשה וקוטרו כ-3,4 מ"מ להערכתי. בתחילה חשבתי שמדובר בפצעון פנימי/שערה אך כעבור 3 שבועות הגוש נשאר קשה ולאורך 3 השבועות לא הופיע סימן על העור בכלל .
אני חוששת מאוד שמא מדובר בגידול. למי עלי לפנות לטובת אבחון? האם לרופא משפחה רגיל או ישירות לרופא עיניים?

שלום לירון,
אכן זה נשמע כמו שעורה או בלוטת חלב שתפחה אך כמובן שאת צריכה להבדק אצל רופא העיניים על מנת לוודא כי אכן זה כך.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רביןרונית אריאל06/06/2011

שלום ד"ר
מידי תקופה אני קמה עם עיניים נפוחות (מצב שאין ביכולתי לצאת מספר ימים מהבית) אפשר לומר בצקות סביב העיניים.
לפני מספר חודשים העיניים שלי היו דומעות, הרופא שטיפל בי החליט ששקיות הדמעה שלי סתומות.
השאלה שלי האם יש קשר בין שקי הדמעות לבין הנפיחות? ואם לא, מה הסיבה הגורמת לי לנפחויות סביב העיניים?אירן קיפרמן15/06/2011

שלום יפתח, לפני כ4 חודשים הופיע לי וריד קטן סגלגל מתחת לעין שמאל אך לפני כחודש הופיע לי וריד ממש גדול מתחת לעין ימין ממה זה יכול להיות ואיך אפשר להעלים את זה?גל16/06/2011

הי, אני בת 35, אופיינה אצלי "מיסטניה גרביס לפני כ- 7 שנים לאחר לידה ראשונה .המחלה פוגעת בשריר עפעפיי בלבד. בלידה השניה חלה החרפה.
אני מעדיפה להתמודד עם הבעיה לא באופן כירורגי. שתי שאלות לי אליך:
1. האם יש דרך לבדוק אם המחלה פעילה?
2. האם התרופה היא זמנית?מרפאה את הסימפטום?את הבעיה?
תודה ובברכה,
גלefrat20/06/2011

שלום,
אני מעוניינת לקנות טיפות עיניים רסטזיס.
אני לא מוצאת האם ידוע לך היכן ניתן לרכוש את הטיפות

תודה רבהנועה20/06/2011

שלום,

לי התחילה שעורה בעין שמאל שמצבה השתפר אך לא החלים לאחר מספר שבועות. במקביל להחלמת השעורה הראשונה יצאה לי עוד שעורה במוקד אחר באותה העין. הרופא נתן לי אנטיביוטיקה בשם דוקסילין 100 למשך עשרים יום (לטענתו כנראה אני סובלת ממחלת עור שנקראת רוזצה). לאחר עשרים היום העין נרגעה אך לא החלימה וניגשתי שוב לרופא על מנת לבדוק האם עליי לבצע ניתוח.
הרופא טען שהעין עדיין מודלקת ואין טעם בניתוח והמליץ לי על עוד חודש של שימוש באנטיביוטיקה דוקסילין. במקביל הוא הזכיר סוג של אנטיביוטיקה לשלושה ימים שנקראת אזניל. הוא בחר להמשיך בדוקסילין על מנת "לא לערבב".
אני ממש רוצה להמנע מלקחת אנטיביוטיקה לעוד חודש שלם והייתי רוצה לבדוק האם כדאי לי לקחת את הסוג אזניל לשלושה ימים? האם יש סכנה בשינוי האנטיביוטיקה? (מה עוד ששבוע לאחר ההפסקה בדוקסילין כבר העין שלי מתחילה להיות מגורה שוב ולכן אולי דוקסילין לא משפיעה עליי מספיק)מרים26/06/2011

שלום.יש לי בלפרטיס כבר חודשיים בערך והרופא לפני כחודשיים נתן לי טיפות בלפמיד.והזמין אותי לאחר חודש משום מה לא היו הטיפות בבית מקחת ולא שמתי עשיתי הרטבות וטיפות נגד יובש בינתיים עקב השביתה פיספסתי את התור.השאלה שלי היא שבינתיים אני מרגישה שיפור גם ביובש וההפרשה כמעט נעלמה לגמרי האים כדאי כן לשים את הטיפות התור לרופא נדחה והאים היבש יכול לגרום לבלפריטיס? וקראתי על אומגה 3 אתה יכול לאמר איזה סוג אומגה וכמה לוקחים? תודה.עמ03/07/2011

שלום.. יש לי בעיה של חסימה בדרכי בדמעות ואמרו לי שאני זקוק לניתוח. כמה מסוכן הניתוח? כמה זמן הוא נערך? והאם אתה מבצע אותו? תודהלילי21/07/2011

לפני כ-2 שנים ביצעתי טיפול בפרופרציה להורדת כהות בעפעפים תחתונות לאחר הטיפול החלה תופעה של התנפחות העפעף התחתון והכהות נותרה,
הלכתי לרופא עינים הפנה אותי לבדיקות של בלוטת התריס תפקוד כבד וכליות ,הבדיקות היו תקינות.הרופא אמר שאין מה לעשות במקרה שלי משום שיש לי מים בתוך העור וזה מה שגורם לבצקת
שאלתי היא מה אפשר כן לעשות?
בתודה מראש

שלום לילי,

לעיגולים השחורים תחת העיניים אין פתרון ניתוחי טוב.
לגבי הבצקות בתוך העור במקרים התחלתיים מתיחה של העור יכולה לשפר המצב. במקרים מתקדמים הדרך היחידה לטפל בבעיה זו הנה הסרה ישירה של שקית הנוזלים. הסרה שכזו כרוכה בצלקת הנותרת במקום ולכן מבצעים ניתוח זה רק במקרים מאד מתקדמים
בברכה,
ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין ( בתי חולים בילינסון שניידר והשרון ).חיה01/08/2011

לפני כחצי שנה שמתי לב לוריד כחול שצץ לי באזור העין השמאלית עם הזמן הוא התרחב והסתעף ונהיה גדול יותר,לאחרונה אני שמה לב שגם בעין ימין מתחיל לי מתחת אותו סיפור.אציין שיש לי איזה מידה קטנה בעיניים אך אני לא מרכיבה משקפיים,האםזה יכול להגרם מזה?אם לא ממה יכול לקרות?ואיך מטפלים בבעיה?התופעה נורא מטרידה אותי,אשמח לקבל תשובה..

שלום חיה,
ורידים כחולים תחת עפעף התחתון ובצד העין החיצוני הנה תופעה מוכרת. לרוב אין צורך לבצע בירור מיוחד בעניין, בייחוד אם מדובר בתופעה דו צדדית.
הטיפול המקובל עד היום למצב זה היה קשירה של הורידים הללו בניתוח זעיר. אחוזי ההצלחה עומדים על 60 אחוז. אשמח ליראות אותך במרפאתי במידה ותבחרי בטיפול ניתוחי לאחרונה שוחחתי עם עמית שלי מתחום רפואת כלי דם שציין בפניי כי טיפל במספר מקרים של כלי דם בולטים בפנים בהזרקות של חומר מיוחד שסוגר ורידים אלה. אין לי עדיין ניסיון בטיפול זה וחשוב מכך איני יודע מספיק על תופעות הלוואי האפשריות, אך אם את רוצה את יכולה להתעניין בנדון אצר דר ארנון קורן מומחה לכלי דם. תוכלי ליצור עימו קשר דרך האתר שלו

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

ד"ר יפתח יסעור
מנהל שרות הפלסטיקה של העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין ( בתי חולים בילינסון שניידר והשרון ).טל07/08/2011

שלום,אני בת 25, לפני כשבוע התחיל לי כאב בעין שמאל, בבוקר העין היתה נפוחה והרגשתי גוש בעפעף התחתון. עשיתי קומפרסים חמים כפי שאמר לי הרופא. שלשום הופיע גם עיגול לבן בתוך העפעף, לא נראה שהקומפרסים משפיעים על זה. אני טסה השבוע להודו וקצת דואגת בנוגע לזה. תוך כמה זמן זה אמור להחלים לגמרי ומה אפשר לעשות כדי לזרז את ההחלמה? האם ניתן לפוצץ את זה בעצמי?תודה רבהרותי חגה07/08/2011

שלום רב דר'יסעור,
אני בת 64 וסובלת מצניחת עפעפיים.
רציתי לשאול אם אכן יש במצבי הצדקה מבחינה רפואית להשתתפות הקופה- האם קביעתך נחשבת ומספקת לצורך כך, או שעלי לפנות לגורם נוסף ומיהו?
אודה לתשובתך.לי15/08/2011

אני בת 18 ויש לי עיגולים שחורים מסביב לעיניים הדבר גורם לאנשים להעיר לי ולכן זה מפריע לי מאוד וגורם לפגיעה בביטחון העצמי שלי.רציתי לדעת אם אפשר לטפל בבעיה ע"י ניתוח או כל דבר אחר כפי שכבר ציינתי הדבר גורם לי לסבל רב ואהיה מוכנה לעשות כל דבר שיוכל לעזור. אודה מאוד אם תוכל להשיב לי

שלום לי,

אין טיפולים היכולים להבטיח היעלמות של העיגולים השחורים תחת העיניים. ניתוחים הזרקות ומשחות אינם יעילים ברוב המקרים. כרגע אין בשורות בנושא זה.

בברכה, ד"ר יפתח יסעור

מנהל שירות הפלסטיקה של העפעפיים ארובת העין ודרכי הדמעות
מרכז רפואי רבין ( בתי חולים בילינסון שנייר והשרון)ירון וסימונה אהרוני15/08/2011

שלום ד"ר יסעור
אני לא בטוחה שאתה תזכור אותנו, בכל מקרה הבת שלנו עמית עבר אצלך בשניידר ניתוח לתיקון העפעף בעין שמאל לאחר תאונת דרכים ,אז היא היתה בת תשע בערך
היום היא בת שלושעשרה וחצי ויש צניחה קלה של העפעף וזה מפריע לה ,אנו מעונינים לסדר את העפעף העליון השמאלי שוב גם לבקשתה של עמית. מעונינים לדעת מה הפרוצדורה לכך, האם אפשר לבצע בהרדמה מקומית
בנוסף יש לעמית צלקת גדולה על לחי שמאל מאז התאונה ואנו מחפשים פלסטיקאי שיש לו ניסיון בתיקוניתראומה נשמח לקבל המלצה על פלסטיקאי טוב ולתשובות ממך
תודה מראש סימונה ,ירון ועמיתאהובה טאובר26/08/2011

שלום רב
יש לי הרגשה כאילו שיש לי גרגר מתחת לעףעף העליון מה זה יכול להיות אני בת 57
תודהnoa01/09/2011

שלום,
אני בת 33 כ10 חוד' אחרי לידה והחלו מאחרי הלידה להיות לי מתחת לענים כתמים לבנים של כולסטרול האם אפשר להוריד אותם באיזה דרך?

בתודה מראשעדינה מהצפון17/09/2011

שלום דר יסעור, אני בת 55 וב 25 באוגוסט השנה עשיתי ניתוח עפעפיים עליונות ותחתונות וכריתת שקיות. אני שלושה וחצי שבועות אחרי הניתוח. עין שמאל החלימה די יפה והתוצאה ניכרת למרות שיש עדיין צלקות ותחושה שהעין רדומה. בעין ימין העפעף התחתון גלוי ופתוח מה שעושה את העין פתוחה יותר ועל כן העין מאד אדומה צורבת וכואבת מאד וההחלמה איטית מאד. בצר לי פניתי לרופא עיניים מומחה שהחליף את הטיפול ממשחה וטיפות עיניים להילו קומוד שעוזר לי מאד. רופא העיניים שבדק אותי בדיקה יסודית אמר שכנראה אצטרך ניתוח חוזר בשל העפעף הפתוח. הרופא המנתח טוען שהעין השמאלית עדיין מבוצקת והבצקת מושכת את העפעף מטה וזה מה שעושה את מראה העין. שאלתי - האם נתקלת בתופעה כזאת? אני מאד מאד מודאגת ממצבי..תודה ושנה טובהחנין אלה19/09/2011

שלום רב!מה עלות של ניתוח הסרת קסנטלזמה בעפעף ואיך קובעים תור. תודהאסתי זמיר23/09/2011

שלום רב,
אני בת 59 סובלת הרבה שנים מדלקות בעיניים חוזרות, יובש בעיניים ומה שמפריע לי הכי זה טשטוש ראייה, העניים כל הזמן מצועפות, ונראה לי שיש גם צניחת עפעפיים. הרופא המטפל אמר שיש לי עודף לחמית, קיבלתי סטרודקס, לא מרגישה שיפור. קיבלתי בעבר בלפאמיד, הפסקתי את הטיפול עקב סחרחורת. לוקחת קבוע טיפות רפרש טירס.
תודה.ישראלה ישראלי24/09/2011

שלום ד"ר יסעור,
אני בת 50, במעקב גלאוקומה בשל שינויים בעצב הראייה (לא ברור אם מלידה) וכן דיסקות דקות, אך תודה לאל עד היום לא נמצאה סיבה למתן תרופות כי האבחון לא מראה בבירור גלאוקומה.
לאחרונה שמתי לב שכאשר אני בוכה, נגרמת לי צריבה נוראה בעיניים, כאילו הדמעות שורפות. מה יכול להיות ההסבר לזה?
אודה לתשובתך.דורית25/09/2011

חבל שאתה לא עונה לכולם פניתי אליך בשאלה לפני למעלה משבועיים "עברתי הליך של הזרקת שומן עצמי לפנים אצל פלסטיקאי במהלכו הוא הזריק לי גם שומן עצמי לעפעף העליון ובעין שמאל נוצר…" אבל טרם ענית ליאלי רוגובסקי11/10/2011

יש לי צניחת עפעף לאחר הזרקת בוטלניום
שאני מקבל כל 3 חודשים לשמירת גובה יציב של העפעף בהזרקה האחרונה לאחר שבוע העפעף צנח האם הוא יחזור למצבו בפוג הזריקה או מצריך ניתוח
תודה
אליפלדמן דוד11/10/2011

דר יסעור שלום

לפני מספר שבועות בעת בדיקה אצל רופא עור הו הבחין בנגע קטןמכוסה באיזור העפעף התחתון.
הופניתי לחירורג פלסטי לצורך הורדת הנגע,אך לדעתו יש לעשות זאת על ידי מומחה עיניים.הופניתיעל ידו למרפאת העיניים בבילינסון לקביעת תור לבדיקה
ובהתאם לצורך לניתוח.
לצערי קשה מאד לקבל תשובות,לכן אבקש
או לקדם את תאריך הבדיקהת או,להגיע
למרפאה שלך לשם כך וכמובןלביצוע הניתוח הדרוש.
אבקש לדעת האם ניתן לבצע זאת,דרך הביטוח המושלם של קופת חולים כללית

בברכה וחג שמח
דודלילך26/10/2011

שלום. בני בן 3 חודשים וכמה ימים אחרי לידה ראיתי שעפעף אחד נפוח מהשני וכך זה עד היום. כשהוא עייף העין נראית ממש שונה מהשניה ולפעמים הן נראות שוות לחלוטין. רופא של טיפת חלב אמר שזה מסתדר עד גיל שנה אבל אני אפנה כבר עכשיו לרופא עיניים. מה דעתך? מה יכולה להיות הבעיה?אייל לוי26/10/2011

ד"ר שלום.
אני מרכיב 20 שנה עדשות מגע. בשלוש השנים האחרונות עברתי לעדשות קשות עקב קרטוקונוס. כבר שנתיים אני שם לב לצניחת עפעף בעין ימין.לפעמים זה ממש בולט לעין עד כדי כך שמעירים לי שהעין נראת נפוחה.כנראה בגלל העפעף העליון ולפעמים נראה פחות. נשאלות שלי הן:
1-הבנתי שסביר להניח שזה נגרם מהרכבת העדשה הקשה בשנים האחרונות- אני צודק? ואם כן מה הקשר? ומה ההבדל בין קשותלרכות שדווקא עדשה קשה יכולה לגרום לזה?
2- הייתי אצל רופא עיניים שאמר שאולי יש לי אלרגיה לעדשה בעין ימין ולכן העפעף העליון נפוח מה שגורם לו להראות נפול. יכול להיות?
3-הוא ביקש שאהיה בלי העדשה בעין במשך חודש ויכול להיות שזה יסתדר. יכול להיות שהנזק הוא הפיך ומהעפעף תרד הנפיחות לאחר תקופה ללא הרכבת העדשה והוא יתרומם חזרה??? !!!
4- אם לא לאיזה רופא אני צריך ללכת?

אשמח לקבל תשובות.
תודה רבה.
תומרקרן שחמון27/10/2011

שלום רב ד"ר!!

אני בת 27 ואני סובלת ממחלת הגרייבס מזה 3 שנים (כרגע אני מאוזנת בעזרת PTU מינון של 40 מ"ג). כתוצאה מהמחלה נהיה לי בלט עין דו צדדי ונפיחות בעפעפיים העליוניים. מזה זמן רב אני במעקב אצל ד"ר מרקוס בבית חולים סורוקה. חוץ ממקרה של תסנין בקרנית בעין ימין שאירע לי לפני שנה- שנרפא בהצלחה אין לי איום ממשי על הראייה כאמור לפי הסיטי ובידקות שדה הראייה שעשיתי. בכל אופן לאחר התייעציות רבות החלטתי כן לנתח את העיינים ולעבור ניתוח דהקומפרסיה ארובתית- לטיפול בבלט, אך הבנתי שיש לבצע סדרת ניתוחים נוספת לנפיחות העפעפיים. ובנושא זה יש לי מס' שאלות:
1. האם ניתן לשלב את הדהקומפרסיה עם ניתוח העפעפיים?
2. אם לא, כמה זמן לאחר מכן ניתן לעשות זאת?
3. האם ניתוח העפעפיים מתבצע בהרדמה כללית או מקומית?

תודה רבה על התיחסותך והמשך יום מהנה,
קרן שחמוןברק יעקב27/10/2011

שלום ד"ר

אני בן 20 ועברתי אתמול ניתוח כלזיון,עקב כזליון שנמשך שנה וחודש.

אני יום אחד אחרי הניתוח הורדתי תחבושות ומשום מה העין נפוחה ואני מבין שזזה טבעי אבל מה ששמתי לב שהבלוטה שהכלזיון איפה שהעףעף נעלם אבל יש לי נפיחות קרוב לריסים בעףעף וזה נראה כמו כלזיון האם זה טבעי ? או שזה בעיה במהלך הניתוח ?א.ה.10/11/2011

לד"ר יסעור שלום.

לפני כשנתיים ביצעתי ניתוח רפואי לעפעפיים עליונות.
היום לאחר ביצוע הניתוח האמור העפעפיים התחתונות יותר בולטות עם נפיחויות ושקיות שחורות. כמו כן למרות הניתוח עדיין יש לי הפרעת ראיה וכנראה שזה בשל צניחת הגבות.

האם ישנה אפשרות לבצע איזשהו ניתוח לתיקון/הרמת הגבות/מתיחת המצח וע"י כך הגבות יורמו.
מהו הניתוח או ההפעולה שיש לבצע על מנת שהעפעפיים התחתונות לא תהיינה נפחות מה שמשווה לפני עצבות תמידית.

כמו כן האם ניתוחים אלו ממומנים באמצעות הקופה או חברות ביטוח פרטיות
במידדה ולא מהן העלויות ץ כמו כן אלו סיכונים ישנם בניתוחים כגון אלו והאם נעשים בהרדמה מקומית או כללית.
תודה מראש
א.ה.חיה שלו30/11/2011

שלום,
אני בת 60.
יש לי שקיות מתחת העיניים.
השקיות הינן בגובה של עצמות הלחיים (אין לי שקיות ממש מתחת העפעף).
האם ניתוח עפעפיים יכול להעלים את השקיות הללו?

תודהשם בדוי05/12/2011

שלום ד"ר יסעור,

מאז היותי קטן, הנני בעל ריסים ארוכים מהרגיל. בשנים באחרונות שמתי לב שאני "משחק" עם הריסים, מספר פעמים ביום, או יותר נכון מפריד ביניהם עקב כך שהם מפריעים לי במצמוץ. בעקבות זאת, אני מסיים את ההפרדה עם מספר ריסים מרוטים(לא תמיד)שלא בכוונה(אני לא מורט או מושך אותם). לפני מספר שבועות הופיע בעפעף התחתון בעין ימין, פס לבן קטן. אינני יודע במה מדובר - נראה כאילו מדובר בחלק מן העור. אינו כואב וכו'…למי עליי לגשת? לרופא עור? עיניים? או כירוגיה של העפעפיים?

תודהריקי16/12/2011

יש לי מעין נמש מוגלתי על קו העין הימנית התחתונה ונאמר לי שכל הבלוטות באזור חסומות.
מה ניתן לעשות??????????ישראל כהן21/12/2011

כבר כמה חדשים אני סובל מעין מנופחת לסירוגין, כשאני קם בבוקר העפעף מאוד נפוח, וכן השקית שמתחת לעין.העין מקבלת מראה בצקתי. הלכתי לרופא עיניים והוא רשם לי אנטיביוטיקה למשך חודש בערך, אחרי שבועיים וחצי, במהלך לקיחת האנטיביוטיקה, חזרה הנפיחות (כשכל פעם בעין אחרת). נגשתי לרופא שוב והוא הפנה אותי לבדיקת MRI. עד כמה החשש שיש לי גידול הוא סביר?
אשמח לתשובתך בהקדם!shemtov29/12/2011

שלום דר' הייתי אצל רופאת עיניים מסרה כי יש חשש לסתימה של תעלת דמע רק שהעין דומעת פעם כן ופעם לא האם אפשרי שזה קורהה לסרוגין והאם בטיפות מיוחדות או תכשיר אחר אפשר לפתוח תעלות דמע ניסיתי מספר של טיפות מסוגים שונים שלא עזרו תודה מחכה לתשובהעדי01/01/2012

שלום דר' , אני בת 19 וחצי ולפני 4 שנים התחילה לי שעורה בעין שמאל, רופא העיניים עשה לי ניתוח פעמיים כדי להוציא את המוגלה והשעורה עברה לי וחזרתי לשים עדשות בשתי העיניים . לפני שנה חזרה לי השעורה באותה העין ולא עברה מאז . פניתי לשני רופאים - שהביאו לי מגבוני דר' פישר , משחה וללא הועיל .אופטמטריסט אמר שיש לי יובש בעיניים וזה אף אחד מרופאי העיניים לא אמר לי.

יש לציין שמתחילות לכאוב לי העיניים בשלב מסויים של היום.
הדבר מציק לי כי אני לא יכולה להסתובב עם עדשות והעין כואב ת לי יותר מדי.

אבקש לדעת מה דעתך .. אודה לך מאודאתי07/01/2012

שלום דר', אני בת 50 יש לי שומנים ב-עפעפיים פניתי לרופא עור ב-קופת חולים ונאמר לי(שדרך קופת חולים לא ניתן לטפל בזה). ולגשת לרופא באופן פרטי.פניתי ל-רופא פרטי והוא הציע לי לבא אליו ל-קליניקה ,הרופא שם לי חומר ב-עפעף ב-שתי נקודות וביקש שאחזור אליו אחרי שבועיים כמובן עם השומנים יעלמו לא חזרתי כיוון שהשומנים נשארו כמו שהם.
אני עובדת עם קהל ואני מאוד מתביישת ,ובאופן כללי זה מאוד מפריע לי .
אשמח לקבל תשובה בהקדם.אתי14/01/2012

הורדת שומנים ב-עפעףרינה18/01/2012

נקבע לי תור לניתוח עפעפיים בבית חולים בלינסון.יום לפי הניתוח הניתוח נדחה.
שאלתי האם שירותי בריאות כללית תיקח חלק בהוצאות במידה ואחליט לניתוח פרטי.דליה31/01/2012

דר' יסעור שלום
אחרי דלקת עיינים לפני שבועיים עייני דומעות רוב היום. רופא שלח אותי לבדיקה של צינורית הדמעות ואמר שבמידה וצריך יהיה ינסו בבדיקה לנקז הצינור. אני בת 70 אודה באם תסביר לי אודות הבדיקה ומה הסיכונים שבה (עושים זאת בבית חולים) האם יש דרך טיפול חילופית? בתודהאורית07/02/2012

אני מעוניינת להגיע למרפאתך בשל בעיה קוסמטית והתקשרתי לקבוע תור. עוד לפני שאמרתי לך שלום ונעים מאוד, ביקשו לחייב אותי ב 750 ש"ח רק על האופציה להיפגש איתך. מאוד יקר! חבל שלא ניפגש!אבי14/02/2012

שלום ד"ר יסעור,

במהלך השנה האחרונה אני סובל מבעייה/דלקת כרונית בעיניים, כאשר עין אחת היא הבעייתית במיוחד. הרופא הרגיל של הקופ"ח נתן לי בשלב מסוים סטרואידים שרק גרם להתחלה של קטרקט. כמו כן העפעף צנח (יש לציין כי מדובר בעין שבה טפטפתי סטרואיד, העין השנייה נותרה כמו שהיא)… אני בחור צעיר בן 30 ללא בעיות בריאותיות, אך אציין כי הנני נוהג לעשן סמים קלים בקביעות, כאשר תמיד כשעישנתי (לפני הסיפור עם העיניים) העיניים כמובן היו אדומות, אישונים מורחבים וכו' האם יש קשר בין צניחת העפעף לעישון הסמים או שהוא גם תולדה של הסטרואיד (כפי שרופא עיניים הסביר לי אך מסיבות של דיסקרטיות לא דיברתי על נושא העישון)?
מה אתה מציע לעשות?
הנזק הוא בלתי הפיך?
באופן כללי ייתכן ונושא העישון הוא הגורם לבעיות העיניים?
אשמח לתשובה ועזרה.רונית21/02/2012

פרופ' יסעור שלום,

מהבוקר כ-3 וחצי שעות דומעת לי העין השמאלית, הדמעות זולגות, מה זה יכול להיות?

תודה ויום נפלארונית01/03/2012

ד"ר יסעור שלום רב
הבן שלי בן שנה וחצי סבל לפני כחורשיים מדלקת עיניים וקיבל טיפול בסינטומיצין וטיפות עיניים.לאחר כשבועיים הופיעו לו בעפעפיים התחתונות והעליונות פלולות מאוד גדולות{בשתי העיניים}הרופאה טוענת שזו סתימה ולעשות מאסאזים עם משחת סינטומיצין.כבר חודשיים עם פלולות בעפעפיים שלא עוברות.זה נראה מאוד אבל הרופאה בשלה.ממה זה יכול לנבוע איך אני קובעת תור למרפאה שלך?דורין03/03/2012

ד"ר יסעור שלום. עשיתי אצלך בשנת 2006 ניתוח לפתיחת חסימה בדרכי הדמעות והצינורית הקבועה שהייתה אמורה להישאר יצאה בדרך טבעית אך בבדיקה אצלך גילית שהעין במצב טוב ושהחסימה נפתחה. מה שכן, אני כבר תקופה ארוכה עם גירודים נוראיים בעין ומסביב לה. מה עושים ? אשמח לתשובה.קפיצת עפעף בלתי רצונית04/03/2012

ד"ר שלום,

בימים האחרונים ללא שום סימן מקדים, התחילה קפיצה בלתי רצונית בעפעף שמאל אצלי. אני בת 48 ללא בעיות עיניים מיוחדות.
האם יש לזה הסבר? או שמה זה מעיד על בעיה כל שהיא?

תודה מראש

אפרתיעל05/03/2012

שלום
לעתים לא קרובות אני מרגישה צריבה בעיניים שלא חולפת, יש לי במקרר משחה סנטומצין. אני מורחת בלילה ולמחרת מרגישה כבר יותר טוב. הבעייה היא שהמשחה מאד לא נוחה. רציתי לדעת האם יש תחליף בצורת טיפות לסנטומצין שאוכל לשים במקרר לשעת הצורך? תודהקליימן אריק11/03/2012

האים הליך הוצאת הקסנטלזמה הוא הליך כואב הזריקה באזור העפעף נשמעת כואבת מאוד?מרים15/03/2012

3 שאלות לי אליך . 1. עשיתי בוטוקס במצח לפני שבוע, מאז החלק החיצוני של הגבות עולה למעלה בצורה מצחיקה, ובקושי רואים את העיניים, שגם כך קטנות ויש עליהן שומן שמכסה אותן. האם מצב זה אמור להישאר כל תקופת ההשפעה של הבוטוקס?2. ישנם מחקרים שאומרים שסינטומצין מסרטן.האם יש אמת בדבר?3. רציתי להתייעץ איתך בקשר להרמת עפעף עליון, לוקחת אספירין עקב קרישיות יתר,עישון, פיברומיאלגיה, ל"ד גבוה וניתוח פזילה בילדות. האם ניתן עקרונית לבצע ניתוח זה? תודה מראש על תשובותיךאסתר אברהם31/03/2012

אני בת 76.לפני חודש עברתי אצל רופאה מומחית, הזרקת בוטוקס לאיזור המצח, במטרה לטשטש קמטי הבעה חזקים.אחרי זמן קצר הופיעה נפיחות בגבה העליונה
שצמצמה מאד את העיין
על פי ההנחיות, הנחתי הרבה שקיות תה קמומיל מקוררות, אבל המצב לא השתפר
שאלתי האם יכול להיות גורם נוסף שיצר מצב זה, והכי חשוב מה עושים???
אחכה לתשובתך בהקדם
רב תודותאנה16/04/2012

שלום, אני בת 30 ופתאום הופיע לי וריד מתחת לעיין שגורם למראה עייף (כבר שנה) מה אפשר לעשות?ברצלונה ס.17/04/2012

האם לאחר ניוח הרמת עפעפיים קיימת רגישות גדולה יותר לשעורה בעפעף שהורםמיכאלה21/04/2012

שלום,אני בת 14 ויש לי גם נפילת עפעפיים בתורשה מאימי.
שתי אחיותיי הגדולות לא קיבלו את זה ואני כן.
הבעיה שאני נראית עייפה והפנים שלי נראות שמנות והפרופיל לא מחמיא.
יש לי מין נפיחות כזאת בין הגבה לעין שיוצרת לי מראה עייף.מה ניתן לעשות ומה אתה ממליץ?והאם ניתן בגילי לעשות ניתוח כלשהו
תודה.מיכאלה21/04/2012

שלום,
רציתי לדעת אם יש לי נפילת עפעפיים בין העין לגבה כלומר מראה נפוח ועייף
זה יפריע לי בעתיד?,
זו מחלה שחייב ורצוי לטפל בה?,מה יהיו ההשלכות בעתיד?
תודה רבה.נורית24/04/2012

היכן ד"ר יסעור מקבל ליעוץ?היכן מתבצע הניתוח?
ע"פ השאלות-תשובות כאן ,מתרשמת לפני הכל [ציטוט-"לפני שאמרתי שלום ונעים מאד ביקשו לחייב ב-750ש"ח-ראה למעלה]
האם אכן,זה המצב,היחס.
אבקש תגובה,המלצה ממנותח של ד"ריסעור
אשמח כל המלצה אחרת.
מעוניינת -עפעפיים תחתונים.
תודהנורית24/04/2012

עלות ניתוח עפעפיים תחתונות.
היכן ד"ר יסעור מקבל?
נוריתסנדרה29/05/2012

שלום. אני מעוניינת בנתוח עפעפיים תחתונות. רציתי לדעת בערך מה טווח המחירים. תודה.רותי24/08/2012

האם מותר למרוח ג'ל קלו-קוט כשבועיים לאחר ניתוח עפעפיים עליונים ותחתונים על כל הצלקות למרות הקרבה לעין? ניסיתי משחה על בסיס סיליקון מחברה אחרת וזה גרם לי ליובש קשה ואדמומיות בעיניים.
דבר נוסף- האם זה סביר שאחרי מעל שבועיים עדיין ארגיש פגיעה בראיה בעין שמאל? בעיקר בקריאה ומול מחשב.
תודה רבהדורית06/09/2012

דוקטור שלום,
לפני שבוע בעקבות שימוש במי פה חדשים לשטיפת הפה התייבשו לי ריריות הגרון והעיניים בצורה קיצונית.אני מאוד מודאגת שזה יהיה ממושך מכיוו שלפני שנתיים השתמשתי במסקרה לריסים והעיניים היו מיובשות במשך 3-4 חודשים אבל אז היה מדובר במגע ישיר.הייתכן שגם עכשיו זה יהיה ממושך או שלא?מה הסיבה שלוקח לריריות העין ללחזור לעצמן אצלי אחרי זמן ממושך?גרינפלד חפץ זהר28/09/2012

אני בת 55 בדצמבר 2011 הוזרקו לי שני מזרקים של אולטימייט תיאוסיאול אחרי שלושה חודשים התחילו תופעות של נפיחות רבה עם אודם חזק.
הרופא המטפל נתן אוגמנטין עם צפוראל.

בתחילה עצר את התהליך.

הפעם לא. ולמרות כיסוי האנטי ביוטיקה התופעה (החריפה)מתרחשת בתחילה בעיין ימין ואחר כך בשמאל.

מה עלי לעשות?
תודהר. גל01/10/2012

ד"ר יסעור שלום
שמתי לב שלא ענית לכל השאלות שנשאלו כאן
ואשר נוגעות גם לי
יש לי מושלם פלטינום של הכללית ואני מבקשת לדעת האם הכללית משתתפת בטיפול קסנטלזמה ומה המחיר בשתי העפעפיים
והכי חשוב לקבל פרטים כיצד זה מתבצע
אני אישית מעדיפה שזה יתבצע בבית חולים בלינסון ולא בקליניקה.
אודה לך על תשובה מפורטת
ר. גלאורנה01/11/2012

שלום דר' יסעור, אין ספק שהעפעפיים שלי צנחו, מאז ומתמיד היו נפולים בוודאי עכשיו בהיותי בת 57. מתי אני יכולה לדעת שאכן הגעתי לשלב של פגיעה בשדה הראיה? אני מאד רוצה לטפל אבל מעדיפה כמובן שיהיה בסיוע הקופה. אשמח לתשובתך, תודה מראש, אורנההדס22/12/2012

שלום רב דר' יסעור,
כבר תקופה ארוכה שנקודות לבנות מופיעות לי מתחת לריסים. הן מופיעות וכן נעלמות. כשהן מופיעות - זה מטריד קצת.
אשמח לדעת קצת יותר על התופעה ודרכי התמודדות.
תודה רבה,
הדסתמי שמש06/02/2013

מדוע הדמעת הלא רצונית מפסיקה בשימוש בסטרואידים ואחכ' חוזרת. ניסיתי לקחת כדורים נגד אלרגיה שלא שינו את מצב הדמעות הלא רצוניות. האם תוכל לעזור לי ? היכן אתה מקבל? תודה תמי שמשויקי קוגן07/02/2013

שלום רב,
יש לי איסמטריה בעיניים ,עפעף עליון אחד יותר גדול מהשני מה שנותן מראה לא סימטרי ויפה וכאילו עין אחת יותר גבוהה מהשניה. העיניים שלי קטנות ושקועות (עפעפיים עליוניים נכנסים פנימה ),מאוד לא נוח .אני רוצה לדעת מה אפשר לעשות במצב זה הבנתי שניתן לתקן עיניים שקועות ואיך מסדרים את העפעפיים וגם האם בסוף התוצאה תהייה סימטרית שזה מה שחשוב לי.
תודה רבה,
ויקילי19/02/2013

קסנטלזמה
שלום רב
אני בת 45 לפני כמה שנים עבריתי ניתוח להסרת קסנטלזמה מעל לשתי העיניים לצערי הרב זה חזר באותו מקום ובגדול.
שאלתי האם יש טעם לבצע הסרה נוספת ומהי העלות
בתודה מראשאלמונית פלונית21/02/2013

לפני שלוש שנים עברתי ניתוח עפעפיים עליונות בלבד [בת 57] עם הרמת גבות. לאחר כמה חודשים עברתי ניתוח לייזר לשיפור הראייה. העפעפיים לא סימטריות ובעפעף אחד יש נפילה של העפעף באלכסון ואם מסתכלים מהצד זה נראה לא יפה. כמה זמן מחזיק ניתוח כזה והאם תמיד מחזקים את השרירים בניתוח עפעפיים. לגבי הלייזר עד היום איני רואה טוב והעיניים מאוד יבשות ועדין מטופלת בטיפות ליובש הילוקומוד. הייתי אצל הפלסטיקאי והוא כרגיל אומר שהכל בסדר והוא לא יכול יותר לעשות כלום. שאלה: האם ניתוח לתיקון העפעף יכול להשפיע לרעה על העיניים בגלל הניתוח לייזררונית גורן26/02/2013

אני בת 40 סובלת מתחושת כבדות גדולה בעיניים,העפעפיים שלי צונחות וגורמות לי מאמץ להשארת העין פתוחה.בביקור אצלך אמרת שאין אינדקציה רפואית אבל בפועל הסיבה שלי היא לגמרי הרגשת הכבדות והעייפות שנגרמת לי ולא המראה. במידה אני מגיעה עם מכתב מרופא עיניים שהניתוח הנדרש הינו רפואי למרות שאין הפרעה לציר הראיה אלא פגם משמעותי באיכות החיים (תחושת עייפות תמידית) והביטוח הרפואי שלי מכסה את זה,האם אוכל להתנתח אצלך?סיגלית כהן08/03/2013

שלום
בכוונתי לעבור ניתוח עפעפים והרמת גבות
מה נכון לעשות קודם - את הרמת הגבות או העפעפיים ?חיה18/03/2013

שלום ד"ר יסעור!
מה המומחיות שלך בענין ארובות העיניים? גידולים? וכו'דגנית28/03/2013

שלום רב
בתי נולדה עם צניחת עפעפיים ב - 2 העיניים. בגיל 4 היא נותחה בעיין אחת. היום היא בת 15 ומעוניינת לעבור ניתוח גם בעיין השנייה. האם בניתוח בהרדמה מקומית ניתן להגיע לסימטריה במבנה של 2 העיניים? האם נותרות צלקות לאחר הניתוח?
האם אתה מקבל גם דרך מכבי?
תודה רבה
דגניתמרוה06/04/2013

אני רוצה להסיר חתיכת עור קטנטנה על העפעף האם רופא עור יכול לעשות זאת או עדיף מומחה לעפעפיים?כהן משה14/04/2013

שלום.
עברתי ניתוח דרכי הדמעות דרך האף.
הותקונה צינורית.
הדמעות ממשיכות לנזול.
שאלתי אם ניתן לעבור ניתוח בעפעפיים כדי להפסיק את נזילת הדמעות .
תודה .
כהן משה פל" 0509325334זיו14/04/2013

שלום,
יש לי זה זמן מה דלקת עפעפיים (BLEPHARITIS) ואני מעוניין בניתוח לייזר להסרת משקפיים. האם דלקת זו הינה בעייתית ולא מאפשרת קיום ניתוח זה ?

רופא ברשת מסוימת שמבצעת את הניתוחים הללו עבר על התיק הרפואי שלי ואמר שלא אמורה להיות בעיה לנתח. אני קצת חושש מכיוון שאחרי הכל יש להם איזשהו אינטרס כספי.

תודה.אילי25/05/2013

האם בניתוח עפעפיים תחתונות ויש לקמטים מסביב לעיניים שאני מחייכת אפשר להעלים את הקמטים כלומר למתוח את העור מסביב . כי חשוב לי אם אני אעשה ניתוח אני רוצה שגם הקמטים יעלמו ושלא אצטרך להזיק בוטוקס. תודהפרחיה03/06/2013

דר' יסעור
האם במסגרת ניתוח הרמת עפעפיים ניתן לעשות גם הרמת גבות?
מה עלות ניתוח להמרת עפעפיים עליונים?
תודהרוז10/06/2013

שלום רב,
לביתי בת השנתיים קיים פטוזיס מולד בעין שמאל, שאינו חמור אנחנו במעקב אצל רופאת עיניים לוודא שאין פגיעה בראייה, הרופאה ממליצה להמתין עם הניתוח לגיל 5 שבו יש סיכויי הצלחה גבוהים יותר.
שאלתי היא מה דעתך בנושא?
האם אתה מבצע ניתוחים כאלו גם בילדים?
כמו כן הילדה סבלה/סובלת מטורטיקוליס לצד שמאל בהיותה בת חודשיים ומחולשה בשרירים ברגל שמאל, האם בעקבות חיבור כל העובדות הנ"ל עליי לטפל בה בצורה הוליסטית יותר?רוני19/06/2013

האם אתה מנתח גם פעוטות עם פטוזיס מולד?
אם כן, מה השיטה בה אתה משתמש, שימוש במתלה מהירך או סינתטי?
מה הסיכויים למראה סימטרי כשמדובר בניתוח בעין אחת?דינה21/06/2013

לפני כשבועיים עברתי ניתוח בעפעפיים התחתונים (תיקון שנועד להוציא מספר כיסי שומן שנותרו מניתוח לפני שלוש שנים)
הבעיה היא שבשטח העפעפיים נותרו גושים של ממש, בצקות.
המנתח לא היה מוכן להתחייב על זה שזה ייעלם מתי שהו אם בכלל. מה אפשר לעשות??
אני ממש בדיכאון.סיון26/06/2013

האם אתה מטפל בקסנטלסמה במחט חשמלית?
מה דעתך על טיפול באופן זה?רון10/07/2013

שלום ד״ר יסעור אני רון בן 22. יש לי מזה שנה כהויות ושקע מתחת לעיניים שלא היו קודם לכן. יש לציין שעברתי הזרקות בלחיים של סיליקון ואינני יודע אם יש קשר לתופעה. בנוסף לכהויות יש לי גם פיגמנטציה באזור העפעפיים התחתונות מלבד הכהות והשקעים רציתי לברר מה אני יכול לעשות על מנת שלא יהיו התופעות האלה כי כל הזמן מעירים לי על זה בנוסף, רציתי לברר אם אתה מתעסק בשינוי מבנה העין( לכסון עיניים) מיעוץ שלי עם כמה רופאים הבנתי שמעטים הרופאים בארץ שעושים זאת כיום אבל אני ממש רוצה ללכסן את העיניים אז אשמח אם תענה לי על השאלותשירלי22/07/2013

ד״ר יסעור שלום רב לפני כחצי שנה יצאו לי שתי שעורות באותה העין, הגעתי אלייך לבלינסון לפני כ3 חודשים וקיבלתי זריקת סטרואידים , הבלוטות עדיין קיימות וכעת באותה העין יצא לי שוב שעורה רק במקום אחר!! מה עליי לעשות?? תודה רבהעדי12/08/2013

ד"ר יסעור, שלום רב
בני בן ה 4 נולד עם פיטוזיס קל בעין שמאל. בדיקת הראייה עד כה בסדר גמור. צניחת העפעף מורגשת בעיקר כאשר הילד עייף, בזמן שהילד עירני ופעיל כמעט ולא ניראית. האם בכל מקרה כדאי לנתח? אם כן באיזה גיל מומלץ?
תודה רבה
עדיעדי17/09/2013

ערב טוב,
יש לי נפיחות לאורך העפעף התחתון
בעין שמאל.לפי דברי המומחה מדובר בבלוטות חסומות שמקורן לא ברור.
המליץ לי לקחת דוקסילין לתקופה של 30 ימים,במקביל למרוח משחת עיינים "מקסיטרול".רציתי לדעת אם ישנן תופעות לוואי לטיפול?אני מתחתנת בעוד חודש ואני חוששת להתחיל בטיפול מבחינת השפעתו, מצד שני עניין הנפיחות מפריע לי במיוחד בגלל התמונות:)הוא חשש לנקז את זה עם הרדמה מקומית בגלל שזה קרוב למועד החתונה ועלול ליצור נפיחות בשל הפעולה..האם הטיפול התרופתי יהיה יעיל?.. אודה לעצתך.נועה18/09/2013

יש לי קרקטוקונוס בעין שמאל, מראה של עין עצלה וזה גורם לאי שיוויון בעיניים. עין שמאל צונחת. האם ניתוח אסתטי מסוג הרמת עפעפיים יכולה להוות פתרון?מיואשת2523/09/2013

יש אפשרות של מייל? השאלה שלי מאוד מורכבת, וזה מכיוון שכל רופא שהלכתי אליו אמר לי שאין פיתרון לבעיה שלי.
הגעתי למצב של ייאוש, אני מאוד מקווה שאזכה למענה להכוונה/חוות דעתך.

תודהנינה25/09/2013

שלום רב ד"ר יסעור

לפני 10 ימים עברתי ניתוח מתיחת פנים שכלל גם ניתוח עפעפיים עליונים ותחתונים. הנפיחות יורדת מידי יום אך אניחשה שהעיניים כאילו מוצפות דמעות ביומיים האחרונים וגם יש טשטוש בראיה. האם התופעות הללו מוכרות? יש לציין שאני אמורה לטפטף טיפות רפרש מספר פעמים ביום..
מודה לך מראש על עצתך בנושאכרם02/11/2013

שלום לד״ר יסעור,
בת 49 בביקור אצל רופא עיניים בכללית, קיבלתי הפניה למרפאת פלסטיקה עיניים. כתוב שם: dermatochalasis קשה. לשקול תיקון.
1- האם אני יכולה לפנות אלייך ישירות עם ההפניה הזו ולקבוע כבר תור לניתוח?
2- אם אני נכנסת כבר לניתוח דרך קופ״ח כללית, האם ניתן יהיה לשלב גם את העפעפיים התחתונות? הם עם קמטים ושקע בחלק התחתון של מרזב הדמעות. בעבר הוזרק לי חומר מילוי וזה היה נראה כמו שתי צינוריות בולטות. המסתי את רוב החומר המוזרק ולאחר מכן קיבלתי טיפול אצל קוסמטיקאית במכשיר שחימם את האזור (טענה שזה אמור להחליק את הקמטים). מאז יש לי כתם שחור מתחת לעיניים ( כנראה שמעט מהחומר המוזרק נשאר ושינה את מרקמו). היום כשנתיים אחרי, הכתם השחור התבהר אך עדיין נותר כהה. יש לי גם ביטוח פרטי וגם פלטינום.
האם זה אפשרי?? אני רוצה להיות אצלך עוד השבוע ולתאם ניתוח בהקדם!
מודה לתשובתך, כרםאבו סאלח ראיף01/12/2013

עברתי ניתוח קטראקט לפני עשר שנים היום אני רואה את העצמים וגם עוד תמונה של העצם וזה מפריע לי בעיקר בלילה פניתי לרופא עיניים ואמר לי שהעדשה זזה ממקומה האם אפשר לעשות ניתוח ולהחזיר את העדשה למקומהרוז11/12/2013

שלום רב, ביתי בת השנתיים וחצי נולדה עם פטוזיס, אנו במעקב קבוע מגיל חודשיים, כאשר כעת הצניחה החמירה ואנו בטיפול מניעתי של רטייה בכדי לא לפגוע בראייה.
שאלתי היא מתי מומלץ לבצע את הניתוח לתיקון העפעף? האם כאשר הצניחה מחמירה לא כדאי להקדימו?
תודה רבהאורי אלון21/01/2014

שלום רב
האם ניתוח או פרוצדורה אחרת יכולה לעזור במקרה של עווית בלתי רצונית של העפעפיים?אור22/01/2014

לרופא שלום וברכה,
יש לי שעורה שלא עוברת. יש הטבה, אבל עדיין נשאר עיגול אדום בולט צמוד לריסים. הקומפרסים עזרו, אבל לא מספיק. שמעתי על שיטה של מריחת שום על העפעף, ניסיתי וזה עובד מצוין. השאלה שלי היא האם אפשר להמשיך לאורך זמן למרוח שום כמה פעמים ביום על העפעף וכן האם זה מותר כאשר השעורה צמודה לריסים ויש סיכוי שהשום ייכנס לתוך העין. אני מעוניינת לדעת אם השום אינו גורם לנזק לעין. אני לא רוצה להגיע לניתוח, מה גם שאיני יודעת אם אפשר יהיה לנתח במצב הזה שהשעורה צמודה לריסים ועברו כבר כחודשיים.

תודה רבהעדי אופיר - אנא תשובתך הדחופה.20/02/2014

ד"ר יסעור היקר, בביקורי אצלך רשמת לי "איופידין 5% " להרמה זמנית של העפעף כפתרון זמני- עד לניתוח קיצור והרמה אצלך,בעוד כ-6 שבועות. ה"איופידין" הרים מעולה ומהר את העפעפיים יומיים ראשונים!, ולאחר מכן חדל לגמרי! טיפטפתי והעפעפיים לא זזו. לא היתה לו כל השפעה.(כאשר קודם היתה השפעה תוך דקה! והחזיקה 5 שעות!) היות ואני מופיעה- הנ"ל חיוני לתפקודי היות וגם פוגע בשדה הראייה. מה יכולה להיות הסיבה להפסקת ההשפעה?? וכיצד אפשר לחדש את ההשפעה? (הפסקה.. או אולי לטפטף פעם ביומיים רק לפני הופעה?) אני לוקחת גם קסלקום פעם ביום, לפני השינה. לגלאוקומה.שלמה ר.24/02/2014

שלום ,

יש לי נגע בעפעפף עליון מימין,
בבדיקה שעשיתי בבית חולים נמצא שיש להסירו .
האם אני יכול לבצע את זה במרפאתך באמצעות ביטוח בריאות הפרטי בחברת הפניקס .
בברכה ,
שלמהאפי קרפ09/03/2014

שלום רב,
ביתי בת הארבע וחצי עברה לפני עשרה ימים ניתוח בבית חולים לניקוז אבצס בעפעף. נראה שהאבצס מתחיל לחזור, האיזור נהיה שוב אדום ומתחיל להתנפח. הרופא שניתח לא מצא עצם זר ולא ברור למה התפתח אבצס. לפני שהמצב החמיר היה פצע מוגלתי קטן רדום כארבעה חודשים. האם תופעה של אבצס בעפעף אצל ילדים הינה מוכרת? למה האבצס חוזר ומה ניתן לעשות?
תודה רבה, מחכה לתשובתך
אפישרה משה21/03/2014

שלום.
יש לי בעיה בדמעות. הן לא מתנקזות. עברתי ניתוח אשר פתר לי את הבעיה חלקית. ברצוני לדעת באם הבעיה נובעת מאי תפקוד הורמנלי או שאין שום קשר בין שק הדמעות להורמונים. לתשובתכם אודה.אופיר20/04/2014

עברתי לפני כחודש ניתוח להסרת כלזיון, רציתי לדעת האם הניתוח גורם לנזק לבלוטות החלב והאם אני צפוי לסבול מיובש בעין בעתידמשה ורדי איריס28/04/2014

עברתי לפני שבוע ניתוח עפעפף עליון..אתמול הוציאו לי תפרים,וקבלתי שוק ..נפיחות ובצקות בעפעף שמשוות לעיין מראה של עין של אריה..ההבעה מאוד עייפה ועין אחת קטנה יותר …אציין שעברתי גם פינילג מתחת לעיןtca ..וזה דוקא מחלים יפה …אציין שאני חולה אונקולוגית וחוץ מטיפות ומשחת גל למיום העין לא קבלתי כלום … לסיכום המראה מאוד בצקתי לא סמטרי ונפוח …האם זה נורמלי?????התחלתי היום על דעת עצמי משחה אנטיביוטית לתפרים…תודה רבה על התיחסותך לשאלתיגלית05/05/2014

שלום ד"ראני בת 51 סובלת מעיניים שקועות מאד
בעיקר השקע הוא בחלק העליון של העין
הגבות ממש קרובות לעיניים.
שמעתי שניתן ע"י בוטוקס או חומרי מילוי
או שומן למלא את האזור השקע בחלק העליון של העיינים האם זה מסוכן ויכול לפגוע בעין עצמה או בראיה?
אגב עברתי ניתוח לייזר לשיפור הראיה לפני 8 חודשים ואני סובלת מעניים ייבשות האם זה יכול להפריע בהזרקות?
דבר אחרון האם אתה מבצע את הטיפול הזה?
תודה מראשנורית11/05/2014

שלום לך
אני עברתי ניתוח לפני שבועיים להסרת כלזיונים מהעפעף העליון והתחתון…ועד היום עדיין לא נעלם הכלזיון שיש לי בעפעף העליון!!האם זה בסדר וכמה זמן צריך עד שייעלם?
תודה מראשנורית12/05/2014

אחרי כמה זמן מניתוח הסרת הלכלזיון מהעין אני יכולה לקבל תוצאותעודד13/05/2014

לפני שנה עשיתי ניתוח כלזיון. הזריקה לא השפיע והרגשתי כאב גדול (דבר שגרם לדופק מואץ עד כמה דקות לאחר הניתוח). לצערי הבעיה חזרה ואני לפני ניתוח נוסף (ניסיתי להילחם בזה שמרנית אבל לא צלח). אני מאוד חושש מהניתוח. מה ניתן לעשות והאם יש חומרי הרדמה טובים יותר. יש לציין כי בטיפולי שיניים בגלל סף כאב נמוך מאוד רופא השינייים מזריק לי כמה זריקות. תודה מראש.חיה דרור07/06/2014

בעין ימין יש לי צניחה קלה של העפעף העליון .
לפני כ-20 שנה היתה לי טראומה בעיניים כתוצאה מעדשות מגע. מאז איני שמה עדשות מגע. האם יכול ויש קשר בין הצניחה הזו לטראומה מאז?
האם יכול להיגרם א-סימטריה כשמנתחים עין אחת?
האם יש אפשרות לעבור את הניתוח הזה בהרדמה - לא מקומית.
תודהריקי25/08/2014

שלום דר' יסעור
שימי ריקי אמא של טליה בת שנתיים וחצי מאז שנולדה סבלה המון מדלקות בעיניים ובמדי פעם בצקות .. בגיל כמעט שנה וחצי עברה בבית חולים שניידר פתיחה ושטיפה של עיניים מיד לאחר הניתוח זה לא הצליח ואז עברה את הבלון שגם הוא לא עזר כל כך .. נתנו קצת רגיעה ואז עברה את הצינוריות שגם הם לצערינו לא כל כך עשו את העבודה שלהם ולאלחר חמישה ימים עין ימין יצאה הצינורית ולאחר כמה שבועים בערך יצא בצד ימין רק שהיו צריכים להוציא לה בניתוח ואז שם הוציאו רק חלקית מהצינורית וניסו לעשות שטיפה וזה לא הצליח כי השטיפה חזרה בחזרה נאמר שיש שם עוד חסימה בעין ימין .. הוזמנו לניתוח של מעקף דרכי הדמעות רק כשאני חוששת קצת וביקשתי לקבל חוות דעת מהרב פירר שהפנה אותי אליך ברצוני לדעת מה לעשות?
ואיך ניתן להיפגש איתך בהקדם שמעתי שאתה גם מנתח ? אשמח לקבל ממך תשובה בהקדם;תודהגדי28/08/2014

שלום דר' יסעור
שאלתי כאשר אנותח להרמת צניחת עפעפיים (עי' חברת הביטוח)
ברצוני לדעת אם ניתן לנצל את עובדת היותי על שולחן הניתוחים ובאותה ההזדמנות לנתח גם את השקיות שיש לי מתחת לעיניים.
מהי העלות לתוספת ניתוח השקיות באופן פרטי.לוי נורית05/09/2014

שלום דר יסעור ברצוני לשאול אותך יש לי בלט שומן מתחת לעיניים ובעיין ימין הבלט יותר גדול וגם יותר אדום מה ניתן לעשות על מנת שלא יהיה לי בלט שומן ומדוע בעין ימין יותר אדום מעין שמאל הוא מתחת לעין אבל לא על כל שטח העין תודה אשמח לקבל תשובה נוריתדנה לוי11/09/2014

האם ניתוח עפעפיים עליונים יכול לגרום לכך שמורידים יותר מדי עור והעפעף לא נסגר…?לילך05/10/2014

שלום ד"ר

הייתי אצלך לפני שנה בפגישת ייעוץ. ולבסוף החלטתי להקפיא את הניתוח להורדת שקיות ולנסות דיקור.
הדיקור אכן שיפר אך לא לגמרי
ברצוני לעבור את הניתוח. לפני כשבוע הפסקתי לעשן. האם כדאי לחכות ולבדוק את השלכות הפסקת העישון או שאין קשר והשקיות ישארו בעינן?
אשמח להגיע לפגישת ייעוץ נוספת
תודות.אפי05/11/2014

שלום רב, אני בת קרוב ל 38, לפני שנתיים, בעקבות טיקים רבים בעיניים מילדות, עברתי שני מחזורים של בוטוקס בבית חולים קפלן אצל נוירולוגית עיניים, שמומנו ע"י קופת החולים, נאמר לי שיתכן שתהיה צניחת עפעפיים אך כעבור 3 חודשים המצב חוזר לקמותו בצורה מלאה.
אכן כך קרה, בשני הפעמים כחודשיים ימים הייתי עם צניחת עפעפיים רצינית מאוד, ואז שמתי לב שלראט לאט מתחילה צניחת עפעפיים אמיתית, וכיום, שנתיים אחרי יש לי ממש עודפי שומן מעל העין, ממש צניחה ניראית לעין.
חשוב לי לציין שאם הייתי יודעת שכך יהיה המצב, והשרירים לא יחזרו לחוזקם המלא, לא הייתי מעזה לעשות!
שתי שאלות:
האם הצניחה הזו אכן קשורה לבוטוקס ואכן החלישו את השרירים עם הזמן?
והאם לאור העובדה שמומנה ע"י קופת החולים ונשלחתי ע"י רופא עיניים לבצע את הבוטוקס הזה כטיפול טיקים, ניתן יהיה להתייחס לניתוח כ"רפואי" ושימומן ע"י הקופה/חברות הביטוח?א לוי07/12/2014

מזה שנים רבות אני סובלת מיובש בעין ומשתמשת בטיפות לקרימול נגד יובש. בשנים האחרונות כל חודשיים שלושה יש לי דלקת בעין. כרגע הרופא אמר שיש לי גודש ודלקת בלחמית ורשם לי טיפות LOTEMAX שאלתי אותו מדוע יש לי כל כמה חודשים דלקת והוא אמר שייתכן ומערכת החיסון שלי חלשה. קראתי שייתכן והחומר המשמר בטיפות עשוי לגרום לדלקת? ניסיתי כמה סוגים של טיפות ללא חומר משמר והם לא עזרו ואף גרמו לכאבי ראש והחמירו את היובש. חזרתי ללקרימול שנותן לי הקלה מיידית אבל אני תוהה האם ייתכן שהחומר המשמר גורם לי לדלקות חוזרות ונשנות או שאין קשר?כתיבת שאלה בנושא יש לכם שאלה?

(אפשר שם בדוי)

קראתי והסכמתי לתנאי השימוש